ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Wprowadzenie do algorytmów (ebook)(audiobook)(audiobook)

Okładka książki/ebooka Wprowadzenie do algorytmów

Okładka książki Wprowadzenie do algorytmów

Okładka książki Wprowadzenie do algorytmów

Okładka książki Wprowadzenie do algorytmów

Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
1300
Druk:
oprawa twarda

Prezentowana książka to nowe wydanie najlepszego na świecie podręcznika z dziedziny algorytmów i struktur danych, nazywanego biblią algorytmów- teraz w ofercie PWN

To kolejne, VII wydanie trzeciego wydania amerykańskiego znakomitego podręcznika z dziedziny algorytmów i struktur danych. W obecnym wydaniu został ulepszony cały tekst książki. Zmiany obejmują dodanie nowych rozdziałów, poprawienie pseudokodu i wprowadzenie aktywniejszego stylu prezentacji.

Omówiono w niej metody matematyczne stosowane do analizy algorytmów, sortowanie i statystyki pozycyjne, struktury danych, podstawowe metody projektowania efektywnych algorytmów. Dużo miejsca poświęcono złożonym strukturom danych i podstawowym algorytmom grafowym.

Poszczególne części książki to materiał dydaktyczny do wielu przedmiotów informatycznych (takich jak np. matematyka dyskretna, kombinatoryka, algorytmy i struktury danych, teoria grafów, metody programowania) wykładanych na uczelniach wyższych. Podręcznik stanowi zamkniętą całość. Zawiera dużo zadań i problemów do rozwiązania (o różnym stopniu trudności).

W książce przedstawiono: matematyczne metody używane do analizy algorytmów; sortowanie i statystyki pozycyjne oraz podstawowe metody projektowania w sytuacjach, kiedy bezpośrednie rozwiązania nie są do przyjęcia ze względu na duży koszt obliczeniowy. Omówiono też algorytmy grafowe, tekstowe i geometryczne. Sporo miejsca poświęcono algorytmom równoległym.

Pozycja ta jest przeznaczona dla studentów kierunków informatycznych, pracowników naukowych, jak również wszystkich tych, którzy chcą zajmować się projektowaniem i programowaniem systemów informatycznych.

 


 

0 Cormen Thomas H., Leiserson Charles E., Rivest Roland L., Stein Clifford

Zamknij

Wybierz metodę płatności