ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Kali Linux. Zaawansowane testy penetracyjne za pomocą narzędzi Nmap, Metasploit, Aircrack-ng i Empire. Wydanie II

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Helion
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
648
Druk:
oprawa miękka
Czytaj fragment

Test penetracyjny jest ostatecznym sprawdzianem mechanizmów obronnych. Umożliwia też ocenę skutków fazy powłamaniowej eksploracji skompromitowanego systemu. Najlepsi pentesterzy korzystają w tym celu z Kali - zaawansowanej dystrybucji systemu Linux przeznaczonej właśnie do przeprowadzania testów penetracyjnych, wykrywania podatności, a także prowadzenia analiz informatyki śledczej i inżynierii wstecznej.

Dzięki temu wyczerpującemu przewodnikowi, napisanemu z myślą o początkujących użytkownikach systemu Kali Linux i pentesterach, szybko zdobędziesz potrzebne umiejętności. Najpierw skompletujesz i skonfigurujesz laboratorium, a potem poznasz najważniejsze koncepcje testów penetracyjnych. Skupisz się na zbieraniu informacji i poznasz różne narzędzia do oceny podatności dostępne w systemie Kali Linux. Nauczysz się wykrywać docelowe systemy w sieci, identyfikować błędy i wykorzystywać luki w zabezpieczeniach urządzeń, uzyskiwać dostęp do sieci, konfigurować operacje Command and Control (C2), a także przeprowadzać testy penetracyjne aplikacji internetowych. Opanujesz umiejętności potrzebne, aby włamać się do usługi Active Directory i do sieci korporacyjnych. Wreszcie - poznasz najlepsze praktyki w zakresie prowadzenia zaawansowanych testów penetracyjnych sieci w doskonale zabezpieczonym środowisku.

Z książki dowiesz się:

  • czym jest etyczne hakowanie
  • jak przygotować system Kali Linux do pracy
  • jakie są techniki wykrywania zasobów i sieci, a także prowadzenia ocen podatności
  • w jaki sposób wykorzystywać zaufanie w usługach Active Directory Domain Services
  • na czym polega eksploatacja za pomocą operacji C2
  • jak korzystać z zaawansowanych technik hakowania bezprzewodowego
  • jak wykorzystywać luki w zabezpieczeniach aplikacji internetowych

Poznaj Kali Linux - najsilniejszą sojuszniczkę w sieciowych wojnach!

Wybrane bestsellery

O autorze książki

1 Glen D. Singh

Glen D. Singh zajmuje się cyberbezpieczeństwem, taktykami obronnymi i sieciami korporacyjnymi. Zdobył liczne certyfikaty, między innymi CEH, CHFI, PAWSP, a także trzy certyfikaty CCNA (CyberOps, Security, Routing and Switching). Napisał wiele książek dotyczących wykrywania i wykorzystywania podatności, analizy włamań, reakcji na incydenty i implementowania zabezpieczeń.

Glen D. Singh - pozostałe książki

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności