Play

Gry Unity i Facebook. Efektywna integracja, budowanie zasięgu i popularności. Kurs video

Autor:
Arkadiusz Brzegowy
Długość
liczba lekcji: 18, czas trwania: 2:30:58
Ocena

Kup kurs 49,00 zł

Kurs wideo

Gry Unity i Facebook. Efektywna integracja, budowanie zasięgu i popularności. Kurs video (ebook)(audiobook)(audiobook)

Okładka książki Gry Unity i Facebook. Efektywna integracja, budowanie zasięgu i popularności. Kurs video
Tył okładki książki Gry Unity i Facebook. Efektywna integracja, budowanie zasięgu i popularności. Kurs video

Okładka książki Gry Unity i Facebook. Efektywna integracja, budowanie zasięgu i popularności. Kurs video

Wersja:
Online i ZIP (383.0MB)
Czas trwania:
2:30:58
Ocena:
6.0/6  Opinie: 1

Obierz kurs na... promowanie gier na Facebooku

Gry komputerowe są coraz popularniejsze. Od kilku lat obserwujemy wręcz lawinowy przyrost liczby grających. W większości amatorsko, dla przyjemności, ale są tacy, którzy z przeżywania przygód w wirtualnych światach uczynili sposób na życie. Mnożą się turnieje. Zmagania ich uczestników śledzą z zapartym tchem tysiące ludzi, nagrody mają dużą wartość. Tu i ówdzie nieśmiało wspomina się nawet o dyscyplinie olimpijskiej... Cały ten buzz przekłada się oczywiście na stan portfeli twórców gier. Autorzy tych najgorętszych zostają milionerami. To działa na wyobraźnię. A równolegle z liczbą graczy rośnie grupa programistów wyspecjalizowanych w projektowaniu gier.
Stworzenie gry to jednak dopiero połowa sukcesu. Cóż z tego, że przygotowałeś świetną, genialną aplikację, skoro nikt o niej nie wie? Umieszczenie jej w sklepie dla iOS-a czy Androida nie wystarczy — trafia tam kilka tysięcy aplikacji dziennie! Trzeba szukać innych możliwości. Z pomocą przychodzi Facebook. Jest przydatny z dwóch zasadniczych powodów: po pierwsze, dobrze współpracuje z popularnym silnikiem Unity, po drugie, daje duże możliwości promocji, testowania i ulepszania gry. I to ZA DARMO. Jeśli gra będzie gotowa do współdziałania, Facebook też będzie gotowy — jego użytkownicy chętnie podzielą się Twoją grą ze znajomymi, a sam serwis ujawni Ci statystyki graczy i pomoże poznać ich zachowania.

Czy jesteś gotów pokazać swoją grę ponad półtoramiliardowej rzeszy ludzi? Tak? To zapnij pasy i uważaj! Rozpoczynamy integrację!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie pracy z tym kursem video:
  • nauczysz się umieszczać plugin Facebooka wewnątrz projektu Unity,
  • skonfigurujesz konto developerskie, na którym następnie będziesz tworzyć fikcyjnych użytkowników i testować aplikację,
  • dokonasz konfiguracji projektu Unity przed jego publikacją na urządzeniu mobilnym,
  • zrozumiesz, jak działa promowanie gry w serwisie społecznościowym: będziesz udostępniać na Facebooku wyniki oraz posty z obrazkiem na wallu FB,
  • opanujesz wysyłanie rekordów na listę rekordów aplikacji FB oraz pobieranie ich,
  • będziesz parsować JSON-a, by wyłuskać interesujące Cię informacje.
Co więcej...
  • ...dowiesz się, jak korzystać dla swoich celów z Facebook Graph API i innych użytecznych narzędzi developerskich Facebooka.
Gry Unity i Facebook. Efektywna integracja, budowanie zasięgu i popularności. Kurs video kończy się na poziomie średnio zaawansowanym. Jest przeznaczony dla osób, które opanowały już podstawy Unity. Po ukończeniu szkolenia kursant będzie w stanie samodzielnie podłączyć się do API Facebooka i efektywnie korzystać z możliwości promocji własnej gry na tej platformie społecznościowej.

Unity apka w apkę z Facebookiem

Wielu projektantów gier chętnie pracuje w środowisku Unity. Programiści wybierają tę platformę tak często, ponieważ oferuje ona wiele możliwości: służy do tworzenia trój- i dwuwymiarowych gier komputerowych, animacji i wizualizacji. Działa pod systemami operacyjnymi Microsoft Windows oraz OS X. Pozwala tworzyć aplikacje na przeglądarki internetowe, komputery osobiste, konsole do gier oraz urządzenia mobilne. Wreszcie — Unity można zintegrować z Facebookiem, co nie jest bez znaczenia, gdyż ten serwis społecznościowy to świetne, choć wciąż jeszcze nie w pełni wykorzystane środowisko do promowania własnych produkcji.

Serwis społecznościowy dla developerów

By efektywnie wykorzystywać Facebooka do testowania i promowania swoich gier, musisz dobrze opanować narzędzia, które serwis oferuje programistom. Zaprzyjaźnisz się z nimi w trakcie naszego szkolenia. Po pierwsze, założysz konto testowe, czyli fikcyjne konto, które stworzysz w swoim panelu developerskim. Dzięki temu będziesz miał okazję spojrzeć na swoją aplikację „okiem użytkownika”. Po drugie, zaznajomisz się z funkcją LogEventApp. Ona z kolei pozwoli Ci „śledzić” rzeczywistych użytkowników gry — kiedy zdobywają kolejne poziomy, jak szybko przechodzą grę, w którym momencie ją opuszczają i dlaczego. Wreszcie poznasz Facebook Graph API. Jest to format zapytań do bazy danych Facebooka, umożliwiający odpytanie serwisu o link do zdjęcia profilowego, listy znajomych, ale również wysłanie zdjęcia do albumu czy opublikowanie postu na swojej ścianie.

No dobrze, ale po co Ci ta wiedza?!

Oddajmy głos autorowi kursu: Zapewne wielu niezależnych twórców zaskoczyła liczba gier, które każdego dnia trafiają do Google Play i App Store. W tym gąszczu łatwo utracić cały wysiłek, ale i radość tworzenia gry. Integracja z Facebookiem pomoże obniżyć koszty promocji — jeżeli stworzycie dobry produkt, gracze sami zaczną się nim chwalić. Otrzymacie jednocześnie narzędzie do śledzenia zachowań graczy w postaci statystyk. Śledźcie ich poczynania i reagujcie na ich potrzeby. Niejednokrotnie, pilnując dłużej jednej gry i „opiekując się nią” już po wydaniu, osiągniecie większy sukces niż poprzez wydanie kilku kolejnych produkcji i pozostawienie ich samym sobie.

Poznaj naszego eksperta

Arkadiusz Brzegowy — od dzieciństwa interesował się komputerami i programowaniem. Pierwsze programy pisał już w szkole podstawowej: w Basicu na Atari 65XE. Pod koniec szkoły średniej zetknął się z grafiką 3D (DOS-owa wersja 3D Studio !). Pracę w branży gier rozpoczął pod koniec studiów na krakowskiej AGH przy projekcie Hell-Copter wydanym przez Ubisoft. Dziś jest właścicielem firmy Feel3D, dostarczającej aplikacje 3D i 2D dla potrzeb przemysłu, promocji i na rynek rozrywkowy. Specjalizuje się w tworzeniu aplikacji w Unity i nauczaniu Unity: działa jako aktywny trener w autoryzowanym ośrodku szkoleniowym IT Media w Warszawie. Po godzinach stara się oderwać od komputera, aby czerpać radość z innych dziedzin życia. Gra na perkusji, ściga się na gokartach, piecze domowy chleb i pokazuje świat własnym dzieciom. Świat realny stanowi dla niego odskocznię, lecz także inspirację do tworzenia gier i aplikacji.