Facebook
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Metody formalne w inżynierii oprogramowania systemów czasu rzeczywistego (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autorzy:
Szmuc Tomasz, Szpyrka Marcin
Okładka książki/ebooka Metody formalne w inżynierii oprogramowania systemów czasu rzeczywistego

Okładka książki Metody formalne w inżynierii oprogramowania systemów czasu rzeczywistego

Okładka książki Metody formalne w inżynierii oprogramowania systemów czasu rzeczywistego

Okładka książki Metody formalne w inżynierii oprogramowania systemów czasu rzeczywistego

Wydawnictwo:
Wydawnictwo WNT
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
466
Druk:
oprawa miękka
Rozwijający się rynek zastosowań systemów informatycznych powoduje wzrost zapotrzebowania na systemy, które powinny być rozwijane szybko, jak najmniejszym kosztem, przy zapewnieniu wysokiej jakości produktu końcowego. Choć wydaje się, iż oczekiwania te wzajemnie się wykluczają, wciąż podejmowane są próby opracowania metod, które by je spełniły. W ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania zastosowaniem metod formalnych przy realizacji systemów informatycznych.

Książka składa się z dwóch powiązanych części: teoretycznej i teoretyczno-aplikacyjnej. W pierwszej przedstawiono elementy wykładu z logiki matematycznej, teorii sieci Petriego i algebry procesów. Druga część ma charakter bardziej przystępny, ukierunkowany na praktykę inżynierską.

Książka jest przeznaczona jest dla tych, którzy metody formalne chcą wykorzystać w badaniach naukowych lub w praktyce inżynierskiej, dla wykładowców takich przedmiotów, które przynajmniej częściowo dotyczą tych metod, a także dla studentów studiów inżynierskich, magisterskich i doktoranckich, na których wykładane są zagadnienia dotyczące metod formalnych.

0 Szmuc Tomasz, Szpyrka Marcin

Zamknij

Wybierz metodę płatności