Facebook
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Prawo ochrony środowiska. Komentarz (ebook)(audiobook)(audiobook)

Wydawnictwo:
C. H. Beck
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
1411
     PDF

Dzieła z serii DUŻE KOMENTARZE BECKA należą do najobszerniejszych na rynku wydawniczym komentarzy omawiających najważniejsze ustawy systemu prawnego. Dzięki wiedzy Autorów - wybitnych znawców poszczególnych dziedzin prawa - tworzą one kanon literatury prawniczej. Uporządkowana struktura tekstu, powoływanie orzeczeń, glos oraz literatury, rozszerzających określoną tematykę, ułatwiają zdobycie wyczerpującej wiedzy z poszczególnych dziedzin prawa.

Prawo ochrony środowiska. Komentarz to obszerne i szczegółowe omówienie przepisów dotyczących m.in.

  • ochrony jakości i ograniczeń w korzystaniu ze środowiska,
  • pozwoleń na wprowadzanie do środowiska substancji lub energii,
  • poważnych awarii,
  • opłat za korzystanie ze środowiska,
  • administracyjnych kar pieniężnych,
  • odpowiedzialności w ochronie środowiska,
  • organów administracji i instytucji ochrony środowiska: ich zadań i właściwości w poszczególnych sprawach, a także procedur kontrolnych.

Komentarz wybitnego grona Autorów z pewnością zainteresuje wszystkich zawodowo związanych z prawem ochrony środowiska: zarówno organy administracji, radców prawnych, jak i tych, którzy muszą przestrzegać wymagań zawartych w ustawie - przedsiębiorców.

Komentarz uwzględnia zmiany wprowadzone ustawą z 12.2.2010 r. dotyczące wpływów z nawiązek, które wchodzą w życie 1.7.2011 r. oraz omówienie zmian wprowadzonych ustawą z 17.7.2009 r. dotyczących m.in. pozwoleń zintegrowanych czy wniosków o wydanie pozwolenia na wprowadzanie gazów lub płynów do powietrza, które częściowo już obowiązują, a część z nich wchodzi w życie w 2013 r., a także zmiany wprowadzone ustawą z 5.1.2011 r. dotyczące finansowania ochrony środowiska i przeznaczenia środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

0 Wojciech Radecki, Marcin Pchałek, Sergiusz Urban

Zamknij

Wybierz metodę płatności