Facebook
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia. Komentarz oraz wzory pism procesowych i kazus (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Lidia Bagińska
Wydawnictwo:
C. H. Beck
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
224
2w1 w pakiecie:
     PDF
     ePub

Niniejsza pozycja stanowi omówienie problematyki uregulowanej w Kodeksie postępowania cywilnego skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia. Omawiany środek prawny został wprowadzony przez ustawodawcę w związku z regulacjami dotyczącymi odpowiedzialności Skarbu Państwa za szkody wyrządzone przez niezgodne z prawem działanie przy wykonywaniu władzy publicznej. Książka w zwięzłej i przystępnej formie prezentuje wszelkie niezbędne informacje służące skutecznemu korzystaniu ze skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia.

Od samego początku obowiązywania regulacji przepisy dotyczące skargi budziły wiele wątpliwości, które pomimo upływu wielu lat są nadal aktualne.

Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia stanowi nieocenioną pomoc dla każdego Czytelnika. Na publikację składają się cztery części, w których znajduje się:

  • kompletne i szczegółowe omówienie teoretycznych zagadnień związanych z wnoszeniem i rozpoznaniem skargi kasacyjnej w postępowaniu cywilnym, jak również dotyczących samej skargi,
  • aspekt praktyczny jakim są przykładowe wzory pism procesowych w przedmiocie skargi oraz cenne wskazówki Autorki umożliwiające orientację w zmieniających się przepisach,
  • wybrane, najważniejsze orzecznictwo Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego,
  • wyciągi najważniejszych przepisów z aktów prawnych regulujących powyższą tematykę.

Ze względu na wysoki stopień sformalizowania omawianej instytucji, powyższa struktura publikacji sprawia, że stanowi ona fachową pomoc w rozwiązywaniu problemów praktycznych i teoretycznych, będzie więc niezwykle użyteczna przede wszystkim dla praktyków tj.  adwokatów, radców prawnych, sędziów, a także dla aplikantów i studentów.

0 Lidia Bagińska

Zamknij

Wybierz metodę płatności