Wielkanoc to czas odnowy i refleksji, ale również doskonała okazja do rozwoju osobistego i zawodowego. W związku z tym przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowy ranking najlepszych książek IT, które nie tylko pomogą w podniesieniu Twoich kompetencji ale mogą być także idealnym prezentem wielkanocnym dla każdego miłośnika technologii.

Nasz wybór to najnowsze i bestsellerowe książki, które nie tylko wzbogacą Twoją wiedzę w dziedzinie programowania, analizy danych czy sztucznej inteligencji i nie tylko, ale również zainspirują do dalszego eksplorowania fascynującego świata IT.

 

Bez względu na to, czy jesteś początkującym entuzjastą, czy specjalistą, w naszym rankingu znajdziesz coś dla siebie.

 

Zapraszamy do odkrywania najlepszych książek IT, które sprawią, że ten wielkanocny czas będzie nie tylko pełen odpoczynku, ale również rozwijający i inspirujący:

 

Python. Instrukcje dla programisty. Wydanie III

 

Okładka - Python. Instrukcje dla programisty. Wydanie III - Eric Matthes

(druk)

71.40 zł 119.00 zł (-40%)

(71,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Wydanie III książki "Python. Instrukcje dla programisty" to najnowsza, poszerzona i zrewidowana wersja cenionego przewodnika po programowaniu w języku Python. Rozpoczynając od fundamentów, takich jak podstawowe konstrukty programistyczne - zmienne, listy, klasy, oraz pętle - będziesz krok po kroku wprowadzany w świat Pythona. Wszystko również przez bogaty zestaw ćwiczeń praktycznych. Odkryjesz, jak nadać swoim programom interaktywność oraz jak skutecznie testować swój kod, zanim zostanie on włączony do głównego projektu. Książka umożliwi Ci również bezpośrednie zastosowanie zdobytej wiedzy w trzech konkretnych projektach: tworzeniu gry opartej na mechanice znanej z kultowej Space Invaders, realizacji projektów z zakresu wizualizacji danych z wykorzystaniem bogatego zestawu bibliotek dostępnych dla Pythona, a także w kreacji prostej strony internetowej, którą będziesz mógł opublikować i uruchomić na serwerze www.

 

Tworzenie aplikacji z wykorzystaniem GPT-4 i ChatGPT. Buduj inteligentne chatboty, generatory treści i fascynujące projekty

 

Okładka - Tworzenie aplikacji z wykorzystaniem GPT-4 i ChatGPT. Buduj inteligentne chatboty, generatory treści i fascynujące projekty - Olivier Caelen, Marie-Alice Blete

(druk)

35.40 zł 59.00 zł (-40%)

(35,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Publikacja ta, oferuje wszechstronne wprowadzenie do projektowania aplikacji wykorzystujących zaawansowane modele językowe (dla programistów używających Pythona). Przedstawia kluczowe właściwości i mechanizmy działania GPT-4 oraz ChatGPT, dostarczając Ci przystępnych instrukcji do tworzenia za ich pomocą innowacyjnych aplikacji: generatory treścim chatboty czy tworzenie streszczeń. Książka wyróżnia się łatwymi do zrozumienia przykładami i zawiera zestaw kodów źródłowych, które ułatwiają realizację specyficznych zadań. Niniejsze wydawnictwo umożliwia efektywne wykorzystanie potencjału dużych modeli językowych w tworzeniu aplikacji.

 

Architektura API. Projektowanie, używanie i rozwijanie systemów opartych na API

 

Okładka - Architektura API. Projektowanie, używanie i rozwijanie systemów opartych na API - James Gough, Daniel Bryant, Matthew Auburn

(druk)

41.40 zł 69.00 zł (-40%)

(41,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Ta książka jest dedykowana programistom oraz architektom systemów. Lektura oferuje dogłębną analizę projektowania, implementacji oraz ewolucji architektur API. Z punktu widzenia praktycznego, omawia metody tworzenia i walidacji API REST, które umożliwiają integrację funkcjonalności w architekturze mikroserwisów. Znajdziesz tu również informacje na temat wykorzystania bramek API oraz infrastruktury typu service mesh do zarządzania komunikacją międzysystemową. Autorzy szczegółowo rozpatrują również aspekty związane z bezpieczeństwem API, takie jak uwierzytelnianie, autoryzacja czy szyfrowanie danych. Książka skupia się także na procesie adaptacji istniejących systemów do nowoczesnych rozwiązań API oraz na integracji z różnorodnymi platformami docelowymi.

 

Marka osobista w branży IT. Jak ją zbudować i rozwijać

 

Okładka - Marka osobista w branży IT. Jak ją zbudować i rozwijać - Krzysztof Kempiński

(druk)

29.94 zł 49.90 zł (-40%)

(29,94 zł najniższa cena z 30 dni)

W obecnych czasach, kiedy dostęp do internetu, urządzeń i różnych narzędzi marketingowych jest na wyciągnięcie ręki, wydawać by się mogło, że zbudowanie marki osobistej dla specjalisty IT jest sprawą prostą. Niemniej jednak, dla wielu osób nie jest to zadanie takie oczywiste i wymaga więcej niż tylko znajomości fachowych umiejętności. Kluczowe jest zrozumienie, na czym polega budowanie marki osobistej, jakie elementy ją tworzą oraz jakie to przynosi korzyści. Następnie, warto skupić się na strategiach jej kształtowania. Książka ta oferuje wgląd w te kwestie, a także prezentuje inspirujące przypadki znanych postaci z polskiej sceny IT, dzięki temu sam możesz czerpać z ich doświadczeń. Autor książki, uznanym specjalistą w dziedzinie IT, blogerem, twórcą na YouTube i podcasterem, wierzy, że jego praca wesprze Cię w wypracowaniu i rozwoju silnej marki osobistej.

 

Informatyka śledcza i Kali Linux. Przeprowadź analizy nośników pamięci, ruchu sieciowego i zawartości RAM-u za pomocą narzędzi systemu Kali Linux 2022.x. Wydanie III

 

Okładka - Informatyka śledcza i Kali Linux. Przeprowadź analizy nośników pamięci, ruchu sieciowego i zawartości RAM-u za pomocą narzędzi systemu Kali Linux 2022.x. Wydanie III - Shiva V. N. Parasram

(druk)

59.40 zł 99.00 zł (-40%)

(59,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Książka ta stanowi kompleksowe źródło wiedzy, które umożliwi Ci rozwój niezbędnych umiejętności w zakresie informatyki śledczej, obejmując cały proces - od zbierania dowodów cyfrowych, przez ich szczegółową analizę, aż po przygotowywanie profesjonalnych raportów. Zawiera praktyczne porady i ćwiczenia, dzięki którym opanujesz metody analizy danych, ich wydobywanie oraz dokumentowanie wyników przy pomocy narzędzi dostępnych w systemie Kali Linux 2022.x. Dzięki lekturze będziesz mógł zgłębić wiedzę na temat różnorodnych systemów plików, a także nauczyć się identyfikować urządzenia w sieci przy użyciu skanerów takich jak Nmap i Netdiscover. Książka podkreśla również znaczenie zachowania integralności dowodów cyfrowych oraz rozszerza zakres tematyczny o bardziej zaawansowane kwestie, w tym pozyskiwanie danych ulotnych z pamięci RAM, nośników danych i systemów operacyjnych.

 

Analityk danych. Przewodnik po data science, statystyce i uczeniu maszynowym

 

Okładka - Analityk danych. Przewodnik po data science, statystyce i uczeniu maszynowym - Alex J. Gutman, Jordan Goldmeier

(druk)

41.40 zł 69.00 zł (-40%)

(41,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Ten praktyczny podręcznik wprowadza w świat data science i zapewnia kompleksowy wgląd w kluczowe aspekty pracy analityka danych - rozpoczynając od typów osobowości, z którymi będziesz współpracować, przez szczegóły przeprowadzania analiz danych, aż po matematyczną teorię leżącą u podstaw algorytmów i mechanizmów uczenia maszynowego. Książka nauczy Cię podejścia krytycznego do analizowanych danych i uzyskanych rezultatów, a także pozwoli uzyskać umiejętność efektywnej komunikacji na temat swoich badań. Publikacja ta umożliwi Ci głębokie zrozumienie danych i wyzwań z nimi związanych.

 

Certyfikowany inżynier wymagań. Na podstawie IREB CPRE. Poziom podstawowy

 

Okładka - Certyfikowany inżynier wymagań. Na podstawie IREB  CPRE. Poziom podstawowy - Radosław Grębski, Joanna Kalabińska

(druk)

41.40 zł 69.00 zł (-40%)

(41,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Inżynieria wymagań odgrywa kluczową rolę w jasnym definiowaniu celów projektu, usuwając z niego wszelkie nieścisłości i sprzeczności.  To z kolei ułatwia skuteczną komunikację pomiędzy członkami zespołu projektowego oraz innymi zainteresowanymi stronami. Jest to obszar, który wymaga połączenia technicznej wiedzy z kompetencjami międzyludzkimi, służąc nie tylko do określenia, co ma zostać wykonane, ale także dla kogo i z jakiego powodu. Aby skutecznie zarządzać wymaganiami, ważne jest zrozumienie obowiązujących zasad i standardów oraz umiejętność ich aplikacji w praktyce. Te standardy są określone przez IREB® - międzynarodową organizację non-profit, która zgromadziła ekspertów w dziedzinie inżynierii wymagań. Ta książka jest skierowana do osób, które chcą zgłębić standardy, zasady oraz najlepsze praktyki stosowane przez profesjonalistów w tej dziedzinie i pragną przygotować się do zdania egzaminu certyfikacyjnego na poziomie podstawowym.

 

Konfiguracja usług sieciowych na urządzeniach MikroTik

 

Okładka - Konfiguracja usług sieciowych na urządzeniach MikroTik - Łukasz Guziak

(druk)

47.40 zł 79.00 zł (-40%)

(47,40 zł najniższa cena z 30 dni)

MikroTik to renomowana firma z Łotwy, znana z produkcji wysokiej jakości sprzętu sieciowego. W dodatku oferowanego w przystępnych cenach. Jeżeli włąsnie zamierzasz rozbudować istniejącą sieć lub stworzyć nową, korzystając z rozwiązań MikroTik, ta książka stanowi nieocenione źródło wiedzy, które ułatwi Ci pierwsze kroki w tym kierunku. Znajdziesz w niej użyteczne informacje, które pozwolą Ci skutecznie wprowadzić w życie stosowanie produktów łotewskiego producenta. Odkryjesz pełną gamę sprzętu oferowanego przez MikroTik, nauczysz się efektywnie z niego korzystać i przygotujesz do uzyskania certyfikacji. Firma MikroTik, podobnie jak amerykański lider rynku Cisco, stworzyła system szkoleń, który umożliwia zdobycie kompetencji niezbędnych do zarządzania sieciami bazującymi na ich urządzeniach, co jest znakomitym sposobem na rozszerzenie swoich kwalifikacji.

 

Mamy nadzieję, że nasz ranking najlepszych książek IT na wielkanocny prezent pozwolił Ci znaleźć idealne tytuły, które wzbogacą świąteczny czas i staną się źródłem nie tylko wiedzy, ale również inspiracji do dalszego rozwoju w obszarze technologii.

 

Po więcej inspiracji zajrzyj na nasz Wielkanocny Kiermasz:

 

 

Pamiętaj, że każda książka to okno na nowy świat możliwości, a wiedza, którą zdobędziesz, może otworzyć przed Tobą drzwi do kariery w branży IT.

 

Niech ten wielkanocny czas będzie dla Ciebie okazją do nauki, eksploracji i odkrywania nowych pasji. Życzymy inspirującej lektury oraz wspaniałych świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie najbliższych.