ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Przewodnik po eBookach - Wykorzystanie

 1. Informacje podstawowe
 2. Bezpieczeństwo
 3. Zakupy
 4. Korzystanie z eBooków i audiobooków


 5. Pomoc

Jak otworzyć pliki w formacie mobi?

Do otwarcia plików w formacie mobi wystarczy czytnik sprzętowy lub programowy zgodny z tym formatem. Z uwagi na ogromną liczbę czytników sprzętowych trudno nam jednoznacznie wskazać urządzenia zgodne z formatem mobi. Dlatego proponujemy, abyś zapytał sprzedawcy lub producenta swojego e-czytnika, czy dane urządzenie będzie potrafiło otworzyć pliki mobi.

W przypadku czytników programowych polecamy doskonałe aplikacje firmy Amazon przeznaczone dla różnych platform sprzętowych i programowych. Czytniki dostępne są m.in. na komputery z Windows i Mac OS, telefony i tablety z systemem iOS (iPhone/iPad), Android, BlackBerry i Windows Phone 7.

Odpowiednie oprogramowanie można pobrać ze strony www.amazon.com.

Jak otworzyć pliki w formacie ePUB i PDF?

Do otwarcia plików w formacie ePUB i PDF wystarczy czytnik sprzętowy lub programowy zgodny z tym formatem. Z uwagi na ogromną liczbę czytników sprzętowych trudno nam jednoznacznie wskazać urządzenia zgodne z formatami ePUB i PDF. Dlatego proponujemy, abyś zapytał sprzedawcy lub producenta swojego e-czytnika, czy dane urządzenie będzie potrafiło otworzyć pliki ePUB i PDF.

W przypadku czytników programowych polecamy:

 1. iPad/iPhone
 2. Android
 3. Windows
 4. Mac OS

Jak wysyłać pliki mobi na Kindle?

Zakupionego u nas eBooka w formacie mobi możesz wysłać bezpośrednio na swój czytnik Amazon Kindle. Cała procedura wygląda następująco:

 • kup książkę w formacie mobi,
 • w Twojej bibliotece obok zakupionej pozycji poszukaj przycisku Wyślij na Kindle,
 • po kliknięciu Wyślij na Kindle nasz serwer automatycznie rozpocznie proces wysyłki,
 • eBook pojawi się w Twoim czytniku po co najmniej kilkunastu minutach (proces może trwać około godziny).

Zanim zaczniesz korzystać z wysyłania książek na czytnik Kindle, musisz nas poinformować o adresie e-mail Twojego czytnika. W tym celu przejdź do ustawień swojego konta, wybierz opcję Twoje konto, a potem Edycja konta. Odszukaj opcję Adres e-mail do przesłania książki w formacie mobi na czytnik Kindle, wpisz odpowiedni adres i kliknij przycisk Zmień.

Pamiętaj, że Amazon udostępnia dwa rodzaje maili dla swojego czytnika: TwojaNazwa@kindle.com oraz TwojaNazwa@free.kindle.com. Wybór odpowiedniego adresu zależy od rodzaju posiadanego czytnika oraz uiszczenia ewentualnych opłat na rzecz firmy Amazon. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dziale pomocy na stronach Amazona.

Pamiętaj, że wszystkie książki wysyłane przez nasze serwery pochodzą z adresu kindle@helion.pl. Nie zapomnij odblokować tego adresu na swoim koncie na serwerach firmy Amazon.

Adres można odblokować logując się na konto Amazon, następnie przechodząc do sekcji Personal Document Settings => Approved gdzie należy wprowadzić adres: kindle@helion.pl.
Jak odtworzyć plik w formacie mp3?

Oferowane przez nas audiobooki wykorzystują format mp3. Oznacza to, że można je bez problemu odtwarzać na dowolnym komputerze, tablecie, smartfonie lub odtwarzaczu mp3. Takich urządzeń na rynku są dziesiątki i trudno je tutaj wymienić. W przypadku komputerów z systemem Windows proponujemy odtwarzacz foobar2000. Natomiast użytkownicy smartfonów mogą skorzystać z rozwiązań dostępnych w ich urządzeniach lub pobrać inny odtwarzacz z Google Play lub Apple AppsStore.

Jak wysyłać pliki do Dropboxa?

Zakupione u nas eBooki w dowolnych trzech formatach możesz jednym kliknięciem myszy wysłać na konto w chmurze Dropboxa. Cała procedura wygląda następująco:

 • zaloguj się w helion.pl,
 • kup książkę w dowolnym wybranym przez Ciebie formacie,
 • w sekcji Edycja konta znajdziesz zakładkę Dropbox, • dokonaj autoryzacji, • po przesłaniu na stronę Dropbox zostaniesz poproszony o zautoryzowanie aplikacji, • po autoryzacji zostaniesz przeniesiony z powrotem do konta w księgarni, gdzie dostępne będą dodatkowe opcje. Ustaw preferowany przez Ciebie format eBooka (aby automatycznie wysyłać zakupione książki, zaznacz opcję wyślij automatycznie), • przejdź do Twojej biblioteki, kliknij przycisk Pobierz, • po kliknięciu wyślij na Dropbox nasz serwer automatycznie rozpocznie proces wysyłki,
 • eBook pojawi się w chmurze Dropboxa po co najmniej kilkunastu minutach (proces może trwać około godziny),
 • Twoje eBooki znajdują się w katalogu Apps/eBooki.

Pamiętaj, że do korzystania z opisanej usługi niezbędne jest posiadanie konta na platformie Dropbox. Możesz je założyć bezpłatnie na stronie dropbox.com.

Księgarnia helion.pl posiada jedynie dostęp do katalogu Apps/eBooki i nie przechowuje Twojego hasła ani loginu do platformy Dropbox.