ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Złożone zagadnienia architektury oprogramowania. Jak analizować kompromisy i podejmować trudne decyzje

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Helion
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
408
Druk:
oprawa miękka
Czytaj fragment

Książka

99,00 zł

Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

Ebook

99,00 zł

Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

Przenieś na półkę

Powiadom o dostępności audiobooka »

Prezent last minute w helion.pl

W epoce infrastruktur chmurowych, mikrousług czy wysublimowanych wzorców projektowych architekt oprogramowania musi sobie radzić z trudnym zadaniem, jakim jest wybór odpowiednich rozwiązań. Będą one potem szczegółowo testowane podczas pracy w środowisku produkcyjnym, a także przy późniejszym dostosowywaniu i rozbudowywaniu oprogramowania. Tymczasem w wypadku architektury złożonych systemów nie ma łatwych kompromisów. Konieczne jest bardzo wnikliwe i krytyczne przemyślenie każdej decyzji projektowej, i to na możliwie najwcześniejszym etapie pracy.

Ta książka powinna zostać przestudiowana przez każdego architekta nowoczesnych systemów rozproszonych. Jej celem jest pokazanie sposobów rozwiązywania trudnych problemów związanych z projektowaniem takiego oprogramowania. W krytyczny i wszechstronny sposób omówiono w niej najważniejsze problemy utrudniające podejmowanie dobrych decyzji projektowych. Zaprezentowano najskuteczniejsze strategie doboru optymalnej architektury. Na jasnych przykładach pokazano, w jaki sposób należy przystąpić do analizy założeń projektowych ― począwszy od określenia "ziarnistości" usług, przepływów informacji i orkiestracji, poprzez eliminację sprzężenia kontraktów i określenie nadzoru nad transakcjami rozproszonymi, a skończywszy na metodach optymalizowania właściwości operacyjnych, takich jak skalowalność, elastyczność i wydajność.
Najciekawsze zagadnienia:

  • analiza kompromisów i dokumentowanie decyzji
  • podejmowanie decyzji dotyczących "ziarnistości" usług
  • złożoność procesu przekształcania aplikacji monolitycznych
  • eliminacja sprzężeń kontraktów wiążących usługi
  • obsługa danych w architekturze o dużym stopniu rozproszenia
  • wzorce zarządzania przepływami informacji i transakcjami

Architekt musi być prorokiem...

Frank Lloyd Wright

Wybrane bestsellery

O autorach książki

4 Neal Ford, Mark Richards, Pramod Sadalage, Zhamak Dehghani

Neal Ford jest architektem aplikacji w ThoughtWorks, międzynarodowej firmie konsultingowej z branży IT. Jest autorem programów komputerowych, artykułów i książek z dziedziny informatyki. Udziela konsultacji w zakresie projektowania i budowania dużych aplikacji korporacyjnych, a także prowadzi internetowe wykłady dla wojska i wielu firm z całego świata, wpisanych na listę „Fortune 500”.

Mark Richards jest doświadczonym architektem oprogramowania. Zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem mikrousług oraz innych systemów o architekturze rozproszonej. Założył tematyczny serwis dla programistów — Developer to Architect.
 

Pramod Sadalage specjalizuje się w projektach aplikacji i ewolucyjnych baz danych, architekturze danych i bazach danych NoSQL.

Zhamak Dehghani zajmuje się systemami w architekturze rozproszonej i technologiami w fazie rozwoju.

Neal Ford, Mark Richards, Pramod Sadalage, Zhamak Dehghani - pozostałe książki

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności