Play

Unity. Publikacja gry w AppStore i Windows Store. Kurs video

Autor:
Arkadiusz Brzegowy
Długość
liczba lekcji: 20, czas trwania: 2:00:34
Ocena

Kup kurs 44,90 zł

Kurs wideo

Unity. Publikacja gry w AppStore i Windows Store. Kurs video (ebook)(audiobook)(audiobook)

Okładka książki Unity. Publikacja gry w AppStore i Windows Store. Kurs video
Tył okładki książki Unity. Publikacja gry w AppStore i Windows Store. Kurs video

Okładka książki Unity. Publikacja gry w AppStore i Windows Store. Kurs video

Wersja:
Online i ZIP (392.9MB)
Czas trwania:
2:00:34
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni ten kurs

Obierz kurs na szerokie wody App Store i Windows Store

Platforma Unity, pozwalająca tworzyć dwu- i trójwymiarowe aplikacje oraz gry komputerowe, jest uniwersalna — współpracuje zarówno z systemami operacyjnymi Ubuntu oraz Microsoft Windows, jak i OS X. Gry stworzone przy użyciu Unity będą więc działać na wielu urządzeniach mobilnych, a należy pamiętać, że posiadacze smartfonów to spora — i wciąż rosnąca — grupa graczy. Jak do nich dotrzeć? Napisanie świetnej zręcznościówki to dopiero połowa sukcesu, potem trzeba jeszcze zaproponować grę możliwie dużej liczbie odbiorców...
Android to zwykle pierwszy cel programisty gier, bo na tym systemie bazuje większość urządzeń mobilnych, jest jednak małe ale — to posiadacze telefonów firmy Apple chętniej płacą za możliwość pobrania gier czy aplikacji! Z kolei w przypadku systemu Windows i aplikacji typu Universal Windows Platform prawda jest taka, że choć telefony z Windowsem są mniej popularne, to stworzona pod nie aplikacja czy gra zadziała od razu i na smartfonach, i tabletach, i komputerach, w Microsoft HoloLens, a nawet na Xboksie. Publikacja gier i aplikacji w sklepach przynależnych różnym systemom operacyjnym zapewnia więc dotarcie do ogromnej liczby odbiorców.
Czy chcesz nauczyć się publikować swoje produkty w App Store i Windows Store? Tak? To ruszajmy do sklepów, w których niecierpliwie czekają przyszli gracze!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie niniejszego kursu video:

  • dowiesz się, jaka jest prawidłowa kolejność wykonywania czynności niezbędnych przy publikacji aplikacji w sklepach App Store i Windows Store;
  • poznasz wymagania stawiane przed deweloperami tych sklepów;
  • opanujesz szczegółową procedurę generowania niezbędnych certyfikatów;
  • przekonasz się, jakie warunki musi spełnić aplikacja, zanim zostanie zaakceptowana.

Co więcej...

  • ...szczegółowo zapoznasz się z możliwościami dotyczącymi ustalenia terminu publikacji, dostępności i polityki cenowej.

Szkolenie Unity. Publikacja gry w AppStore i Windows Store. Kurs video jest przeznaczone dla programistów, którzy już potrafią stworzyć własną grę i chcą ją udostępnić jak największej liczbie graczy.

Podziel się swoją pracą!

Gra została wymyślona, zaprojektowana, wykonana. Największy wysiłek za Tobą! Teraz pora, by cieszyć się owocami własnego trudu. Wystarczy kilka zabiegów, by tysiącom użytkowników dać szansę na instalację Twojej aplikacji na smartfonie. Po publikacji w sklepach producentów oprogramowania pod urządzenia mobilne uzyskasz dostęp do statystyk, zatem i wiedzę o tym, kto, kiedy i gdzie instaluje Twoje dzieło. Znajomość klienta to podstawa — obserwując jego zachowania, można, już konkretnie pod niego, udoskonalać udostępnioną grę i pisać następne. Nie wspominając o tym, że — o ile pobranie jest płatne — od razu na nim zarobisz. Jeśli jest darmowe, dystrybucja gry zapewni Ci reklamę w środowisku i da szansę na to, by w przyszłości zacząć czerpać zyski z projektowania gier. Powodzenia!

Poznaj warunki. Spełnij je. Opublikuj grę

Trwający 120 minut kurs podzieliliśmy na 20 lekcji, podczas których opanujesz wiedzę niezbędną do podjęcia współpracy ze sklepami App Store i Windows Store. Zaczniemy od przygotowania narzędzi niezbędnych do publikacji. Następnie skonfigurujemy konta w sklepach i przejdziemy procedurę opłacenia konta deweloperskiego. Gotowi do działania, opracujemy profil gry w sklepach i poddamy ją weryfikacji technicznej. Skompilowaną grę wyślemy do App Store i Windows Store, a gdy będzie się wysyłać, przygotujemy informacje potrzebne do weryfikacji merytorycznej. Skonfigurujemy cenę, warunki dostępności i czas publikacji, wreszcie poślemy aplikację do oceny.

Tylko dla wtajemniczonych

Na koniec — czy to w ogóle ma sens? Wielu programistów zadaje sobie pytanie o to, czy warto uczyć się projektowania gier specjalnie pod urządzenia mobilne, skoro koszt pobrania aplikacji, nawet jeśli jest, to zwykle jest groszowy. Otóż raz jeszcze — warto! Chodzi bowiem o efekt skali. Aplikacja lub gra może kosztować grosze, lecz jeśli zostanie pobrana 1000, 10 000, 1 000 000 razy... Grosze mnożą się przez liczbę pobrań! Dlatego tym bardziej powinieneś zadbać o to, by Twoja twórczość była oferowana na każdą platformę mobilną.

Poznaj naszego eksperta

Arkadiusz Brzegowy — rocznik 1977. Od dzieciństwa interesowały go komputery i programowanie. Pierwsze programy pisał już w szkole podstawowej — w Basicu na Atari 65XE. Przygodę z grafiką 3D rozpoczął pod koniec szkoły średniej, operował wówczas na DOS-owej wersji 3DStudio. W branży gier zawodowo działa od ostatnich lat studiów na krakowskiej AGH (pracował przy projekcie Hell-Copter wydanym przez Ubisoft). Aktualnie specjalizuje się w tworzeniu aplikacji w Unity. Ponadto naucza Unity jako aktywny trener w autoryzowanym ośrodku szkoleniowym IT Media w Warszawie, doradza firmom, pisze też poradniki tematyczne i nagrywa szkolenia. Jest również właścicielem firmy Feel3D, która tworzy aplikacje 3D i 2D dla przemysłu, potrzeb promocji i na rynek rozrywkowy — projektuje między innymi symulatory przemysłowe, konfiguratory 3D dla producentów, interaktywne prezentacje 3D, aplikacje z wykorzystaniem hełmów VR oraz aplikacje rzeczywistości rozszerzonej (AR).
Po godzinach stara się oderwać od komputera i czerpać radość z wielu dziedzin życia. Jeździ na rowerze górskim, ściga się gokartami, piecze domowy chleb i pokazuje świat swoim dzieciom. Wszystko to zresztą stanowi dla niego inspirację do tworzenia gier i aplikacji.

Mając gotową grę, warto umieścić ją w App Store, by dotarła do użytkowników. Jeżeli ktoś się nią zachwyci, widząc ją na jakimkolwiek smartfonie, będzie jej szukał w „swoim” sklepie, niezależnie od tego, czy jest posiadaczem iPhone’a, Nexusa, czy Lumii. Gdy znajdzie tę grę, będzie szczęśliwy, a przy okazji zasili nasz portfel. To ważne — ostatecznie pieniądze są w życiu potrzebne! Choćby po to, by pisać kolejne, coraz lepsze gry!