PHP5. Zaawansowane programowanie (ebook)(audiobook)(audiobook)
- Wydawnictwo:
- Helion
- Ocena:
- 5.0/6 Opinie: 59
- Stron:
- 664
- Druk:
- oprawa twarda
Opis książki
Czytaj fragment
PHP to język umożliwiający tworzenie aplikacji sieciowych uruchamianych po stronie serwera. Jego najnowsza wersja, oznaczona numerem 5, to w pełni obiektowy język, za pomocą którego można budować nawet najbardziej złożone systemy portalowe, intranetowe i ekstranetowe. Dzięki nowym funkcjom wprowadzonym w PHP 5 możliwe jest korzystanie z plików XML i protokołu SOAP, wydajna komunikacja z bazą danych i stosowanie technik obiektowych znacznie ułatwiających i przyspieszających tworzenie rozbudowanych aplikacji.
"PHP5. Zaawansowane programowanie" to książka przedstawiająca potężne możliwości i elastyczność najnowszej wersji tej popularnej platformy programistycznej. Opisuje podstawowe zasady programowania obiektowego i prowadzenia rozbudowanych projektów informatycznych. Zawiera informacje o modelowaniu aplikacji w języku UML, stosowaniu wzorców projektowych i tworzeniu narzędzi, które będzie można wykorzystać w każdym projekcie. Przedstawia również analizę prawdziwego przypadku -- systemu automatyzującego pracę działu sprzedaży w przedsiębiorstwie handlowym.
- Programowanie obiektowe
- Język UML i modelowanie systemów
- Wzorce projektowe
- Tworzenie prostych narzędzi obiektowych
- Połączenia z bazami danych
- Model MVC
- Stosowanie protokołu SOAP
- Komunikacja z użytkownikiem i mechanizmy sesji
- Testowanie aplikacji
- Studium przypadku - automatyzacja pracy działu sprzedaży
Jeśli chcesz poznać zaawansowane możliwości PHP 5, sięgnij po tę książkę.
Podobne produkty
-
Biblia copywritingu. Wydanie II poszerzone Biblia copywritingu. Wydanie II poszerzone
Dariusz Puzyrkiewicz
-
WordPress 5 dla początkujących WordPress 5 dla początkujących
Agnieszka Ciborowska, Jarosław Lipiński
-
JavaScript i jQuery. Interaktywne strony WWW dl... JavaScript i jQuery. Interaktywne strony WWW dla każdego. Podręcznik Front-End Developera
Jon Duckett
-
Vue.js 2. Wprowadzenie dla profesjonalistów Vue.js 2. Wprowadzenie dla profesjonalistów
Adam Freeman
-
Baw się kodem! Twoja własna strona WWW. CoderDo... Baw się kodem! Twoja własna strona WWW. CoderDojo Nano
Clyde Hatter, CoderDojo
-
UXUI. Design Zoptymalizowany. Workshop Book UXUI. Design Zoptymalizowany. Workshop Book
Chris Badura
Ebooka przeczytasz na:
-
czytnikach Inkbook, Kindle, Pocketbook i innych
-
systemach Windows, MacOS i innych
-
systemach Windows, Android, iOS, HarmonyOS
-
na dowolnych urządzeniach i aplikacjach obsługujących formaty: PDF, EPub, Mobi
Masz pytania? Zajrzyj do zakładki Pomoc »
Audiobooka posłuchasz:
-
w aplikacji Ebookpoint na Android, iOS, HarmonyOs
-
na systemach Windows, MacOS i innych
-
na dowolonych urządzeniach i aplikacjach obsługujących format MP3 (pliki spakowane w ZIP)
Masz pytania? Zajrzyj do zakładki Pomoc »
Kurs Video zobaczysz:
-
w aplikacji Ebookpoint na Android, iOS, HarmonyOs
-
na systemach Windows, MacOS i innych
-
na dowolonych urządzeniach i aplikacjach obsługujących format MP4 (pliki spakowane w ZIP)
Recenzje książki: PHP5. Zaawansowane programowanie (4)
-
blog.kamilbrenk.pl Kamil Brenk, 2010-09-03
Wpis ten jest poświęcony recenzji kolejnej książki, którą bardzo polecam każdemu programiście zainteresowanemu nauką języka PHP - zwłaszcza dla tych, którzy interesują się tym tematem na poważnie. Mowa tutaj o książce PHP5. Zaawansowane programowanie, której autorami są Edward Lecky-Thompson, Heow Eide-Goodman, Steven D. Nowicki oraz Alec Cove. Jest to moim zdaniem najlepsza pozycja dotycząca języka PHP na polskim rynku. Dla kogo jest ta książka? Zostało wydanych naprawdę wiele książek o programowaniu w PHP. Niektóre z nich są lepsze, inne gorsze, a większość po prostu słaba i wałkująca wciąż te same tematy :-) Na szczęście od czasu do czasu trafia się taka książka, której czytanie jest czystą przyjemnością, z której możemy nauczyć się wielu nowych rzeczy, która rzuci światło na przeróżne tematy. Książka, w której zostanie opisany cały proces budowania profesjonalnych i komercyjnych aplikacji z wykorzystaniem PHP. I taka jest właśnie książka “PHP5. Zaawansowane programowanie”. Odpowiadając na pytanie w nagłówku, książka ta jest dla osób mających już podstawową znajomość PHP - na pewno nie jest to lektura “na pierwszy raz”. Jest tutaj poruszonych także wiele tematów, nad którymi będą się głowić nawet średnio-zaawansowani programiści. Poruszane tematy i ważniejsze rozdziały PHP5. Zaawansowane programowanie * Wprowadzenie do programowania obiektowego
* Unified Modeling Language (UML)
* Obiekty zaczynają działać
* Wzorce projektowe
* Klasa Collection
* Klasa CollectionIterator
* Klasa GenericObject
* Warstwa abstrakcji dla bazy danych
* Interfejs fabryki
* Programowanie oparte na zdarzeniach
* Pliki dziennika i debugowanie
* SOAP
* Model, widok, kontroler (MVC)
* Komunikacja z użytkownikami
* Sesje i uwierzytelnianie
* Szkielet do testowania modułów
* Automat skończony i modyfikowalne pliki konfiguracyjne
* Studium przypadku - automatyzacja działu sprzedaży Jak więc widać, książka porusza mnóstwo ciekawych tematów, opisując budowanie aplikacji od samego początku (tworzenie diagramów UML), przez dobór odpowiednich narzędzi (wybór frameworka, systemu CMS czy dobór odpowiednich klas z PEAR/PECL), na testach jednostkowych kończąc. Poczytamy tutaj ponadto o popularnych wzorcach projektowych (MVC, Fabryka abstrakcyjna, Obserwator, Dekorator, Fasada, etc), metodykach programowania (Agile, XP), debugowaniu i testowaniu aplikacji, usługach sieciowych (SOAP), refaktoryzacji kodu czy protokole HTTP. Jakby tego było mało, znajdziemy tutaj mnóstwo praktycznych przykładów (które niestety zawierają sporo błędów, choć zazwyczaj są one łatwe do wychwycenia). Na sam koniec przez prawie 200 stron jest opisywany przykład z prawdziwego wydarzenia - stadium przypadku systemu automatyzującego sprzedaż produktów on-line. Niestety dział ten kompletnie nie przypadł mi do gustu :-). Kilka słów podsumowania Jest to wyjątkowa książka zawierająca multum wiedzy z zakresu PHP OOP. Polecam ją jedynie osobom znających się już trochę na rzeczy oraz tym, którzy mają za sobą sporo praktycznej wiedzy, a ich celem jest uporządkowanie wiedzy teoretycznej. Mimo iż w książce można natrafić na sporo błędów i trafiają się działy, które są słabe i niedopracowane, to książka jest bardzo dobra. Ośmielę się nawet stwierdzić, że jest to najlepsza książka w języku polskim o PHP, jaką dane było mi przeczytać. Z wypowiedzi na forum.php.pl można wywnioskować, że jest jeszcze lepsza książka o PHP w naszym ojczystym języku: PHP5. Obiekty, wzorce, narzędzia. Niestety od dłuższego czasu książka jest niedostępna, jak uprzejmie informuje Helion. Czy ma ktoś może tą książkę na sprzedaż? Chętnie odkupiłbym, nawiasem mówiąc :) Wracając jednak do “PHP5. Zaawansowane programowanie” - jest to w moim odczuciu najlepsza książka w języku polskim o profesjonalnym programowaniu w PHP. Polecam kupić i przeczytać co najmniej raz :-) -
Dragonia Magazine Paulina Budzoń
PHP 5 chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Ta nowa, całkowicie obiektowa wersja popularnego języka programowania bywa czasem małym utrapieniem dla programistów korzystających do tej pory z jej starych wersji, w których obiektowość nie była najważniejsza. PHP5. Zaawansowane programowanie. to książka przeznaczona właśnie dla tych deweloperów, którzy chcą ′′przestawić się′′ na programowanie obiektowe. Pozycja ta w przystępny i zrozumiały sposób przedstawia wszystkie zagadnienia związane z obiektowością i pozwala na szybkie i pełnie zrozumienie nowych zagadnień.
Książka podzielona jest na cztery logiczne części: Technologia obiektowa, która poświęcona jest niejako wprowadzeniu do programowania obiektowego - przedstawia wszystkie związanie z nim zagadnienia, rozwija wątpliwości na temat składni, a programistom ′′starego′′ PHP dostarcza kilku momentów zdziwienia. Część druga i trzecia: Tworzenie obiektowego zestawu narzędziowego. Proste klasy i interfejsy. i Tworzenie zestawu narzędzi do wielokrotnego wykorzystania. Narzędzia złożone (choć nieskomplikowane). przedstawiają się dokładnie swoimi tytułami. W częściach tych, czytelnik poznaje coraz bardziej zaawansowane i skomplikowane techniki programowania, a książka odkrywa przed nim coraz to nowe zagadnienia i funkcje języka. Część czwarta Studium przypadku - automatyzacja działu sprzedaży pozwala czytelników na całkowicie praktyczne wykorzystanie nabytych umiejętności i przeprowadza go przez kompletny proces tworzenia oprogramowania.
Całość napisana jest językiem zrozumiałym dla każdego programisty, szczególnie tych, którzy już wcześniej byli związani z PHP. Książka jest idealnym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy ciągle nie mogą przekonać się do obiektowego programowania w PHP bądź po prostu do tej pory nie mogli go do końca ′′ogarnąć′′. Powinna się także znaleźć na półkach wszystkich programistów, którzy na co dzień dobrze rozumieją się z PHP 5 -- idealnie nadaje się do uzupełnienia i uporządkowania posiadanej wiedzy, a potem może być wykorzystywana jako punkt odniesienia w rozwiązywaniu konkretnych problemów.
Mówiąc krótko: PHP5. Zaawansowane programowanie. jest pozycją, która przyda się każdemu, kto chce się związać z PHP 5 - niezależnie od tego czy robi to zawodowo czy hobbistycznie. -
webmade.org Mateusz Bogolubow; 03/06
Książkę "PHP5 Zaawansowane programowanie" rozpoczyna rozdział wprowadzający czytelnika w świat programowania obiektowego. Krok po kroku poznajemy jego tajniki, bez znajomości którego ciężko będzie nam śledzić dalszą część publikacji.
Po zapoznaniu się z podstawowymi pojęciami OOP (ang. object-oriented programming) nauczymy się opisywać "świat obiektów" za pomocą języka UML (ang. Unified Modeling Languag). Język ten jest nieodzowną częścią każdego większego projektu, co czyni go bardzo własnym elementem wiedzy programisty.
W dalszej części książki pogłębiamy znajomość OOP budując aplikacje technikami obiektowymi i poznając dziedziczenie, hermetyzacje i abstrakcje (podstawowe założenia paradygmatu obiektowego) od strony praktycznej. Dowiemy się także czym są wzorce projektowe.
Kolejne rozdziały to bardzo dokładna analiza klas, które możemy wielokrotnie wykorzystywać podczas pracy nad aplikacjami. Zapoznamy się m.in. z takimi pojęciami jak "warstwa abstrakcji dla baz danych" czy "interfejs fabryki".
Warto również wspomnieć o rozdziale poświęconym SOAP (ang. Simple Object Access Protocol - protokole wymiany danych niezależnym od platformy) czy MVC (ang. Model- View-Controller - wzorcu projektowym model-widok-kontroler).
To tylko część zagadnień poruszanych w książce, która pomoże przyswoić Ci zaawansowane techniki programowania w PHP5. Niemniej jednak publikacja przeznaczona jest dla osób, które mają już doświadczenie związane z programowaniem w PHP.
-
Magazyn Internet KK; 12/08/05
Piąta wersja języka PHP w istotnym stopniu zwiększa możliwości oferowane przez tę platformę programistyczną. Twórcy aplikacji internetowych mogą dzięki niej korzystać z zalet programowania obiektowego oraz stosować protokół SOAP w procesie tworzenia usług sieciowych. W efektywnym wykorzystaniu nowych możliwości oferowanych przez PHP5 pomocna jest książka "PHP5. Zaawansowane programowanie".
Autorzy rozpoczynają swe rozważania od wprowadzenia do programowania obiektowego. Przybliżają podstawowe pojęcia z tej dziedziny, a także zwracają uwagę na znaczenie diagramów UML, wykorzystywanych w procesie dokumentowania projektów programistycznych. Podkreślają ponadto rolę wzorców projektowych, dzięki którym możliwe jest wielokrotne wykorzystywanie kodu.
Kolejnym etapem nauki jest opracowanie obiektowego zestawu narzędziowego za pomocą prostych klas i interfejsów. Czytelnicy mają okazję zapoznać się z abstrakcjami wysokopoziomowymi i przykładami ich zastosowania. Zdobywają ponadto wiedzę na temat protokołu SOAP.
Trzecia część książki została poświęcona tworzeniu złożonych narzędzi do wielokrotnego wykorzystania. Programiści znajdą w niej m.in. materiały przybliżające proces komunikacji z użytkownikami, zagadnienia związane z sesjami i uwierzytelnianiem, a także szkielet do testowania modułów. Na szczególne uznanie zasługuje rozbudowane studium przypadku, ilustrujące proces automatyzacji działu sprzedaży. Na jego przykładzie prezentowane są m.in. metody zarządzania projektami oraz planowania systemu i jego architektury.
Prezentowana publikacja w istotnym stopniu wspomaga programistów w procesie wydajnego stosowania mechanizmów obiektowych, oferowanych przez nową odsłonę języka PHP. Dostarcza także cenne wskazówki związane z prowadzeniem rozbudowanych projektów informatycznych w oparciu o narzędzia wielokrotnego użytku. Z pewnością zasługuje na uwagę programistów zainteresowanych wzbogaceniem wiedzy o zaawansowanych technikach tworzenia aplikacji internetowych.
Szczegóły książki
- Tytuł oryginału:
- Professional PHP5
- Tłumaczenie:
- Adam Byrtek, Jarosław Dobrzański, Paweł Gonera
- ISBN Książki drukowanej:
- 83-736-1825-2, 8373618252
- Data wydania książki drukowanej:
- 2005-06-07
- Format:
- B5
- Numer z katalogu:
- 2740
- Pobierz przykładowy rozdział PDF
- Przykłady na ftp
Ebook zawiera materiały dodatkowe, które możesz pobrać z serwera FTP - link znajdziesz na stronie redakcyjnej.
- Erraty / Zgłoś erratę
- Kategorie:
Technologie webowe » PHP - Programowanie
- Serie wydawnicze: Wrox
Spis treści książki
- Czym jest programowanie obiektowe? (23)
- Zalety programowania obiektowego (24)
- Przykład z życia (25)
- Pojęcia związane z programowaniem obiektowym (25)
- Klasy (26)
- Obiekty (27)
- Dziedziczenie (36)
- Interfejsy (45)
- Hermetyzacja (48)
- Zmiany w PHP5 dotyczące programowania obiektowego (49)
- Podsumowanie (50)
- Zbieranie wymagań (51)
- Rozmowa z klientem (52)
- Diagramy przypadków użycia (53)
- Diagramy klas (54)
- Modelowanie dziedziny (55)
- Relacje (56)
- Implementacja (58)
- Diagramy aktywności (61)
- Diagramy przebiegu (63)
- Diagramy stanów (65)
- Diagram komponentów i instalacji (66)
- Podsumowanie (67)
- Tworzenie menedżera kontaktów (69)
- Diagramy UML dla menedżera kontaktów (70)
- Klasa PropertyObject (74)
- Klasy z informacjami kontaktowymi (76)
- Klasa DataManager (80)
- Klasy Entity, Individual i Organization (81)
- Użycie systemu (88)
- Podsumowanie (90)
- Wzorzec złożony (92)
- Implementacja (93)
- Przemyślenia (97)
- Wzorzec obserwatora (98)
- Widget (98)
- Przemyślenia (104)
- Wzorzec dekoratora (104)
- Implementacja (106)
- Korzystanie z dekoratora (107)
- Przemyślenia (108)
- Wzorzec fasady (109)
- Wzorzec budowniczego (111)
- Implementacja (111)
- Przemyślenia (115)
- Podsumowanie (115)
- Założenia klasy Collection (119)
- Projektowanie klasy Collection (120)
- Fundamenty klasy Collection (121)
- Metoda addItem (122)
- Metody getItem i removeItem (123)
- Pozostałe metody (123)
- Użycie klasy Collection (124)
- Implementacja leniwej konkretyzacji (125)
- Funkcje zwrotne (126)
- Metoda setLoadCallback w klasie Collection (130)
- Wykorzystanie klasy Collection (133)
- Ulepszanie klasy Collection (139)
- Podsumowanie (139)
- Interfejs Iterator (141)
- Klasa CollectionIterator (143)
- Interfejs IteratorAggregate (144)
- Ochrona zawartości iteratora (146)
- Podsumowanie (147)
- Klasa GenericObject (149)
- Kiedy korzystać z GenericObject? (150)
- Na co pozwala GenericObject? (150)
- Decyzje w sprawie implementacji (151)
- Typowa implementacja GenericObject (152)
- Poznawanie rodzica (154)
- Współpraca z bazą danych (157)
- Metody i własności GenericObject (159)
- Zalety klasy GenericObject (161)
- Klasa GenericObjectCollection (162)
- Tradycyjna implementacja (163)
- Kiedy tradycyjna implementacja zawodzi (163)
- Działanie klasy GenericObjectCollection (164)
- Kod klasy (165)
- Typowa implementacja GenericObjectCollection (167)
- Próba (168)
- Jak to działa? (168)
- Podsumowanie klasy GenericObjectCollection (170)
- Podsumowanie (171)
- Czym jest warstwa abstrakcji? (174)
- Prosta implementacja (174)
- Plik konfiguracyjny (174)
- Nawiązywanie połączenia (175)
- Pobieranie danych (175)
- Modyfikacja danych (176)
- Korzystanie z klasy Database (178)
- Wprowadzenie do PEAR DB (180)
- Nawiązywanie połączenia za pomocą DB (181)
- Pobieranie danych (182)
- Inne użyteczne funkcje (183)
- Więcej informacji (186)
- Gotowa warstwa abstrakcji (186)
- Obsługa transakcji (189)
- Wzorzec projektowy Singleton (191)
- Podsumowanie (193)
- Wzorzec fabryki (195)
- Przykład interfejsu fabryki (196)
- Rozwiązanie staromodne (196)
- Wykorzystanie interfejsu fabryki (197)
- Zastosowanie wzorca w abstrakcji bazy danych (198)
- Większa liczba fabryk (200)
- Wykorzystanie klas istniejących (201)
- Podsumowanie (201)
- Czym są zdarzenia? (204)
- Obiektowa obsługa zdarzeń (205)
- Projekt rozwiązania (205)
- Implementacja rozwiązania (207)
- Implementacja zabezpieczeń (211)
- Chwila zastanowienia (213)
- Podsumowanie (214)
- Tworzenie mechanizmu logowania (215)
- Proste logowanie do pliku (215)
- Przykładowa struktura katalogów (216)
- Klasa Logger (217)
- Rozbudowa klasy Logger (221)
- Mechanizm debugowania (231)
- Podsumowanie (234)
- SOAP i PHP5 (235)
- Rozszerzenie PHP5 SOAP (236)
- Klient SOAP (239)
- Za kulisami (241)
- Obsługa wyjątków w kliencie SOAP (245)
- Serwer SOAP (246)
- Podsumowanie (248)
- Wprowadzenie do MVC (252)
- Model (253)
- Widok (253)
- Kontroler (253)
- Infrastruktura (253)
- MVC w aplikacjach WWW (253)
- MVC w PHP (254)
- Mały zestaw narzędzi MVC (256)
- Prezentacja zestawu narzędzi (256)
- Korzystanie z zestawu narzędzi (268)
- Zestaw narzędzi a praktyka (275)
- Prawdziwe szablony (275)
- Powtórka z szablonów macierzystych PHP (275)
- Wady szablonów macierzystych (276)
- Prawdziwe szablony a szablony pakietu Smarty (276)
- Instalowanie pakietu Smarty (277)
- Korzystanie z pakietu Smarty (278)
- Zaawansowane możliwości pakietu Smarty (283)
- Kiedy korzystać z pakietu Smarty, a kiedy z tradycyjnych szablonów? (285)
- Podsumowanie (285)
- Po co się komunikować? (287)
- Powody komunikowania się z użytkownikiem (288)
- Myślenie wykraczające poza przeglądarkę WWW (290)
- Formy komunikacji (291)
- Wszystkie formy komunikacji mają... (291)
- Nie wszystkie formy komunikacji mają... (291)
- Co z adresatami? (291)
- Komunikacja jako hierarchia klas (292)
- Klasa adresata - szybki sprawdzian z myślenia obiektowego (292)
- Klasa Communication (296)
- Wysyłanie wiadomości do użytkowników naszej witryny (298)
- Tworzenie wersji testowej (298)
- Wysyłanie wiadomości (302)
- Zastosowanie szablonów przy wykorzystaniu pakietu Smarty (307)
- Korzystanie z MIME (309)
- Inne podklasy klasy Communication (309)
- Wiadomości tekstowe SMS (309)
- Faks (310)
- Podsumowanie (310)
- Wprowadzenie do sesji (312)
- Krótka powtórka z protokołu HTTP (312)
- Definicja sesji (314)
- Ciągłość sesji (314)
- Bezpieczeństwo sesji (317)
- Jak PHP implementuje sesje? (324)
- Podstawowy mechanizm sesji w PHP (324)
- Ograniczenia podstawowego mechanizmu sesji w PHP (326)
- Tworzenie klasy Authentication (327)
- Połączenie zarządzania sesjami PHP z bazą danych (327)
- Klasa UserSession (329)
- Schemat bazy danych (329)
- Kod - usersession.phpm (330)
- Kod - testowanie klasy UserSession (334)
- Jak to działa - klasa UserSession (336)
- Co otrzymaliśmy? (339)
- Podsumowanie (339)
- Metodologia i terminologia (341)
- Projektowanie interfejsu klasy (342)
- Tworzenie pakietu testowego dla klasy (343)
- Pisanie implementacji naszej klasy (344)
- Druga tura (345)
- Wprowadzenie do PHPUnit (345)
- Instalacja PHPUnit (345)
- Korzystanie z PHPUnit (346)
- Przypadki testowania (346)
- Pakiet testujący (349)
- Czy warto? (349)
- Powtórne testy (350)
- Użyteczność szkieletu (350)
- Demonstrowalny mechanizm zapewniania jakości (350)
- Redukcja obciążenia testami funkcjonalnymi (351)
- Praktyczny przykład (351)
- Podsumowanie (356)
- Koncepcja automatu skończonego (358)
- Prosty AS - kalkulator ONP (359)
- Teoretyczna implementacja AS (360)
- Implementacja automatów skończonych w PHP (361)
- Analiza przykładu z kalkulatorem ONP (363)
- Przykłady automatów skończonych w praktyce (366)
- Modyfikowalne pliki konfiguracyjne (367)
- Zastosowanie PHP (367)
- Zastosowanie XML-a (368)
- Korzystanie z plików INI (369)
- Klasa Config z PEAR (371)
- Zalecane praktyki związane z plikami konfiguracyjnymi (372)
- Podsumowanie (373)
- Artykulandia (378)
- Krajobraz Artykulandii (380)
- Wymiar techniczny (380)
- Wymiar finansowy (380)
- Wymiar polityczny (380)
- My (380)
- Czy rzeczywiście chodzi o technologię? (381)
- Podejście do budowy oprogramowania (381)
- Jakie konsekwencje ma to dla nas? (383)
- Technologia (384)
- Podsumowanie (385)
- Wstępne rozeznanie (387)
- Dlaczego realizujemy projekt? (388)
- Dla kogo realizujemy projekt? (388)
- Jaka jest historia projektu? (390)
- Jakie są oczekiwane warunki wstępne projektu? (390)
- Odbieranie formalnych wytycznych (391)
- Wymogi obszaru działalności (392)
- Zakres (393)
- Harmonogramy (394)
- Budżet (395)
- Warunki handlowe (397)
- Plany na przyszłość (398)
- Wygląd i obsługa (398)
- Technologia (398)
- Obsługa (399)
- Co dalej? (399)
- Konstruowanie oferty (399)
- Konspekty kontra oferty cenowe (399)
- Oferty w formie konspektu a specyfikacje (400)
- Kogo zaangażować w tworzenie oferty? (401)
- Kiedy można dać z siebie więcej? (401)
- Kiedy powiedzieć "nie"? (402)
- Struktura oferty (402)
- Wybieranie ludzi (404)
- Menedżer projektu (404)
- Account manager (404)
- Główny architekt (405)
- Architekci i inżynierowie oprogramowania (406)
- Programiści interfejsu klienckiego (406)
- Starsi projektanci (406)
- Graficy (406)
- Podwójne role (407)
- Sposób pracy (407)
- Rola klienta (407)
- Podsumowanie (408)
- Wybór procesu (409)
- Proces kaskadowy (409)
- Proces spiralny (410)
- Wybór procesu (412)
- Praktyki wspólne dla obydwu procesów (412)
- Faza specyfikacji (412)
- Faza projektowania (415)
- Faza budowy (416)
- Faza testowania (417)
- Odbiór (418)
- Metodyki i praktyki programowania (418)
- Programowanie inicjowane testami (418)
- Programowanie ekstremalne (419)
- Zarządzanie zmianami (422)
- Rewizje specyfikacji (422)
- Zmiany w specyfikacji, które pojawiają się po jej podpisaniu (422)
- Dyskusje wynikające z różnych interpretacji (423)
- Błędy zgłoszone przez klienta (423)
- Podsumowanie (423)
- Czym jest architektura systemu? (425)
- Dlaczego to takie ważne? (426)
- Co musimy zrobić? (426)
- Efektywne tłumaczenie wymagań (427)
- Hosting, łącza, serwery i sieć (427)
- Nadmiarowość i elastyczność (428)
- Utrzymanie (428)
- Bezpieczeństwo (429)
- Projektowanie środowiska (429)
- Hosting i łącza (429)
- Obliczanie parametru CIR (430)
- Serwery (432)
- Sieć (434)
- Zapis nadmiarowy (434)
- Utrzymanie (435)
- Bezpieczeństwo (435)
- Podsumowanie (436)
- Rozpoczynamy projekt - poniedziałek (438)
- Zamieniamy się w słuch (438)
- Oszacowanie wagi scenariuszy (440)
- Planowanie wersji (447)
- Rozpoczynamy pracę (448)
- Opis szczegółów scenariusza nr 9 (448)
- Tworzenie testów (449)
- PHPUnit (450)
- Tworzenie ekranu logowania (457)
- Następny scenariusz (460)
- Ponowne oszacowanie (469)
- Porządki (471)
- Refaktoring kodu (472)
- Kończenie iteracji (478)
- Scenariusz nr 14. Zmiana tygodnia powoduje odczytanie poprzedniego (478)
- Scenariusz nr 15. Tygodniowe pola na raporcie wizyt klienta (480)
- Raport kosztów podróży (487)
- Składnik kosztów podróży (489)
- Tygodniowe koszty podróży (492)
- Narzut (494)
- Kolejne testy tygodniowych kosztów podróży (495)
- Wypełnianie testów tygodniowego arkusza kosztów podróży (498)
- Zakończony raport kosztów podróży (510)
- Obiekty fikcyjne (522)
- Podsumowanie (527)
- Wprowadzenie do QA (529)
- Dlaczego warto się starać? (530)
- Co to jest jakość? (531)
- Wymierna jakość (532)
- Testowanie (534)
- Testowanie modułów (535)
- Testowanie funkcjonalne (535)
- Testowanie obciążenia (537)
- Testowanie użyteczności (537)
- Śledzenie błędów (538)
- Efektywne śledzenie błędów z wykorzystaniem systemu Mantis (539)
- Wykorzystanie wszystkich możliwości Mantis (546)
- Podsumowanie (546)
- Opracowywanie środowiska programistycznego (549)
- Firmowe środowisko rozwojowe (550)
- Firmowe środowisko testowe (551)
- Środowisko testowe klienta (551)
- Środowisko produkcyjne klienta (552)
- Rozwojowe bazy danych (553)
- Organizacja wdrożenia (554)
- Automatyczne pobieranie z repozytorium kontroli wersji (556)
- Zastosowanie rsync (557)
- Synchronizacja serwerów za pomocą rsync (559)
- Podsumowanie (561)
- Wprowadzenie do danych roboczych (563)
- Poznajemy potrzeby klienta (564)
- Zarządzanie żądaniami klientów (564)
- Dostarczanie raportów (566)
- Projektowanie raportu (566)
- Architektura generatora raportów (569)
- Generowanie raportów w tle (571)
- Interfejs raportów (573)
- Interfejs nowego raportu (574)
- Skrypt procesora raportów (578)
- Proces (578)
- Skrypty obsługi raportów (579)
- Strona Moje raporty (581)
- Skrypty tłumaczące (581)
- Przykład użycia platformy raportowej (583)
- Wizualizacja (584)
- Podsumowanie (585)
- Motywacja (587)
- Twoja kariera programisty (588)
- Więcej niż tylko programowanie WWW (588)
- Umiejętności miękkie (589)
- Umiejętności teoretyczne (589)
- Umiejętności społeczne (589)
- Podsumowanie (590)
O Autorach (13)
Wstęp (15)
Część I Technologia obiektowa (21)
Rozdział 1. Wprowadzenie do programowania obiektowego (23)
Rozdział 2. Unified Modeling Language (UML) (51)
Rozdział 3. Obiekty zaczynają działać (69)
Rozdział 4. Wzorce projektowe (91)
Część II Tworzenie obiektowego zestawu narzędziowego. Proste klasy i interfejsy (117)
Rozdział 5. Klasa Collection (119)
Rozdział 6. Klasa CollectionIterator (141)
Rozdział 7. Klasa GenericObject (149)
Rozdział 8. Warstwa abstrakcji dla bazy danych (173)
Rozdział 9. Interfejs fabryki (195)
Rozdział 10. Programowanie oparte na zdarzeniach (203)
Rozdział 11. Pliki dziennika i debugowanie (215)
Rozdział 12. SOAP (235)
Część III Tworzenie zestawu narzędzi do wielokrotnego wykorzystania. Narzędzia złożone (choć nieskomplikowane) (249)
Rozdział 13. Model, widok, kontroler (MVC) (251)
Rozdział 14. Komunikacja z użytkownikami (287)
Rozdział 15. Sesje i uwierzytelnianie (311)
Rozdział 16. Szkielet do testowania modułów (341)
Rozdział 17. Automat skończony i modyfikowalne pliki konfiguracyjne (357)
Część IV Studium przypadku - automatyzacja działu sprzedaży (375)
Rozdział 18. Przegląd projektu (377)
Rozdział 19. Metody zarządzania projektami (387)
Rozdział 20. Planowanie systemu (409)
Rozdział 21. Architektura systemów (425)
Rozdział 22. Tworzenie aplikacji automatyzującej pracę zespołu sprzedaży (437)
Rozdział 23. Zapewnienie jakości (529)
Rozdział 24. Instalacja (549)
Rozdział 25. Projektowanie i tworzenie solidnej platformy raportującej (563)
Rozdział 26. Co dalej? (587)
Dodatki (591)
Dodatek A Dlaczego warto korzystać z kontroli wersji (593)
Dodatek B IDE dla PHP (607)
Dodatek C Strojenie wydajności PHP (621)
Dodatek D Najlepsze praktyki przy instalacji PHP (633)
Skorowidz (645)
Oceny i opinie klientów: PHP5. Zaawansowane programowanie Edward Lecky-Thompson, Heow Eide-Goodman, Steven D. Nowicki, Alec Cove (59)
(31)
(12)
(9)
(4)
(0)
(3)
6 oceniona przez: 2011-02-28
6 oceniona przez: 2010-01-04
6 oceniona przez: Michał, 2009-08-11
6 oceniona przez: Patryk, 2009-08-03
6 oceniona przez: Daniel Karaźniewicz, 2007-03-19
6 oceniona przez: Mateusz Marzantowicz, 2007-01-23
6 oceniona przez: Jakub Krajewski, 2006-07-27
6 oceniona przez: NukeDMAn, 2006-06-05
6 oceniona przez: Bartosz Rychlicki, 2006-02-27
6 oceniona przez: 2006-02-21
6 oceniona przez: Henek Paweł, 2006-02-06
6 oceniona przez: Wojciech Ciołko, 2006-01-18
6 oceniona przez: Wojciech Miszkiewicz, 2005-09-26
6 oceniona przez: Piotr Majewski, 2005-08-16
6 oceniona przez: Krzysztof Sopyła, 2005-08-16
5 oceniona przez: webdeveloper 2012-01-17
5 oceniona przez: zyraf, 2007-08-17
5 oceniona przez: 2006-11-15
5 oceniona przez: AnnaE, 2006-08-07
5 oceniona przez: Marcin Nowak, 2006-05-08
5 oceniona przez: Tomasz Antonik, 2006-05-05
4 oceniona przez: Agnieszka, webmaster 2012-01-09
4 oceniona przez: Maciej Wilgucki, 2006-09-20
4 oceniona przez: Witold Prucnel, 2006-06-27
4 oceniona przez: mirek rytel, 2005-11-29
4 oceniona przez: 2005-07-14
4 oceniona przez: Paweł Graczyk, 2005-07-08
3 oceniona przez: 2010-03-02
1 oceniona przez: 2011-06-03
1 oceniona przez: Cezary, 2009-07-28
Oceny i opinie poprzednich wydań
6 oceniona przez: 2008-08-13
6 oceniona przez: normanos, 2005-10-03
6 oceniona przez: Przemysław Gąsiewski, 2005-08-16
6 oceniona przez: Krzysztof Ciszak, 2005-07-22
6 oceniona przez: Marcin Golec, 2005-04-13
6 oceniona przez: Krzysztof Lyson, 2005-02-03
6 oceniona przez: 2004-12-29
6 oceniona przez: Robert Anacki, 2004-12-06
6 oceniona przez: Wiktor Walc, 2004-11-18
6 oceniona przez: Robert Janeczek, 2004-10-21
6 oceniona przez: Krzysztof Wolski, 2004-10-07
6 oceniona przez: Taran, 2004-02-06
6 oceniona przez: 2003-09-18
6 oceniona przez: Jakub Tarnawski, 2003-08-12
6 oceniona przez: Ryszard Hapka, 2003-07-30
6 oceniona przez: Mateusz Szultka, 2003-05-23
5 oceniona przez: 2006-10-25
5 oceniona przez: Michał Borek, 2005-06-02
5 oceniona przez: Rafał Prasał, 2003-07-10
5 oceniona przez: Patryk Kasperski, 2003-05-22
5 oceniona przez: Tomasz Pięciak, 2003-05-20
5 oceniona przez: Patryk Kasperski, 2003-05-05
4 oceniona przez: 2009-06-30
4 oceniona przez: Piotr Madej, 2003-10-13
4 oceniona przez: Remigiusz Orłowski, 2003-05-23
3 oceniona przez: Borys Pogoreło, 2007-02-21
3 oceniona przez: 2003-05-26
3 oceniona przez: 2003-05-22
1 oceniona przez: 2005-01-25
więcej opinii