W ostatnich latach, terminy takie jak kryptowaluty, Bitcoin, Ethereum i Blockchain zyskały na znaczeniu, przyciągając uwagę inwestorów, deweloperów i zwykłych użytkowników na całym świecie.

Kryptowaluty - co to takiego?

 

Czym właściwie są kryptowaluty i jaką rolę odgrywają w dzisiejszym ekosystemie finansowym? To pytanie, które wielu z nas sobie zadaje, próbując nadążyć za dynamiką cyfrowych walut i technologii, na której są oparte. Aby głębiej zrozumieć te koncepcje, kluczowe jest zapoznanie się z publikacjami, które w przystępny sposób wyjaśnią, czym jest Blockchain i jak działają najpopularniejsze kryptowaluty takie jak Bitcoin i Ethereum.

 

Kryptowaluty - jak zacząć?

 

Dla tych, którzy zastanawiają się, jak zacząć przygodę z kryptowalutami, pierwszym krokiem powinno być zrozumienie podstaw. To proces, który wymaga nie tylko teoretycznej wiedzy na temat tego, jak działają cyfrowe waluty, ale również praktycznych informacji na temat bezpieczeństwa, inwestowania i monitorowania rynku. Dobrej jakości książka o kryptowalutach dla początkujących może być bezcennym zasobem, który pomoże zrozumieć zarówno podstawowe pojęcia, jak i bardziej zaawansowane strategie.

 

Wybierając lekturę lub kurs online, warto kierować się nie tylko opiniami innych czytelników, ale także aktualnością informacji i doświadczeniem autorów. Świat kryptowalut rozwija się w zawrotnym tempie, a wiedza na temat łańcucha bloków i mechanizmów działania poszczególnych walut jest dziś niezbędna aby sprawnie poruszać się w tym obszarze.

 

W naszym zestawieniu najlepszych książki o kryptowalutach, znajdziesz pozycje, które w przystępny sposób wyjaśniają zarówno teoretyczne podstawy, jak i praktyczne aspekty korzystania z kryptowalut. Niezależnie od tego, czy jesteś zupełnym nowicjuszem, czy zaawansowanym użytkownikiem, odpowiednio dobrane lektury pozwolą Ci nie tylko lepiej zrozumieć złożony świat cyfrowych walut, ale także nauczą, jak bezpiecznie i efektywnie w nim nawigować. Sprawdź:

 

Jak nadążyć za kryptowalutami. Przewodnik po Bitcoinie i nowej cyfrowej ekonomii

 

Okładka - Jak nadążyć za kryptowalutami. Przewodnik po Bitcoinie i nowej cyfrowej ekonomii - Ben Armstrong

(druk)

40.20 zł 67.00 zł (-40%)

(40,20 zł najniższa cena z 30 dni)

Bitcoin oraz inne kryptowaluty zrewolucjonizowały sposób, w jaki postrzegamy pieniądz i politykę monetarną. Wielu jednak nadal nie ogarnia w pełni tego, czym naprawdę jest bitcoin i jak wielki ma potencjał. Zgłębienie tajników świata kryptowalut może wydawać się złożonym zadaniem, lecz dzięki odpowiednim źródłom wiedzy, staje się to możliwe. Prezentowana książka oferuje fascynujące spojrzenie na technologie stojące za rynkiem kryptowalut oraz cyfrową gospodarką, przekazując informacje w sposób zrozumiały i przystępny. Dzięki niej masz szansę dowiedzieć się, jak działa bitcoin oraz nowoczesne idee cyfrowego posiadania przekształcają świat finansów. Książka zapewnia również wskazówki dotyczące inwestowania i handlu w świecie kryptowalut. Istotnym elementem publikacji jest analiza ryzyk związanych z kryptowalutami, w tym techniki stosowane przez hakerów i oszustów. Dodatkowo, książka rzuca światło na najnowsze trendy i przyszłość kryptowalut, przygotowując czytelnika na wejście w erę nowej ekonomii cyfrowej.

 

Świat kryptomilionerów. Znajdź swoją szansę w świecie Blockchaina

 

Okładka - Świat kryptomilionerów. Znajdź swoją szansę w świecie Blockchaina - Mateusz Mach

(druk)

41.40 zł 69.00 zł (-40%)

(41,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Mateusz Mach, autor książki, to przedsiębiorca, który swoją karierę zawodową ściśle powiązał z technologią Blockchain. W swojej publikacji przedstawia on fascynującą podróż technologii Blockchain, która z początkowej kryptograficznej ciekawostki ewoluowała w ważny element społeczeństwa, ekonomii i historii. Opowieść ta nie ogranicza się jedynie do matematycznych innowacji; jest to przede wszystkim relacja o ludzkiej potrzebie dokumentowania swojej aktywności i wartości, które z niej wynikają. W nowej erze, Blockchain proponuje sposób na zapis tych działań w sposób otwarty i dostępny dla każdego, na równych warunkach. Czy ta technologia oferuje również możliwości dla Ciebie? Szczegółowe odpowiedzi na to pytanie znajdziesz na łamach tej publikacji.

 

Jak zarabiać na kryptowalutach. Wydanie II

 

Okładka - Jak zarabiać na kryptowalutach. Wydanie II - Tomasz Waryszak

(druk)

46.20 zł 77.00 zł (-40%)

(46,20 zł najniższa cena z 30 dni)

Odkryj fascynującą historię bitcoina, poznaj jak działa ta kryptowaluta i zapoznaj się z innymi, młodszymi walutami cyfrowymi, znanymi jako altcoiny. W książce znajdziesz wskazówki, jak krok po kroku założyć własny portfel do przechowywania kryptowalut. Nauczysz się również, jak tworzyć i zarządzać kontami na giełdach kryptowalutowych oraz jak przeprowadzać na nich transakcje. Dowiesz się także, jak wybierać giełdy do inwestowania - odkryjesz sprawdzone źródła informacji i nauczysz się je analizować, aby lepiej rozumieć możliwe przyszłe tendencje. Zdobędziesz wiedzę na temat analizy technicznej specyficznej dla rynku kryptowalutowego oraz sekretów miningu. Zapoznasz się z unikalnym żargonem i terminologią, niezbędnymi do zrozumienia świata kryptowalut. Nauczysz się, jak w Polsce wygląda sytuacja prawna dotycząca walut wirtualnych. Wyposażony w tę wiedzę, będziesz gotowy do wejścia na rynek kryptowalut z pewnością siebie.

 

Bitcoin. Ilustrowany przewodnik

 

Okładka - Bitcoin. Ilustrowany przewodnik - Kalle Rosenbaum

(druk)

59.40 zł 99.00 zł (-40%)

(59,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Ta książka odkryj przed Tobą tajniki działania bitcoina i technologii blockchain. Dzięki niej zapoznasz się z podstawowymi pojęciami niezbędnymi do zrozumienia bitcoina, w tym z podpisami cyfrowymi, mechanizmem dowodu pracy oraz zasadami działania sieci peer-to-peer. Nauczysz się, jak skonfigurować własny portfel bitcoinowy, bezpiecznie przechowywać klucze prywatne oraz jak uruchomić własny węzeł bitcoin, aby pełniej uczestniczyć w sieci. Książka ta porusza również temat ochrony przed oszustwami i fałszywymi obietnicami szybkiego zysku. Nie potrzebujesz umiejętności programistycznych ani zaawansowanej wiedzy technicznej i matematycznej, aby skorzystać z tej publikacji. Dzięki jasnym wyjaśnieniom i prostym ilustracjom, z łatwością zrozumiesz, czym jest bitcoin i jakie ma perspektywy na przyszłość.

 

Bitcoin dla zaawansowanych. Programowanie z użyciem otwartego łańcucha bloków. Wydanie II

 

Okładka - Bitcoin dla zaawansowanych. Programowanie z użyciem otwartego łańcucha bloków. Wydanie II - Andreas M. Antonopoulos

(druk)

53.40 zł 89.00 zł (-40%)

(53,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Ta publikacja adresowana jest do osób pragnących zgłębić mechanizmy działania bitcoina i kryptowalut, ze szczególnym uwzględnieniem programistów zainteresowanych tworzeniem aplikacji wykorzystujących tę technologię. Książka dostarcza wyczerpujących wyjaśnień technicznych aspektów bitcoina i kryptowalut, omawia budowę zdecentralizowanej sieci bitcoin, architekturę P2P, proces przeprowadzania transakcji oraz kluczowe kwestie bezpieczeństwa. Szczególną uwagę poświęcono w niej również możliwościom wykorzystania technologii blockchain. Przedstawione treści są formułowane w sposób jasny i przystępny, co umożliwia zdobycie aktualnej i praktycznej wiedzy niezbędnej do rozpoczęcia pracy z bitcoinem.

 

Ethereum dla zaawansowanych. Tworzenie inteligentnych kontraktów i aplikacji zdecentralizowanych

 

Okładka - Ethereum dla zaawansowanych. Tworzenie inteligentnych kontraktów i aplikacji zdecentralizowanych - Andreas M. Antonopoulos, Gavin Wood

(druk)

59.40 zł 99.00 zł (-40%)

(59,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Ten praktyczny przewodnik i kompendium wiedzy na temat Ethereum jest skierowany do deweloperów, którzy pragną nauczyć się wdrażania łańcuchów bloków do tworzenia inteligentnych kontraktów oraz zdecentralizowanych aplikacji (DApp). Książka ta łączy w sobie zarówno elementarne pojęcia, jak i bardziej zaawansowane tematy związane z Ethereum, od tworzenia transakcji po kluczowe aspekty kluczy publicznych, hashy i cyfrowych podpisów. Omówiono tu również najlepsze praktyki, wzorce projektowe oraz antywzorce w kontekście zabezpieczeń, wspierając teorię licznymi przykładami kodu.

 

Pamiętaj, że wiedza to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie, a kryptowaluty i Blockchain nie są wyjątkiem. W świecie, gdzie technologie te zyskują coraz większe znaczenie, ciągłe kształcenie i aktualizacja wiedzy są niezbędne. Mamy nadzieję, że nasz ranking pomoże Ci wybrać książki, które staną się Twoim przewodnikiem po fascynującym świecie kryptowalut.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na helion.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór literatury, która pomoże Ci zrozumieć i wykorzystać potencjał cyfrowych walut.