ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Ścieżka testera. Certyfikat ISTQB w pytaniach i odpowiedziach

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Helion
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
272
Druk:
oprawa miękka
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi
Czytaj fragment

Rozpocznij karierę testera oprogramowania!

IT przeżywa rozkwit, czego dowodem jest to, że w pierwszym półroczu 2022 roku 25 procent ogłoszeń o pracy było skierowanych właśnie do przedstawicieli tej branży. Na ten imponujący wynik składają się oferty dla specjalistów do spraw rozwoju oprogramowania (16 procent wszystkich ogłoszeń). Nic więc dziwnego, że na rynku nie brakuje książek przeznaczonych dla adeptów tej sztuki. Jedną z takich publikacji jest Ścieżka testera. Certyfikat ISTQB w pytaniach i odpowiedziach, która może stanowić podstawowe szkolenie na ścieżce certyfikacji dla wszystkich osób zajmujących się testowaniem oprogramowania.

Jednym ze sposobów, by rozwinąć warsztat testera, jest zdanie egzaminu i uzyskanie świadectwa ISTQB. Certyfikat ten, wydawany przez międzynarodową organizację International Software Testing Qualifications Board, jest wysoko ceniony przez pracodawców, ma dużą rozpoznawalność i stanowi dowód znajomości terminologii testerskiej.

Do zdobycia certyfikatu ISTQB na poziomie podstawowym z pewnością przyda się ta książka, mająca na celu przedstawić zagadnienia, które można napotkać na wspomnianym egzaminie. Zawiera ona 400 przykładowych pytań i odpowiedzi związanych z metodami testowania czy procesami przeglądu. Pytania dobrano tak, aby były jak najbardziej zbliżone do egzaminacyjnych; każdemu z nich towarzyszą cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna. W drugiej części publikacji natomiast znalazły się odpowiedzi na wszystkie pytania, podane wraz z uzasadnieniami. Zatem - do dzieła!

Zdobądź wiedzę, certyfikat ISTQB i... dobrze płatną pracę

Wybrane bestsellery

O autorze książki

1 Rafał Podraza

Rafał Podraza — QA Engineer, instruktor i twórca treści. Na co dzień zajmuje się usprawnianiem procesów związanych z testowaniem, dba o dostarczaną jakość oprogramowania, a także implementuje automatyczne skrypty testowe z wykorzystaniem języków JavaScript i TypeScript. Od listopada 2021 roku tworzy profil Testowanie Oprogramowania na platformie Udemy, gdzie publikuje kursy edukacyjne — część z nich uzyskała status bestsellerów. Jest twórcą bloga testowanie-oprogramowania.pl i aktywnym działaczem w społeczności testerskiej, regularnie tworzy treści związane z testowaniem i programowaniem na kanale YouTube Technika Programowania.

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności