ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Java. Usługi WWW. Vademecum profesjonalisty

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.3/6  Opinie: 4
Stron:
544
Druk:
oprawa twarda
Czytaj fragment
Era e-biznesu, w którą wkracza światowa gospodarka, pociąga za sobą konieczność integracji złożonych systemów informatycznych. Usługi WWW (webservices) mają na tym polu do odegrania ważną rolę. Dzięki nim aplikacje mogą komunikować się z innymi aplikacjami poprzez Interenet za pomocą standardowych protokołów, niezależnie od tego, w jakim języku zostały napisane i na jakiej platformie je uruchomiono.

Książka "Java. Usługi WWW. Vademecum profesjonalisty " przeznaczona jest dla programistów mających pewne doświadczenie w pisaniu aplikacji działających w Internecie. Jej celem jest zapoznanie Czytelnika z pojęciem usług WWW oraz wszystkimi elementami potrzebnymi do ich wykorzystania w biznesie. Poznasz założenia technologii usług WWW i schemat zależności pomiędzy nowymi standardami, takimi jak Simple Object Access Protocol (SOAP), Web Services Description Language (WSDL) oraz Universal Description Discovery and Integration (UDDI). Dzięki przykładom kodu szybko nauczysz się implementować usługi WWW w języku Java.

  • Dowiesz się, jakie są ogólne założenia architektury usług WWW
  • Poznasz język XML będący podstawą innych standardów, wykorzystywanych do budowy usług WWW
  • Zaznajomisz się ze standardem SOAP i poznasz jego zastosowania w e-biznesie
  • Stworzysz własne usługi WWW w oparciu o Apache Axis i Javę
  • Nauczysz się opisywać usługi WWW, tak by mogły być automatycznie wyszukiwane przez aplikacje
  • Poznasz najważniejsze platformy, na których buduje się usługi sieciowe: J2EE, .NET, a także moduły SOAP::Lite (Perl) i platformę GLUE
"Java. Usługi WWW. Vademecum profesjonalisty" to książka, która nie tylko przedstawia całą dzisiejszą wiedzę na ten temat, ale także prezentuje praktyczne sposoby jej wykorzystania. Jeśli chcesz być na bieżąco ze światowymi trendami w integrowaniu złożonych aplikacji biznesowych -- musisz ją przeczytać.

Wybrane bestsellery

0 Steve Graham, Simeon Simeonov, Toufic Boubez, Doug Davis, Glen Daniels, et al.

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności