ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »
Play

Ruby on Rails. Kurs video. Wdrażanie (deployment) na własne serwery i chmurę

Autor:
Jacek Galanciak
Długość
liczba lekcji: 34, czas trwania: 3:27:17
Ocena

Kup kurs 59,00 zł

Kurs wideo

Ruby on Rails. Kurs video. Wdrażanie (deployment) na własne serwery i chmurę (ebook)(audiobook)(audiobook)

Okładka książki/ebooka Ruby on Rails. Kurs video. Wdrażanie (deployment) na własne serwery i chmurę

Okładka książki Ruby on Rails. Kurs video. Wdrażanie (deployment) na własne serwery i chmurę

Okładka książki Ruby on Rails. Kurs video. Wdrażanie (deployment) na własne serwery i chmurę

Okładka książki Ruby on Rails. Kurs video. Wdrażanie (deployment) na własne serwery i chmurę

Wydawnictwo:
Videopoint
Wersja:
Online i ZIP (451.6MB)
Czas trwania:
3:27:17
Ocena:
6.0/6  Opinie: 1
 1. 1. Wprowadzenie 8:17

 2. 2. Przygotowania kodu 7:36

 3. 3. Własny serwer 50:44

 4. 4. Automatyzacja wdrożeń za pomocą Capistrano 26:59

 5. 5. Chmurowe serwisy 40:34

 6. 6. Heroku 30:37

 7. 7. Ciągłe wdrażanie, czyli continuous deployment 33:42

 8. 8. Bonus 4:51

 9. 9. Zakończenie 3:57

Wrzuć na serwer... Ruby on Rails!

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się pisać aplikację z myślą o jej opublikowaniu na serwerze, z pewnością wiesz, że nie jest to takie proste. Stworzenie kodu aplikacji to zaledwie połowa sukcesu. Drugą stanowi jej profesjonalne wdrożenie, a potem szybkie aktualizowanie i wprowadzanie niezbędnych zmian od ręki, czyli za każdym razem, gdy to konieczne. Poznanie eleganckich technik wdrażania oraz metod automatyzacji jest kluczowe dla każdego programisty, który chce być skutecznym web developerem. Dzięki nim można zautomatyzować proces udostępniania aplikacji — i uniknąć błędów, stresu oraz straty czasu.
Ruby on Rails. Kurs video. Wdrażanie (deployment) na własne serwery i chmurę ma za zadanie pokazać Ci, jak opublikować aplikację napisaną w Ruby on Rails — zarówno na własnym serwerze, jak i w chmurze. Wystarczy, że uważnie prześledzisz wskazówki autora i zastosujesz je w praktyce, a proces wdrażania przestanie być dla Ciebie frustrującym doświadczeniem — co więcej, wręcz „zniknie” z Twojej świadomości! Sprawdź, jak osiągnąć ten stan, i poznaj dobre praktyki związane z konfigurowaniem aplikacji.
Napisz aplikację w Ruby on Rails i w kilka minut wyślij ją na serwer!
 

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

 • Nauczysz się konfigurować serwer.
 • Opanujesz zasady uruchamiania aplikacji napisanej w Ruby on Rails na własnym serwerze.
 • Odkryjesz, jak za pomocą skryptów zautomatyzować proces wdrażania tej aplikacji na serwer.
 • Dowiesz się, jak używać platformy chmurowej typu PaaS (Platform as a Service) do uruchomienia aplikacji Ruby on Rails (na przykładzie Heroku).
 • Zobaczysz, do czego mogą Ci się przydać usługi chmurowe (przechowywanie plików, dystrybucja plików za pomocą CDN, niezawodne wysyłanie e-maili).
 • Poznasz sposoby konfiguracji systemu tzw. ciągłej integracji i ciągłego wdrażania — aplikacja sama się przetestuje i wdroży po wysłaniu kodu do repozytorium.
 • Zorientujesz się, jak skorzystać z konfiguracji automatycznego powiadomienia o błędach.

Sprawdź, jak łatwo i szybko zautomatyzować proces publikowania aplikacji napisanej w Ruby on Rails na serwerze. Napisz odpowiednie skrypty i zapewnij ich automatyczne uruchamianie. Naucz się przyspieszać swoją pracę i nie poprzestawać na podstawowych, najprostszych metodach wdrażania — wykorzystaj wszystkie możliwości, jakie daje Ci Ruby on Rails.
Jeśli uważnie prześledzisz zalecenia autora szkolenia Wdrażanie aplikacji Ruby on Rails. Kurs video, wskoczysz od razu na poziom średnio zaawansowany. A to oznacza, że uda Ci się osiągnąć stan, w którym zaledwie kilka minut po wysłaniu przez Ciebie kodu do repozytorium na serwerach będzie automatycznie uruchamiana najnowsza wersja właśnie wysłanego kodu.

Precyzyjna układanka

Wdrożenie aplikacji wymaga od programisty sporo pracy i może być przeprowadzane na różne sposoby. Oczywiście można zrobić to mniej lub bardziej efektywnie. Można „przepychać” aplikację przez kolejne etapy, pracowicie konfigurować serwer i zastanawiać się, czy to zadziała, ale to droga przez mękę. Znacznie lepiej jest przeprowadzić tę operację z wykorzystaniem właściwych bibliotek, skryptów, usług sieciowych i platform, na których aplikacja ma być opublikowana. Podczas szkolenia Ruby on Rails. Kurs video. Wdrażanie (deployment) na własne serwery i chmurę zobaczysz, jak poprawnie skonfigurować i zautomatyzować taki proces dla języka Ruby oraz jak skonfigurować aplikację, by ułatwiała automatyzację tego typu procesów. Dowiesz się, jak zapewnić powtarzalność wdrażania i uczynić je czynnością całkowicie niekłopotliwą, możliwą do wykonania w każdej chwili. Co ważne, poznasz także dobre praktyki związane z konfiguracją serwera, testowaniem aplikacji i wykrywaniem w niej błędów. Dzięki temu uda Ci się uniknąć wielu problemów.

Zapomnij o wdrażaniu!

Dobrze przeprowadzona automatyzacja procesu wdrażania aplikacji pozwala zapomnieć o trudnościach związanych z ręcznym publikowaniem zmian; jest w zasadzie niezauważalna dla programisty i nie zabiera mu czasu. Jeśli raz a dobrze skonfigurujesz kanał dystrybucji (pipeline), który po wysłaniu kodu do repozytorium automatycznie przetestuje całą Twoją aplikację, a następnie automatycznie wdroży ją na serwer, to przestaniesz zawracać sobie głowę serwerami i będziesz mógł się w pełni skupić na implementacji nowych funkcjonalności.
Dzięki temu będziesz mógł zająć się ulepszaniem Twoich aplikacji bez stresu i z korzyścią dla użytkowników. Ruby on Rails. Kurs video. Wdrażanie (deployment) na własne serwery i chmurę to nie jest tasiemcowato długie szkolenie: jasne, zwięzłe, konkretne wskazówki można szybko odnieść do własnych aplikacji w Ruby.

Tylko dla wtajemniczonych

Jeśli dysponujesz umiejętnościami pisania aplikacji w Ruby on Rails, podczas tego szkolenia nauczysz się w sposób niezawodny, powtarzalny i zautomatyzowany wdrażać aplikacje w tym języku zarówno na serwery własne, jak i platformy chmurowe. Poznasz chmurowe serwisy wspomagające aplikację, zobaczysz, jak działa biblioteka Capistrano, i zorientujesz się, do czego służy CloudFront. Nauczysz się wykorzystywać continuous deployment, poruszać się na platformie Heroku i wykorzystywać możliwości usług chmurowych od Amazona (na przykładzie S3 i CloudFront).
Zdobądź nowe, cenne umiejętności i zaoszczędź czas!

Poznaj naszego eksperta

Jacek Galanciak — programistyczny poliglota, od ponad dekady zajmuje się profesjonalnym projektowaniem przeróżnych aplikacji. Zna ponad 10 języków programowania, ale jego ulubionym niezmiennie jest Ruby. Wyspecjalizowany web developer, pisuje także aplikacje na platformy iOS i OS X w Objective-C/Swift. Liczne kompetencje techniczne pozwoliły mu rozwinąć skrzydła w dziedzinie radzenia sobie z problemami pozornie niemożliwymi do rozwiązania.
Zapalony gamer i audiofil. Uwielbia wszystko, co jest związane z dźwiękiem: od gitary i sprzętu audio, przez aplikacje do produkcji dźwięku, aż po eksplorację najróżniejszych gatunków muzycznych, głównie ekstremalnego metalu i muzyki elektronicznej. Swoje umiejętności rozwija nie tylko przy komputerze, ale także... w kuchni!

„Framework Ruby on Rails zapewnia programistom niezwykle dużą produktywność, ale nie będzie to miało żadnego znaczenia, dopóki nie nauczysz się szybko i często wdrażać zmian w swoim kodzie na serwerach, które hostują Twoją aplikację. Wdrażanie aplikacji na serwer powinno być częste, bezstresowe, automatyczne, powtarzalne i niezawodne, a wdrożona aplikacja powinna być transparentna i informować Cię o wszystkich istniejących błędach. Ten kurs nauczy Cię tych zagadnień”.

Jacek Galanciak

0 Jacek Galanciak

Zamknij

Wybierz metodę płatności