Play

Angular 5. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie webowe w oparciu o architekturę komponentową

Autor:
Miłosz Piechocki
Długość
liczba lekcji: 90, czas trwania: 8:00:40
Ocena

Kup kurs 129,00 zł

Kurs wideo

Angular 5. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie webowe w oparciu o architekturę komponentową (ebook)(audiobook)(audiobook)

Okładka książki/ebooka Angular 5. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie webowe w oparciu o architekturę komponentową

Okładka książki Angular 5. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie webowe w oparciu o architekturę komponentową

Okładka książki Angular 5. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie webowe w oparciu o architekturę komponentową

Okładka książki Angular 5. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie webowe w oparciu o architekturę komponentową

Wydawnictwo:
Videopoint
Wersja:
Online i ZIP (2.0GB)
Czas trwania:
8:00:40
Ocena:
5.7/6  Opinie: 17
 1. 1. Wprowadzenie 14:00

 2. 2. Podstawy języka TypeScript 1:26:50

 3. 3. Pierwsza aplikacja w Angularze 1:07:12

 4. 4. Dyrektywy 38:19

 5. 5. Komponenty 42:03

 6. 6. Usługi 31:56

 7. 7. Komunikacja z serwerem 58:09

 8. 8. Filtry 16:10

 9. 9. Moduły 34:32

 10. 10. Routing 1:04:48

 11. 11. Formularze 20:59

 12. 12. Wdrażanie 5:42

Obierz kurs na Angular 5

Angular 5 jest kolejną odsłoną frameworka AngularJS, który odmienił świat programowania webowego. To pierwsza platforma programistyczna aplikacji typu single-page, która zdobyła tak dużą popularność. Dzięki wsparciu takich gigantów jak Microsoft i Google, budujących na nim swoje największe aplikacje, Angular zyskał mocną pozycję w dużych przedsiębiorstwach — dlatego też koderzy poruszający się swobodnie na tej platformie programistycznej wciąż są poszukiwani. A opanować ją można stosunkowo szybko — dzięki językowi TypeScript tworzenie aplikacji w Angularze okazuje się dość proste i, co ważne, może sprawiać programiście dużo frajdy.

Z Angularem najczęściej do czynienia ma frontendowiec, tworzący i rozwijający interfejsy użytkownika w aplikacjach webowych. Znajomość frameworka przyda się również programiście full-stack, który oprócz interfejsu użytkownika implementuje logikę biznesową aplikacji. Obaj muszą być na bieżąco z najnowszymi technologiami, obaj powinni stale się dokształcać i podnosić kwalifikacje. A to jest wymagające, ponieważ narzędzia, z którymi pracują, takie jak Angular, rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Na szczęście nie zawsze trzeba doszkalać się na własną rękę. W przypadku frameworka Angular można skorzystać z profesjonalnego kursu, jaki przygotowaliśmy!

Jesteś frontendowcem? Programistą full-stack? Chcesz się rozwijać, zmienić pracę albo zrobić wrażenie na szefie wprowadzeniem w firmie technologii Angular? Zatem nie czekaj, rezerwuj czas — i obierz z nami kurs na platformę programistyczną, z której chętnie korzystają najwięksi w branży!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie pracy z niniejszym kursem video:

 • opanujesz wszystkie umiejętności potrzebne do stworzenia średniej wielkości aplikacji SPA;
 • poznasz podstawy języka TypeScript;
 • nauczysz się dobrych praktyk programistycznych stosowanych przy tworzeniu aplikacji na bazie platformy Angular;
 • zrozumiesz specyfikę pracy z narzędziem Angular CLI;
 • będziesz obsługiwać edytor Visual Studio Code;
 • dowiesz się, jak szukać przyczyn błędów;
 • zadbasz o dobrą architekturę aplikacji angularowej.

Co więcej...

 • ...sprawdzisz swoją wiedzę, wdrażając gotową aplikację.

Angular 5. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie webowe w oparciu o architekturę komponentową kończy się na poziomie średnio zaawansowanym, co zupełnie wystarczy do tworzenia i wdrażania aplikacji za pomocą technologii Angular. Szkolenie przygotowano na bazie Angular 5, ale będzie ono kompatybilne także z kolejnymi, nadchodzącymi już wersjami tego frameworka.

Uwaga! Kurs jest przeznaczony dla programistów posiadających przynajmniej podstawową znajomość JavaScriptu, HTML oraz CSS.

O Angularze słów parę

Angular jest otwartym frameworkiem, wspieranym i firmowanym przez Google, aczkolwiek prace nad nim doprowadziły do porozumienia ponad podziałami — w tym celu Google połączył siły z Microsoftem! Niesamowite, prawda? Jedną z podstawowych cech Angulara jest wiązanie danych. Pozwala ono na automatyczne odświeżanie warstwy widoku (HTML-a) na podstawie zmian w modelu danych. Promuje to deklaratywny styl programowania i pozwala uniknąć częstych błędów programistycznych. Programowanie w Angularze odbywa się również w modelu reaktywnym, w którym zdarzenia są reprezentowane w formie obserwowalnych strumieni: twórca w deklaratywny sposób opisuje, jak aplikacja zareaguje na nowe zdarzenia w strumieniu. Tajemnica popularności Angulara tkwi w jego przyjazności. Ta z kolei wynika z zastosowanego języka programowania. TypeScript, z którego korzysta się przy tworzeniu aplikacji w Angularze, porządkuje JavaScript, czyni go intuicyjnym i — po raz kolejny — pozwala uniknąć typowych błędów programistycznych.

Od opanowania narzędzi do gotowej aplikacji

Ponieważ najlepiej i najszybciej uczy się przez praktykę, w trakcie tego ośmiogodzinnego kursu stworzymy konkretną aplikację, służącą do zarządzania bazą klientów przedsiębiorstwa. Pisząc ją, poznamy wszystkie istotne elementy frameworka Angular. Na początek zaznajomimy się z narzędziami: NodeJS, Visual Studio Code, Node Package Manager oraz Angular CLI. Następnie skupimy się na podstawach TypeScriptu, takich jak: interfejsy, klasy, zmienne, stałe, pętle, enumeracje itp. Wyposażeni w tę wiedzę, przejdziemy do właściwej pracy — omówienia założeń architektury naszej aplikacji; przy okazji poruszymy zagadnienie wiązania danych. Przyjrzymy się dyrektywom strukturalnym (ngIf, ngFor), podziałowi aplikacji na komponenty oraz wydzielaniu logiki z komponentu do usługi. W dalszej kolejności nauczymy się komunikować aplikację ze zdalnym serwerem. Nim ostatecznie ją wdrożymy, zapoznamy się jeszcze z filtrami, modułami oraz nawigacją (routing) i zbudujemy formularz w modelu template-driven forms. Na koniec — wdrażanie. Da nam ono pretekst do omówienia raz jeszcze wszystkich technicznych aspektów dotyczących aplikacji angularowej.

Poznaj framework Angular i rozbudź na nowo swoją programistyczną pasję!

O autorze

1 Miłosz Piechocki

Miłosz Piechocki — doświadczony programista i architekt oprogramowania, tworzeniem software’u zajmuje się od ponad siedmiu lat. Pracował głównie dla firm z branży finansowej, między innymi w londyńskiej siedzibie dużego międzynarodowego banku inwestycyjnego. Tworzył aplikacje zarówno w AngularJS, jak i w Angularze. Jest aktywnym uczestnikiem społeczności angularowej, w ramach której występuje w roli prelegenta na meetupach i konferencjach. Autor bloga programistycznego pod adresem http://codewithstyle.info. Od pół roku zajmuje się również prowadzeniem szkoleń z Angulara. W wolnym czasie doskonali warsztat programistyczny, biega oraz odbywa górskie wycieczki.

Zamknij

Wybierz metodę płatności