J2EE. Vademecum profesjonalisty. Wydanie II
- Niedostępna
- Serie wydawnicze:
- Vademecum profesjonalisty
- Wydawnictwo:
- Helion
- Ocena:
- 3.9/6 Opinie: 8
- Stron:
- 1288
- Druk:
- oprawa twarda
Opis
książki
:
J2EE. Vademecum profesjonalisty. Wydanie II
Poznaj możliwości platformy J2EE
- Wykorzystaj język XML w aplikacjach bazodanowych
- Zaimplementuj obsługę protokołu SOAP
- Zbuduj aplikacje w oparciu o serwlety i JSP
- Zastosuj w projektach technologię Enterprise Java Beans
Platforma Java 2 Enterprise Edition zdobyła już mocną pozycję na rynku serwerów aplikacji. Dzięki niej możliwe stało się tworzenie aplikacji korporacyjnych zgodnych z podstawowym założeniem przyświecającym twórcom Javy -- "pisz raz, uruchamiaj wszędzie". Najnowsza wersja platformy J2EE została znacznie rozbudowana i zmodernizowana w porównaniu z poprzednimi. Dodano do niej możliwość obsługi usług WWW, rozszerzono i unowocześniono implementacje technologii serwletów i JSP oraz poprawiono wiele komponentów przydatnych przy tworzeniu aplikacji korporacyjnych.
"J2EE. Vademecum profesjonalisty. Wydanie II" to kompletny przewodnik po najnowszej wersji Java 2 Enterprise Edition, napisany przez członków zespołu zajmującego się rozwojem platformy J2EE, zatrudnionych w firmie Sun. Opisuje kluczowe komponenty Java 2 Platform, Enterprise Edition (J2EE) w wersji 1.4. Prezentuje rozwiązania konkretnych problemów napotykanych przez programistów, zilustrowane licznymi przykładami. W książce przedstawiono nie tylko komponenty J2EE, ale również współpracujące z nią technologie: JavaServer Pages Standard Tag Library (JSTL) oraz JavaServer Faces.
- Tworzenie aplikacji internetowej wykorzystującej język XML
- Stosowanie parsera SAX
- Analiza i przetwarzanie hierarchii DOM w dokumentach
- Korzystanie z XPath
- Implementacja usług WWW oraz obsługi protokołu SOAP
- Tworzenie aplikacji z wykorzystaniem serwletów i JSP
- Stosowanie technologii JavaServer Faces
- Projektowanie z wykorzystaniem Enterprise Java Beans
Jeśli chcesz zaprojektować i stworzyć aplikację z wykorzystaniem J2EE, w tej książce znajdziesz wszystkie informacje, jakie mogą Ci być do tego potrzebne.
Wybrane bestsellery
-
Drugie wydanie tego znakomitego wstępu do Javy EE pozwoli Ci odkryć, jak działają serwlety, do czego służą pliki JSP, co to jest deskryptor wdrożenia i jak zapewnić dostęp Twojej aplikacji do danych za pośrednictwem JPA. Sprawdzisz, do czego może przydać Ci się WebSockets oraz przeanalizujesz przykład integracji aplikacji webowej z mobilną na przykładzie architektury REST. Zrozumiesz także, na czym polega wstrzykiwanie zależności i co to jest JPQL. Krótko mówiąc, nauczysz się tworzyć aplikacje webowe z użyciem JavyEE
- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
Niedostępna
-
Znajdziesz w niej omówienie zarówno podstawowych zagadnień związanych ze Springiem, jak i tych zaawansowanych. Na samym początku poznasz kontener IoC (ang. Inversion of Control), nauczysz się tworzyć ziarna oraz wstrzykiwać je na różne sposoby. W kolejnych rozdziałach odkryjesz, jak korzystać z AspectJ, Spring WebFlow oraz Spring-WS. Ponadto zobaczysz, jak używać REST, testów jednostkowych i integracyjnych oraz ORM. Spring wspiera te i wiele innych obszarów codziennej pracy programisty. Książka ta jest doskonałym omówieniem Springa na podstawie przykładów jego zastosowań.
- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
Niedostępna
-
W trakcie lektury tej wyjątkowej książki poznasz najlepsze techniki pracy z tym duetem. Zaznajomisz się z możliwościami Javy EE oraz przekonasz się, jak bardzo NetBeans może ułatwić Ci pracę. Na wstępie dowiesz się, jak zainstalować, dostosować do własnych potrzeb oraz przygotować do pracy środowisko NetBeans. Na kolejnych stronach zdobędziesz wiedzę związaną z serwletami, JSP oraz JSF. Ponadto nauczysz się korzystać z Java Persistence API oraz projektować i uruchamiać usługi sieciowe. Książka ta jest doskonałym źródłem wiedzy dla wszystkich programistów języka Java, chcących wykorzystać potencjał NetBeans w tworzeniu zaawansowanych aplikacji.
- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
Czasowo niedostępna
-
Już w trakcie lektury początkowych rozdziałów wykonasz swoją pierwszą wtyczkę. Nauczysz się tworzyć widoki w SWT oraz JFace, pobierać dane od użytkownika oraz korzystać z zasobów. Ponadto dowiesz się, jak grupować wtyczki oraz je aktualizować. Z pewnością Twoją uwagę zwróci rozdział poświęcony automatycznym testom tworzonych rozszerzeń. Dzięki nim będziesz zawsze pewien, że rozszerzenia działają dokładnie tak, jak zaplanowałeś! Książka ta jest doskonałą lekturą dla wszystkich programistów chcących wykorzystać potencjał platformy Eclipse!
- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
Niedostępna
-
W trakcie lektury dowiesz się, jak przygotować Twój serwer do pracy, co musisz zainstalować oraz jak skonfigurować poszczególne elementy, żeby uniknąć typowych problemów. W kolejnych rozdziałach zapoznasz się z kluczowymi elementami Java EE - wstrzykiwaniem zależności (ang. Context Dependency Injection) oraz połączeniem CDI z JPA (ang. Java Persistence API). Testowanie zaawansowanych aplikacji korzystających z Java EE może stanowić nie lada wyzwanie - osobny rozdział został poświęcony projektowi Arquillian, który w znaczący sposób ułatwia to zadanie. Ponadto nauczysz się swobodnie korzystać z konsoli administracyjnej oraz łączyć serwery w klastry.
- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
Niedostępna
-
W tej książce znajdziesz najlepsze techniki pracy ze Spring Framework w wersji 3. Przekonasz się, jak skutecznie wykorzystać potencjał Spring MVC. Dowiesz się, jak uwierzytelniać użytkowników, korzystać ze Spring Web Flow oraz budować usługi sieciowe. Ponadto przekonasz się, jak proste może być pisanie testów integracyjnych oraz korzystanie z narzędzi do mapowania obiektowo-relacyjnego. Książka ta jest doskonałą lekturą dla wszystkich programistów korzystających z języka Java. Z pewnością wzbogaci ona ich warsztat oraz umiejętności.
- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
Czasowo niedostępna
-
Ten wyjątkowo poręczny leksykon dostarczy Ci garść najważniejszych informacji o JEE6, które zawsze możesz mieć pod ręką. W trakcie lektury dowiesz się, jak nowe elementy platformy wpływają na znane wzorce projektowe i jak korzystać z Java Persistence API (JPA). Poznasz także charakterystykę każdego rodzaju ziarna Enterprise JavaBeans (EJB). Ponadto nauczysz się tworzyć usługi sieciowe w oparciu o protokół SOAP i REST oraz korzystać z usług rozsyłających wiadomości (JMS). Na sam koniec zobaczysz, jak zapewnić integralność Twoim danym z wykorzystaniem BeanValidation (JSR-303).
- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
Niedostępna
-
Kolejne wydanie książki uwzględnia wszystkie zmiany wprowadzone w trzeciej wersji Spring Framework. A jest ich sporo. Dzięki nim praca z tym narzędziem stała się jeszcze prostsza. W trakcie lektury dowiesz się, jak zminimalizować użycie XML do konfiguracji, wstrzykiwać zależności oraz korzystać z potencjału programowania aspektowego. Ponadto znajdziesz tu komplet informacji na temat współpracy z bazami danych, a pojęcia takie, jak transakcje, JPA, JDBC przestaną być Ci obce. Twoją ciekawość powinien wzbudzić rozdział poświęcony bezpieczeństwu - dzięki Spring Security implementacja tego kluczowego elementu aplikacji staje się o niebo przyjaźniejsza. Książka ta jest skarbnicą informacji o Spring Framework, którą powinien zainteresować się każdy programista języka Java!
- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
Niedostępna
-
Dzięki książce Enterprise JavaBeans 3.0. Wydanie V poznasz najnowsze wcielenie technologii EJB. Opisano tu wszystkie rozwiązania, które umożliwiły uproszczenie standardu Enterprise JavaBeans 3.
- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
Niedostępna
Zobacz pozostałe książki z serii Vademecum profesjonalisty
-
Trzymasz w ręku piąte wydanie poradnika dla projektantów WWW, po który twórcy stron sięgają wyjątkowo często. Książka została poprawiona, zaktualizowana o PHP 7 i rozszerzona o prezentację najnowszych możliwości MySQL. Zawiera przejrzysty opis podstaw PHP oraz konfiguracji i pracy z bazą danych MySQL. Przedstawiono w niej zasady poprawnego projektowania, pisania i wdrażania aplikacji. Uwzględniono też zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i uwierzytelniania użytkowników oraz implementacji takich rozwiązań w rzeczywistych witrynach WWW. Nie zabrakło tu również gruntownego wprowadzenia do zagadnienia integracji części klienckiej i serwerowej aplikacji internetowych za pomocą JavaScriptu.
- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
Czasowo niedostępna
-
Ta książka to kompletny poradnik poświęcony wykorzystaniu bazy danych MySQL oraz administrowaniu tą bazą. W trakcie lektury dowiesz się, jak najlepiej składować dane w bazie, jak optymalizować zapytania oraz jak pobierać metadane. Ponadto nauczysz się uzyskiwać dostęp do bazy z użyciem języków C, Perl oraz PHP. Niezwykle istotna jest część trzecia niniejszej publikacji. Poświęcona została w całości zagadnieniom związanym z administrowaniem bazą MySQL. Zrozumiesz dzięki niej, w jaki sposób baza przechowuje dane, jak zoptymalizować jej wydajność oraz co musisz zrobić, by zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa.
- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
Niedostępna
-
W trakcie lektury poznasz założenia architektoniczne, architekturę adresów internetowych oraz znaczenie i rolę poszczególnych warstw modelu TCP/IP. Dowiesz się, jak korzystać z komunikatów ICMP, rozgłaszać informacje w sieci, kontrolować przeciążenia w protokole TCP oraz korzystać z mechanizmów kryptograficznych. Znajdziesz tu dogłębne i intuicyjne wyjaśnienie wielu meandrów TCP/IP i Internetu, co pozwoli Ci bardziej efektywnie zarządzać swymi sieciami i tworzyć lepsze aplikacje internetowe.
- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
Niedostępna
-
Oto książka stworzona z myślą o programistach stawiających pierwsze kroki w języku Objective-C. Do wykorzystania zawartej tu wiedzy nie jest potrzebna znajomość języka C ani żadnego innego obiektowego języka programowania. Podstawą do nauki są dziesiątki ciekawych przykładów i ćwiczeń, ilustrujących użycie poszczególnych cech i ułatwiających zrozumienie poznawanych zagadnień. Książkę podzielono na trzy części. Pierwsza zawiera podstawowe wiadomości na temat języka Objective-C 2.0, a w drugiej znajdziesz opis klas dostępnych w bibliotece Foundation. Część trzecia poświęcona została niezwykle ważnym bibliotekom Cocoa i Cocoa Touch. Na końcu książki zamieszczono kurs pisania programów dla systemu iOS przy użyciu Software Development Kit iOS oraz biblioteki UIKit. Poznaj Objective-C i czerp z tego korzyści!
- Druk
Niedostępna
-
Jest to znacznie rozszerzona edycja książki HTML 4 - prawdziwa biblia twórcy serwisów WWW. I Ty możesz poznać tajniki języka HTML. Książka ta poprowadzi Cię krok po kroku przez wszystkie niezbędne do opanowania sztuki projektowania WWW - poczynając od budowy prostych stron a skończywszy na konstrukcji rozbudowanych i skomplikowanych serwisów WWW. P
- Druk pkt
Niedostępna
-
Ostatnim wcieleniem 3D Studio jest 3D Studio MAX. Nie powinieneś traktować go jak kolejnej wersji starego programu. MAX jest zupełnie nowym programem który dziedziczy po swoim poprzedniku w zasadzie tylko nazwę. Podobnie jak 3D Studio, MAX również jest produktem przełomowym. Do tej pory 32-bitowy rendering i animacja dostępne były na drogim sprzęci
- Druk pkt
Niedostępna
-
Do tej pory 32-bitowy rendering i animacja dostępne były na drogim sprzęcie wymagającym równie drogiego oprogramowania. MAX 2 otwiera drzwi do profesjonalnej animacji i renderingu, prowadzonych pod kontrolą zapewniającego wysoki komfort pracy systemu operacyjnego Windows NT. Nowoczesny, okienkowy interfejs użytkownika oraz niska cena czynią ten pro
- Druk pkt
Niedostępna
-
Koniecznie zapoznaj się z suplementem do tej książki: Delphi 5 - vademecum profesjonalisty (suplement) OLE, COM, ActiveX MIDAS WebBroker ISAPI, NSAPI, HTML Książka adresowana jest do szerokiego grona programistów tworzących swe aplikacje przy użyciu Delphi 4. Napisana przez współautorów Delphi zawiera wiele cennych wskazówek dotyczących efektywne
- Druk pkt
Niedostępna
-
Niniejsza książka przeznaczona jest dla doświadczonych programistów Delphi i Pascala. Stanowi ona doskonałe wprowadzenie w zagadnienie tworzenia aplikacji baz danych w oparciu o interfejs graficzny Windows 95/NT. Napisana przez programistów dla programistów odsłania szczegóły tego fascynującego świata - w oparciu o sterowniki .OCX, wykorzystanie me
- Druk pkt
Niedostępna
-
Windows 98 - Vademecum profesjonalisty wprowadza w środowisko Microsoft Windows 98 i umożliwia bardzo dobre opanowanie jego funkcji. Książka jest wyczerpującym źródłem najświeższych informacji, dzięki którym z całą pewnością przyswoisz sobie nowe umiejętności i będziesz w stanie swobodnie poruszać się w środowisku nowego systemu. Książka omawia naj
- Druk pkt
Niedostępna
Ebooka "J2EE. Vademecum profesjonalisty. Wydanie II" przeczytasz na:
-
czytnikach Inkbook, Kindle, Pocketbook, Onyx Booxs i innych
-
systemach Windows, MacOS i innych
-
systemach Windows, Android, iOS, HarmonyOS
-
na dowolnych urządzeniach i aplikacjach obsługujących formaty: PDF, EPub, Mobi
Masz pytania? Zajrzyj do zakładki Pomoc »
Audiobooka "J2EE. Vademecum profesjonalisty. Wydanie II" posłuchasz:
-
w aplikacji Ebookpoint na Android, iOS, HarmonyOs
-
na systemach Windows, MacOS i innych
-
na dowolonych urządzeniach i aplikacjach obsługujących format MP3 (pliki spakowane w ZIP)
Masz pytania? Zajrzyj do zakładki Pomoc »
Kurs Video "J2EE. Vademecum profesjonalisty. Wydanie II" zobaczysz:
-
w aplikacjach Ebookpoint i Videopoint na Android, iOS, HarmonyOs
-
na systemach Windows, MacOS i innych z dostępem do najnowszej wersji Twojej przeglądarki internetowej
Recenzje książki: J2EE. Vademecum profesjonalisty. Wydanie II (3) Poniższe recenzje mogły powstać po przekazaniu recenzentowi darmowego egzemplarza poszczególnych utworów bądź innej zachęty do jej napisania np. zapłaty.
-
Recenzja: Dziennik Łódzki pio; 11/01/06Recenzja dotyczy produktu: ksiązka drukowanaCzy recenzja była pomocna:
Java 2 Enterprise Edition jest dobrze znana profesjonalistom, jako doskonały serwer aplikacji. Jednym z lepszych podręczników, który się do niej ukazał, jest bez wątpienia oficjalny samouczek dostępny m.in. na stronach Suna -- twórcy tej platformy. "J2EE. Vademecum profesjonalisty. Wyd. II" autorów: Stephanie Bodoff, Eric Armstrong, Jennifer Ball i Debbie Bode Garson, jest jego polskim tłumaczeniem, wydanym przez Helion.
Jest to przewodnik po najnowszej edycji, której autorami są członkowie zespołu, zajmującego się J2EE w firmie Sun. Na niemalże 1300 stronach w sposób kompleksowy przedstawiono wszelkie aspekty tworzenia aplikacji oraz rozwiązania problemów, na jakie mogą napotkać programiści w trakcie codziennej pracy z aplikacją. Oprócz platformy (którą znajdziemy na dołączonej płycie CD) omówiono szereg współpracujących z nią technologii.
-
Recenzja: Magazyn Internet KK; 01/06Recenzja dotyczy produktu: ksiązka drukowanaCzy recenzja była pomocna:
Oferowana przez Javę filozofia tworzenia oprogramowania w myśl zasady "pisz raz, uruchamiaj wszędzie" znalazła uznanie przede wszystkim w środowisku korporacyjnym, w którym możliwość uruchamiania tego samego kodu na zróżnicowanych platformach sprzętowych i programowych ma szczególnie istotne znaczenie. W obliczu tego faktu, w pełni zrozumiałe są przyczyny, dla których platforma Java 2 Enterprise Edition cieszy się tak dużą popularnością w dużych przedsiębiorstwach. Uwagę osób zainteresowanych pozyskaniem informacji na temat tej platformy zwróci z pewnością książka "J2EE. Vademecum profesjonalisty. Wydanie II". Ta opasła pozycja, licząca grubo ponad tysiąc stron, jest dziełem członków zespołu zajmującego się rozwojem platformy J2EE.
Autorzy przygotowali tak obszerny materiał w oparciu o platformę J2EE w wersji 1.4 i serwer Sun Java System Application Server Platform Edition 8. Poziom rozbudowania platformy J2EE przełożył się wyraźnie na objętość książki, aczkolwiek należy mieć świadomość, że czytelnik nie musi zapoznawać się z całością. Zalecana jest lektura trzech pierwszych rozdziałów wprowadzających. Wybór kolejnych rozdziałów jest uzależniony od tego, który z czterech podstawowych działów tematycznych znajdzie się w kręgu naszych zainteresowań. Poszczególne działy obejmują zagadnienia związane z językiem XML, tworzeniem aplikacji internetowych, komponentami korporacyjnymi oraz transakcjami. Poruszanie się po publikacji ułatwia stosowny diagram umieszczony w dziale "O książce". Po zapoznaniu się z głównymi obszarami tematycznymi czytelnik może zmierzyć się z kilkoma przykładowymi aplikacjami ilustrującymi możliwości omawianych technologii.
Całość uzupełniają dodatki, w których zawarto informacje o kodowaniu znaków w języku Java, specyfikacjach języka XML, zasadach działania protokołu HTTP oraz architekturze Connector. Nie zabrakło również słowniczka oraz jakże istotnego w przypadku tak obszernej publikacji skorowidza.
Do książki dołączona jest płyta CD-ROM. Umieszczono na niej wszystkie przykłady zawarte w poszczególnych rozdziałach oraz pakiet Java 2 Standard Edition SDK 1.4 w wersjach dla systemów Windows, Linux i Solaris.Oceniając niniejszą publikację należy podkreślić przede wszystkim fakt, iż mamy do czynienia z kompletnym przewodnikiem po platformie J2EE. Jego solidność gwarantuje to, że został on przygotowany przez współtwórców tej platformy. Prezentują oni nie tylko kluczowe komponenty J2EE, lecz również skupiają uwagę na rozwiązywaniu konkretnych problemów programistycznych, wzbogacając tym samym całość licznymi przykładami.
-
Recenzja: Magazyn Literacki Książki ost; 11/2005Recenzja dotyczy produktu: ksiązka drukowanaCzy recenzja była pomocna:
Platforma Java 2 Enterprise Edition zdobyła już mocną pozycję na rynku serwerów aplikacji. Dzięki niej możliwe stało się tworzenie aplikacji korporacyjnych zgodnych z podstawowym założeniem Javy -- "pisz raz, uruchamiaj wszędzie". Najnowsza wersja platformy J2EE została znacznie rozbudowana i zmodernizowana w porównaniu z poprzednimi.
Niniejsza książka to kompletny przewodnik po najnowszej wersji Java 2 Enterprise Edition, napisany przez członków zespołu zajmującego się rozwojem platformy J2EE, zatrudnionych w firmie Sun. Opisuje kluczowe komponenty J2EE w wersji 1.4., prezentuje rozwiązania konkretnych problemów napotykanych przez programistów, zilustrowane licznymi przykładami. Przedstawione są tu nie tylko komponenty J2EE, ale również współpracujące z nią technologie: JavaServer Pages Standard Tag Library (JSTL) oraz JavaServer Faces. Logiczny układ rozdziałów (od zagadnień prostych po coraz bardziej złożone), dobry styl i sporo kodu źródłowego czynią tę książkę niezastąpioną dla każdego, nawet początkującego projektanta aplikacji, jednak czytelnik musi wykazać się znajomością Java Standard Edition i podstaw programowania.
Szczegóły książki
- Tytuł oryginału:
- The J2EE Tutorial, Second Edition
- Tłumaczenie:
- Adam Bochenek, Piotr Rajca, Jaromir Senczyk, Przemysław Szeremiota
- ISBN Książki drukowanej:
- 83-736-1953-4, 8373619534
- Data wydania książki drukowanej :
- 2005-09-14
- Format:
- B5
- Numer z katalogu:
- 2791
- Zobacz zawartość nośnika
- Erraty / Zgłoś erratę
- Kategorie:
Programowanie » J2EE - Programowanie
- Serie wydawnicze: Vademecum profesjonalisty
Spis treści książki
- Rozproszone aplikacje wielowarstwowe (36)
- Komponenty J2EE (37)
- Klienty J2EE (37)
- Komponenty internetowe (39)
- Komponenty biznesowe (40)
- Warstwa korporacyjnych systemów informacyjnych (EIS) (40)
- Kontenery J2EE (41)
- Usługi kontenerów (41)
- Typy kontenerów (42)
- Wsparcie ze strony usług internetowych (43)
- XML (44)
- Protokół transportowy SOAP (44)
- Standardowy format WSDL (44)
- Standardowe formaty UDDI oraz ebXML (45)
- Pakowanie aplikacji (45)
- Role procesu tworzenia aplikacji (46)
- Dostawca produktu J2EE (47)
- Dostawca narzędzi (47)
- Dostawca komponentów aplikacji (47)
- Konstruktor aplikacji (48)
- Wdrożeniowiec oraz administrator aplikacji (48)
- Interfejsy programowania aplikacji platformy J2EE 1.4 (49)
- Technologia Enterprise JavaBeans (50)
- Technologia Java Servlet (50)
- Technologia JavaServer Pages (50)
- Java Message Service API (50)
- Java Transaction API (51)
- JavaMail API (51)
- JavaBeans Activation Framework (51)
- Java API for XML Processing (51)
- Java API for XML-Based RPC (52)
- SOAP with Attachments API for Java (52)
- Java API for XML Registries (52)
- Architektura J2EE Connector (53)
- JDBC API (53)
- Java Naming and Directory Interface (54)
- Java Authentication and Authorization Service (54)
- Uproszczona integracja systemów (55)
- Sun Java System Application Server Platform Edition 8 (55)
- Technologie (56)
- Narzędzia (57)
- Uruchamianie i zatrzymywanie serwera (58)
- Uruchamianie konsoli administracyjnej (58)
- Uruchamianie narzędzia deploytool (59)
- Uruchamianie i zatrzymywanie serwera bazy danych PointBase (59)
- Uruchamianie aplikacji J2EE (59)
- Wprowadzenie do języka XML (63)
- Czym jest XML? (63)
- Dlaczego XML jest taki ważny? (67)
- Jak można używać języka XML? (70)
- Generacja danych XML (72)
- Tworzenie prostego pliku XML (72)
- Definiowanie elementu głównego (73)
- Tworzenie instrukcji przetwarzania (77)
- Błąd popełniony celowo (78)
- Zastępowanie i wstawianie tekstu (79)
- Tworzenie definicji typu dokumentu (DTD) (81)
- Dokumenty i dane (86)
- Definiowanie atrybutów i encji w DTD (86)
- Odwołania do encji binarnych (92)
- Definiowanie encji parametrów oraz sekcji warunkowych (94)
- Rozwiązywanie konfliktów nazw (97)
- Stosowanie przestrzeni nazw (98)
- Projektowanie struktury danych XML (100)
- Oszczędzanie pracy (101)
- Atrybuty i elementy (101)
- Normalizacja danych (103)
- Normalizacja DTD (104)
- Podsumowanie (105)
- Cykl istnienia aplikacji internetowej (109)
- Moduły internetowe (111)
- Pakowanie modułów internetowych (112)
- Wdrażania modułu internetowego (114)
- Wyświetlanie listy wdrożonych modułów (117)
- Aktualizacja modułów internetowych (117)
- Usuwanie modułów internetowych (119)
- Konfiguracja aplikacji internetowych (120)
- Odwzorowania adresów URL na komponenty internetowe (120)
- Deklarowanie plików powitalnych (122)
- Określanie parametrów inicjalizacyjnych (123)
- Kojarzenie błędów ze stronami informacyjnymi (123)
- Deklarowanie odwołań do zasobów (124)
- Przykład - Księgarnia Duke'a (124)
- Korzystanie z baz danych w aplikacjach internetowych (125)
- Zapisywanie informacji w przykładowej bazie danych (125)
- Tworzenie źródła danych w serwerze Application Server (126)
- Określanie odwołania do zasobu aplikacji (127)
- Kojarzenie odwołania do zasobu ze źródłem danych (128)
- Dodatkowe informacje (128)
- JAXP API (129)
- Przegląd pakietów (130)
- SAX API (131)
- Pakiety SAX (133)
- DOM API (133)
- Pakiety DOM (134)
- XSLT API (134)
- Pakiety XSLT (135)
- Stosowanie bibliotek JAXP (136)
- Co dalej? (136)
- Kiedy używać mechanizmu SAX? (138)
- Wyświetlanie zawartości pliku XML przy wykorzystaniu parsera SAX (139)
- Tworzenie szkieletu aplikacji (140)
- Importowanie klas (140)
- Przygotowania do operacji wejścia-wyjścia (140)
- Implementacja interfejsu ContentHandler (141)
- Przygotowanie parsera (142)
- Generacja danych wynikowych (143)
- Formatowanie danych wynikowych (143)
- Obsługa zdarzeń związanych z zawartością danych XML (144)
- Kompilacja i uruchamianie programu (148)
- Sprawdzanie wyników (148)
- Identyfikacja zdarzeń (149)
- Generacja bardziej zwartych danych wynikowych (151)
- Sprawdzanie wyników (153)
- Dokumenty i dane (154)
- Dodawanie obsługi innych zdarzeń (154)
- Określanie lokalizacji dokumentu (154)
- Obsługa instrukcji przetwarzania (156)
- Podsumowanie (157)
- Obsługa błędów w przypadku stosowania parsera nieweryfikującego (157)
- Obsługa wyjątków SAXParseException (158)
- Obsługa wyjątków SAXException (159)
- Poprawa obsługi wyjątków SAXParseException (160)
- Obsługa wyjątków ParserConfigurationException (161)
- Obsługa wyjątków IOException (162)
- Obsługa błędów niekrytycznych (162)
- Obsługa ostrzeżeń (163)
- Wyświetlanie danych specjalnych oraz danych CDATA (164)
- Obsługa znaków specjalnych (164)
- Obsługa tekstu o składni przypominającej XML (164)
- Obsługa danych CDATA oraz innych znaków (165)
- Analiza syntaktyczna w przypadku zastosowania DTD (166)
- Wpływ DTD na parser nieweryfikujący (166)
- Znaki odstępu, które można ignorować (167)
- Porządki (169)
- Elementy puste raz jeszcze (169)
- Generacja odwołań do encji (169)
- Generacja encji zewnętrznych (170)
- Podsumowanie informacji o encjach (170)
- Wybór implementacji parsera (171)
- Wykorzystanie parsera weryfikującego (171)
- Konfiguracja klasy fabrykującej (171)
- Weryfikacja przy wykorzystaniu schematów XML (172)
- Eksperymenty z błędami weryfikacji (174)
- Obsługa błędów w parserach weryfikujących (176)
- Analiza sparametryzowanej DTD (176)
- Ostrzeżenia DTD (177)
- Obsługa zdarzeń leksykalnych (178)
- Sposób działania interfejsu LexicalHandler (179)
- Posługiwanie się interfejsem LexicalHandler (180)
- Zastosowanie interfejsów DTDHandler oraz EntityResolver (184)
- Interfejs DTDHandler (185)
- Interfejs EntityResolver (186)
- Dalsze informacje (186)
- Kiedy używać DOM? (187)
- Dokumenty a dane (188)
- Model zawartości mieszanej (188)
- Prostszy model (189)
- Zwiększenie stopnia złożoności (190)
- Wybór modelu (192)
- Wczytywanie danych XML do DOM (193)
- Tworzenie programu (193)
- Dodatkowe informacje (197)
- Co dalej? (199)
- Wyświetlanie hierarchii DOM (199)
- Zmiana aplikacji DomEcho w aplikację GUI (199)
- Utworzenie adapterów w celu wyświetlenia DOM w komponencie JTree (204)
- Dopracowanie kodu aplikacji (212)
- Badanie struktury DOM (212)
- Wyświetlanie prostego drzewa DOM (212)
- Wyświetlanie bardziej złożonego drzewa DOM (214)
- Zakończenie (219)
- Prezentowanie struktury DOM w sposób optymalny (219)
- Kompresja zawartości drzewa (219)
- Operacje na zaznaczonych elementach drzewa JTree (224)
- Obsługa modyfikacji (232)
- Zakończenie (232)
- Tworzenie i modyfikowanie DOM (232)
- Pobieranie DOM z obiektu fabrykującego (233)
- Normalizacja DOM (236)
- Inne operacje (237)
- Zakończenie (240)
- Weryfikacja przy użyciu schematów XML (240)
- Ogólne informacje o procesie weryfikacji (241)
- Konfiguracja obiektu fabrykującego DocumentBuilder (241)
- Weryfikacja w przypadku stosowania wielu przestrzeni nazw (242)
- Dalsze informacje (245)
- Przedstawienie XSL, XSLT oraz XPath (247)
- Pakiety JAXP związane z obsługą przekształceń (248)
- Jak działa XPath? (249)
- Wyrażenia XPath (249)
- Model danych XSLT i XPath (250)
- Szablony i konteksty (250)
- Proste adresowanie przy użyciu XPath (250)
- Proste wyrażenia XPath (251)
- Łączenie adresów indeksowych (252)
- Znaki wieloznaczne (253)
- Adresowanie przy użyciu ścieżki rozszerzonej (253)
- Typy danych i operatory XPath (253)
- Wartość łańcuchowa elementu (254)
- Funkcje XPath (254)
- Podsumowanie (257)
- Zapis DOM w pliku XML (257)
- Odczyt XML (257)
- Tworzenie obiektu przekształcenia (259)
- Zapis XML (261)
- Zapis fragmentu drzewa DOM (261)
- Podsumowanie (263)
- Generacja XML na podstawie dowolnych danych (263)
- Tworzenie prostego pliku danych (263)
- Tworzenie prostego parsera (265)
- Modyfikacja parsera, by generował zdarzenia SAX (267)
- Użycie parsera jako obiektu SAXSource (272)
- Wykonanie konwersji (274)
- Przekształcanie danych XML przy użyciu XSLT (275)
- Definiowanie prostego typu dokumentu - <article> (275)
- Tworzenie dokumentu testowego (277)
- Tworzenie przekształcenia XSLT (278)
- Przetwarzanie podstawowych elementów struktury (279)
- Tworzenie prostego programu (282)
- Usuwanie znaków odstępu (284)
- Przetwarzanie pozostałych elementów struktury (286)
- Przetwarzanie elementów wewnątrzwierszowych (treści) (290)
- Drukowanie kodu HTML (294)
- Jakie są pozostałe możliwości XSLT? (294)
- Zastosowanie pakietu Xalan do wykonywania przekształceń z poziomu wiersza poleceń (296)
- Łączenie przekształceń przy użyciu łańcucha filtrów (296)
- Pisanie programu (296)
- Rozumienie sposobu działania łańcucha filtrów (299)
- Testowanie programu (300)
- Wnioski (302)
- Dalsze informacje (303)
- Określanie portu (306)
- Tworzenie prostej usługi WWW oraz klienta przy wykorzystaniu JAX-RPC (306)
- Kodowanie interfejsu punktu końcowego usługi oraz klas implementacji (307)
- Przygotowanie usługi (308)
- Pakowanie usługi (310)
- Określanie adresu punktu końcowego (311)
- Wdrażanie usługi (311)
- Klient używający statycznego pieńka (312)
- Obsługiwane typy danych (314)
- Typy J2SE SDK (315)
- Typy podstawowe (315)
- Tablice (315)
- Typy wartości (315)
- Komponenty JavaBeans (316)
- Klienty usług WWW (316)
- Klient używający dynamicznego pośrednika (316)
- Klient DII (319)
- Klient aplikacji (322)
- Pozostałe klienty JAX-RPC (325)
- Współpraca usług WWW (WS-I) a JAX-RPC (326)
- Dodatkowe informacje (326)
- Przegląd SAAJ (328)
- Komunikaty (328)
- Połączenia (331)
- Informator (332)
- Tworzenie i wysyłanie prostego komunikatu (333)
- Dodawanie zawartości do nagłówka (341)
- Dodawanie zawartości do obiektu SOAPPart (342)
- Dodawanie dokumentu do treści komunikatu SOAP (343)
- Operacje na zawartości komunikatów przy użyciu interfejsów programowania aplikacji SAAJ oraz DOM (343)
- Dodawanie załączników (343)
- Dodawanie atrybutów (346)
- Stosowanie usterek SOAP (350)
- Przykłady (354)
- Program Request.java (355)
- Program MyUddiPing.java (356)
- Program HeaderExample.java (362)
- Programy DOMExample.java oraz DOMSrcExample.java (363)
- Program Attachments.java (366)
- Program SOAPFaultTest.java (368)
- Dodatkowe informacje (369)
- Podstawowe informacje o JAXR (371)
- Czym jest rejestr? (371)
- Czym jest JAXR? (372)
- Architektura JAXR (373)
- Implementacja klienta JAXR (374)
- Nawiązywanie połączenia (375)
- Przeszukiwanie rejestru (380)
- Zarządzanie danymi rejestru (384)
- Zastosowanie typologii w klientach JAXR (390)
- Uruchamiania przykładowych klientów (394)
- Zanim skompilujemy przykłady (396)
- Kompilacja przykładów (398)
- Uruchamianie przykładów (398)
- Stosowanie klientów JAXR w aplikacjach J2EE (403)
- Tworzenie kodu klienta aplikacji - MyAppClient.java (403)
- Tworzenie kodu komponentu sesyjnego PubQuery (404)
- Kompilacja plików źródłowych (404)
- Importowanie certyfikatów (405)
- Uruchamianie serwera Application Server (406)
- Tworzenie zasobów JAXR (406)
- Tworzenie i pakowanie aplikacji (407)
- Wdrażanie aplikacji (409)
- Uruchamianie klienta aplikacji (409)
- Dodatkowe informacje (410)
- Czym jest serwlet? (411)
- Przykład serwletów (412)
- Rozwiązywanie problemów (415)
- Cykl życia serwletu (416)
- Obsługa zdarzeń związanych z cyklem życia serwletu (416)
- Obsługa błędów (418)
- Współdzielenie informacji (418)
- Wykorzystanie obiektów zakresu (418)
- Kontrola współbieżnego dostępu do współdzielonych zasobów (419)
- Dostęp do baz danych (420)
- Inicjalizacja serwletu (421)
- Implementacja metody usługowej (422)
- Pobieranie informacji z żądania (422)
- Tworzenie odpowiedzi (424)
- Filtrowanie żądań i odpowiedzi (426)
- Programowanie filtrów (427)
- Programowanie niestandardowych żądań i odpowiedzi (428)
- Specyfikacja odwzorowań filtrów (430)
- Wywoływanie innych zasobów (432)
- Dołączanie innych zasobów do odpowiedzi (432)
- Przekazywanie sterowania innemu komponentowi (433)
- Dostęp do kontekstu (434)
- Przechowywanie stanu klienta (435)
- Dostęp do sesji (435)
- Wiązanie obiektów z sesją (435)
- Zarządzanie sesjami (436)
- Śledzenie sesji (437)
- Finalizacja serwletu (437)
- Śledzenie żądań usługi (438)
- Powiadamianie metod o zakończeniu działania serwletu (439)
- Poprawna implementacja czasochłonnych metod (439)
- Dalsze informacje (440)
- Czym jest strona JSP? (441)
- Przykład (442)
- Przykład stron JSP (444)
- Cykl życia strony JSP (449)
- Tłumaczenie i kompilacja (450)
- Wykonanie (451)
- Tworzenie treści statycznej (453)
- Kodowanie strony i odpowiedzi (453)
- Tworzenie treści dynamicznej (454)
- Zastosowanie obiektów na stronach JSP (454)
- Język wyrażeń (455)
- Wyłączanie wartościowania wyrażeń (456)
- Używanie wyrażeń (456)
- Zmienne (457)
- Obiekty niejawne (458)
- Literały (459)
- Operatory (459)
- Słowa kluczowe (460)
- Przykłady (460)
- Funkcje (461)
- Komponenty JavaBeans (462)
- Konwencje projektowania komponentów JavaBeans (462)
- Tworzenie i używanie komponentów JavaBeans (463)
- Konfigurowanie właściwości komponentów JavaBeans (464)
- Pobieranie właściwości komponentu JavaBeans (465)
- Stosowanie znaczników niestandardowych (466)
- Deklarowanie bibliotek znaczników (466)
- Dołączanie implementacji biblioteki znaczników (468)
- Ponowne użycie treści na stronach JSP (469)
- Przekazywanie sterowania do innego komponentu (470)
- Element jsp:param (470)
- Dołączanie apletu (471)
- Konfigurowanie właściwości grup stron JSP (473)
- Wyłączanie wyznaczania wartości wyrażeń (473)
- Deklarowanie kodowania strony (474)
- Definiowanie niejawnego dołączania (474)
- Dalsze informacje (475)
- Przykład dokumentu JSP (477)
- Tworzenie dokumentu JSP (482)
- Deklarowanie bibliotek znaczników (484)
- Umieszczanie dyrektyw w dokumentach JSP (486)
- Tworzenie treści statycznych i dynamicznych (487)
- Zastosowanie elementu jsp:root (489)
- Zastosowanie elementu jsp:output (490)
- Identyfikacja dokumentu JSP przez kontener (493)
- Przykład stron JSP (495)
- Korzystanie z biblioteki JSTL (498)
- Współpraca znaczników (499)
- Biblioteka znaczników podstawowych (500)
- Znaczniki obsługi zmiennych (500)
- Znaczniki sterowania przepływem (501)
- Znaczniki URL (504)
- Pozostałe znaczniki (505)
- Biblioteka znaczników XML (505)
- Znaczniki podstawowe (507)
- Znaczniki sterowania przepływem (508)
- Znaczniki przekształceń (508)
- Biblioteka znaczników internacjonalizacji (509)
- Konfiguracja lokalizacji (509)
- Znaczniki komunikatów (510)
- Znaczniki formatowania (510)
- Biblioteka znaczników SQL (511)
- Interfejs Result znacznika query (513)
- Funkcje (514)
- Dalsze informacje (515)
- Czym jest niestandardowy znacznik? (518)
- Przykład stron JSP (518)
- Typy znaczników (522)
- Znaczniki z atrybutami (522)
- Znaczniki posiadające ciało (524)
- Znaczniki definiujące zmienne (525)
- Komunikacja między znacznikami (525)
- Zastosowanie plików znaczników do hermetyzacji treści w celu wielokrotnego użycia (526)
- Położenie plików znaczników (528)
- Dyrektywy plików znaczników (528)
- Przetwarzanie fragmentów przekazywanych plikom znaczników (534)
- Przykłady (534)
- Deskryptory bibliotek znaczników (537)
- Elementy nadrzędne deskryptora biblioteki znaczników (538)
- Deklarowanie plików znaczników (539)
- Deklarowanie obiektów obsługi znaczników (541)
- Deklarowanie atrybutów znacznika dla obiektu obsługi znacznika (542)
- Deklarowanie zmiennych znacznika dla obiektu obsługi znacznika (543)
- Implementacja obiektów obsługi znaczników prostych (545)
- Dołączanie obiektów obsługi znaczników do aplikacji internetowych (545)
- Wywołania obiektu obsługi znacznika prostego (545)
- Obiekty obsługi dla znaczników prostych (546)
- Obiekty obsługi dla znaczników posiadających atrybuty (546)
- Obiekty obsługi znaczników prostych posiadających ciało (548)
- Obiekty obsługi znaczników definiujących zmienne (549)
- Współpraca znaczników (551)
- Przykłady (553)
- Przykład stron JSP (561)
- Posługiwanie się elementami skryptów (563)
- Wyłączanie skryptów (563)
- Deklaracje (564)
- Inicjalizacja i finalizacja strony JSP (564)
- Skryptlety (564)
- Wyrażenia (565)
- Implementacja znaczników akceptujących elementy skryptów (566)
- Elementy TLD (566)
- Obiekty obsługi znaczników (566)
- Znaczniki posiadające ciało (568)
- Współpraca znaczników (570)
- Znaczniki definiujące zmienne (571)
- Korzyści związane ze stosowaniem technologii JavaServer Faces (574)
- Czym jest aplikacja JavaServer Faces? (575)
- Role użytkowników szkieletu (576)
- Prosta aplikacja JavaServer Faces (577)
- Etapy tworzenia aplikacji (577)
- Tworzenie stron (579)
- Definiowanie nawigacji (581)
- Tworzenie komponentów (582)
- Dodawanie deklaracji komponentów zarządzanych (583)
- Model interfejsu użytkownika oparty na komponentach (584)
- Klasy komponentów interfejsu użytkownika (585)
- Model wyświetlania komponentów (587)
- Model konwersji (590)
- Model odbiornika i zdarzenia (591)
- Model kontroli poprawności (592)
- Model nawigacji (593)
- Zarządzanie komponentami pomocniczymi (594)
- Współpraca elementów aplikacji (597)
- Cykl życia strony JavaServer Faces (599)
- Scenariusze cyklu przetwarzania żądania (600)
- Standardowy cykl przetwarzania żądania (601)
- Dalsze informacje (605)
- Przykład aplikacji JavaServer Faces (607)
- Tworzenie strony (611)
- Stosowanie znaczników podstawowych (613)
- Stosowanie znaczników komponentów HTML (613)
- Atrybuty znaczników komponentów interfejsu użytkownika (615)
- Komponent UIForm (617)
- Komponent UIColumn (618)
- Komponent UICommand (618)
- Komponent UIData (620)
- Komponent UIGraphic (623)
- Komponenty UIInput i UIOutput (623)
- Komponent UIPanel (626)
- Komponent UISelectBoolean (628)
- Komponent UISelectMany (629)
- Komponenty UIMessage i UIMessages (630)
- Komponent UISelectOne (630)
- Komponenty UISelectItem, UISelectItems i UISelectItemGroup (631)
- Stosowanie zlokalizowanych komunikatów (634)
- Odwołania do zestawu zasobów ResourceBundle (634)
- Odwołania do zlokalizowanego komunikatu (635)
- Stosowanie standardowych konwerterów (635)
- Stosowanie konwertera DateTimeConverter (637)
- Stosowanie konwertera NumberConverter (638)
- Rejestracja odbiorników (639)
- Rejestracja odbiornika zdarzeń zmiany wartości (639)
- Rejestracja odbiornika zdarzeń akcji (640)
- Stosowanie walidatorów standardowych (640)
- Wartość wymagana (641)
- Stosowanie walidatora LongRangeValidator (641)
- Wiązanie wartości i instancji komponentów z zewnętrznymi źródłami danych (642)
- Wiązanie wartości komponentu z właściwością (643)
- Wiązanie wartości komponentu z obiektem niejawnym (644)
- Wiązanie instancji komponentu z właściwością komponentu pomocniczego (645)
- Odwołania do metody komponentu pomocniczego (646)
- Odwołanie do metody nawigacji (647)
- Odwołania do metody obsługi zdarzenia akcji (647)
- Odwołania do metody kontroli poprawności (648)
- Odwołania do metody obsługi zdarzenia zmiany wartości (648)
- Stosowanie obiektów niestandardowych (649)
- Stosowanie niestandardowego konwertera (650)
- Stosowanie niestandardowego walidatora (650)
- Stosowanie niestandardowego komponentu (651)
- Implementacja właściwości komponentu (653)
- Implementacja właściwości wiązanych z wartościami komponentów (654)
- Implementacja właściwości związanych z instancjami komponentów (661)
- Lokalizacja (662)
- Tworzenie zestawu zasobów (662)
- Lokalizacja danych dynamicznych (662)
- Lokalizacja komunikatów (663)
- Implementacja niestandardowego konwertera (665)
- Implementacja odbiornika zdarzeń (667)
- Implementacja odbiorników zmiany wartości (667)
- Implementacja odbiorników zdarzeń akcji (668)
- Implementacja niestandardowego walidatora (669)
- Implementacja interfejsu Validator (670)
- Implementacja niestandardowego znacznika (672)
- Implementacja metod komponentu pomocniczego (674)
- Implementacja metody nawigacji (674)
- Implementacja metody obsługi zdarzenia akcji (675)
- Implementacja metody kontroli poprawności (676)
- Implementacja metody obsługi zdarzenia zmiany wartości (677)
- Jak ustalić, czy potrzebujemy niestandardowego komponentu? (680)
- Kiedy używać niestandardowego komponentu? (680)
- Kiedy używać niestandardowego obiektu wyświetlania? (681)
- Kombinacje komponentów, obiektów wyświetlania i znaczników (682)
- Przykład mapy graficznej (683)
- Implementacja mapy graficznej przy użyciu technologii JavaServer Faces (683)
- Wyświetlanie strony HTML (683)
- Strona JSP (684)
- Konfigurowanie danych modelu (685)
- Podsumowanie klas aplikacji (687)
- Etapy implementacji niestandardowego komponentu (687)
- Implementacja obiektu obsługi znacznika komponentu (688)
- Definiowanie niestandardowego znacznika komponentu
przez deskryptor biblioteki znaczników (692)
- Implementacja klas niestandardowych komponentów (693)
- Kodowanie (696)
- Dekodowanie (698)
- Umożliwianie wiązania wartości właściwościom komponentu (698)
- Przechowywanie i odtwarzanie stanu (699)
- Delegowanie wyświetlania do klasy wyświetlania (700)
- Implementacja klasy wyświetlania (701)
- Identyfikacja typu obiektu wyświetlania (702)
- Obsługa zdarzeń dla niestandardowych komponentów (702)
- Plik konfiguracyjny zasobów aplikacji (705)
- Konfigurowanie komponentów (706)
- Stosowanie elementu managed-bean (707)
- Inicjalizacja właściwości za pomocą elementu managed-property (708)
- Inicjalizacja map i list (713)
- Rejestracja komunikatów (714)
- Rejestracja niestandardowego walidatora (715)
- Rejestracja niestandardowego konwertera (716)
- Konfigurowanie reguł nawigacji (716)
- Rejestracja niestandardowej klasy wyświetlania w pakiecie wyświetlania (719)
- Rejestracja niestandardowego komponentu (720)
- Podstawowe wymagania aplikacji JavaServer Faces (721)
- Konfigurowanie aplikacji za pomocą programu deploytool (722)
- Dołączanie wymaganych plików JAR (725)
- Dołączanie klas, stron i innych zasobów (726)
- Klasy lokalizacji na platformie Java (727)
- Przygotowywanie zlokalizowanych komunikatów i etykiet (728)
- Określanie lokalizacji (728)
- Wybór zestawu zasobów (729)
- Pobieranie zlokalizowanych komunikatów (729)
- Formatowanie dat i liczb (730)
- Zbiory znaków i ich kodowanie (731)
- Zbiory znaków (731)
- Kodowanie znaków (731)
- Dalsze informacje (734)
- Czym jest komponent Enterprise Bean? (735)
- Korzyści płynące z używania komponentów EJB (735)
- Kiedy należy używać komponentów EJB? (736)
- Rodzaje komponentów Enterprise Beans (736)
- Komponenty sesyjne (736)
- Tryby zarządzania stanem (737)
- Kiedy używać komponentów sesyjnych? (738)
- Komponenty encyjne (738)
- Co odróżnia komponenty encyjne od sesyjnych? (739)
- Trwałość zarządzana przez kontener (740)
- Kiedy używać komponentów encyjnych? (743)
- Komponenty sterowane komunikatami (743)
- Jaka jest różnica między komponentami sterowanymi komunikatami a sesyjnymi i encyjnymi obiektami EJB? (743)
- Kiedy używać komponentów sterowanych komunikatami? (744)
- Definiowanie dostępu do komponentów za pomocą interfejsów (745)
- Klient zdalny (745)
- Klient lokalny (746)
- Interfejsy lokalne a trwałość zarządzana przez kontener (746)
- Wybór pomiędzy dostępem zdalnym i lokalnym (747)
- Klient usługi internetowej (748)
- Rodzaj dostępu a parametry metod (748)
- Składniki komponentu EJB (749)
- Konwencja nazw przyjęta dla komponentów EJB (750)
- Cykl życia komponentów Enterprise Beans (750)
- Cykl życia stanowego komponentu sesyjnego (751)
- Cykl życia bezstanowego komponentu sesyjnego (752)
- Cykl życia komponentu encyjnego (752)
- Cykl życia komponentu sterowanego komunikatami (754)
- Dalsze informacje (754)
- Tworzenie aplikacji J2EE (756)
- Tworzenie komponentu EJB (756)
- Przygotowanie kodu źródłowego komponentu (756)
- Kompilacja plików z kodem źródłowym (758)
- Pakowanie komponentu EJB (758)
- Tworzenie aplikacji klienta (759)
- Kodowanie aplikacji klienta (760)
- Kompilacja programu klienta (762)
- Pakowanie aplikacji klienta (762)
- Określenie nazwy komponentu, do którego odwołuje się klient (763)
- Tworzenie klienta sieciowego (764)
- Kodowanie klienta sieciowego (764)
- Kompilacja klienta sieciowego (765)
- Pakowanie klienta sieciowego (765)
- Określenie nazwy komponentu, do którego odwołuje się klient sieciowy (766)
- Przyporządkowanie komponentowi nazwy (767)
- Określenie ścieżki bazowej kontekstu klienta sieciowego (767)
- Wdrożenie aplikacji J2EE (768)
- Uruchomienie aplikacji klienta (769)
- Uruchomienie klienta sieciowego (769)
- Modyfikowanie aplikacji J2EE (770)
- Zmiany w pliku klasy komponentu (770)
- Dodanie pliku (771)
- Modyfikacja ustawień wdrożenia (771)
- Przykład CartBean (773)
- Klasa komponentu sesyjnego (774)
- Interfejs domowy (777)
- Interfejs zdalny (778)
- Klasy pomocnicze (779)
- Kompilacja przykładu CartBean (779)
- Przygotowanie aplikacji (779)
- Pakowanie komponentu EJB (779)
- Pakowanie programu klienta (780)
- Przykład usługi sieciowej - HelloServiceBean (782)
- Interfejs punktu końcowego usługi sieciowej (783)
- Klasa implementująca bezstanowy komponent sesyjny (783)
- Kompilacja HelloServiceBean (783)
- Tworzenie klienta usługi internetowej (786)
- Uruchomienie klienta usługi internetowej (787)
- Inne cechy komponentów EJB (787)
- Dostęp do parametrów zewnętrznych (787)
- Porównywanie komponentów EJB (788)
- Przekazanie referencji wskazującej komponent EJB (788)
- Usługa timera (789)
- Tworzenie timera (790)
- Wyłączanie i zapamiętywanie timerów (790)
- Pobranie informacji na temat timera (791)
- Timery a transakcje (791)
- Przykładowy komponent TimerSessionBean (791)
- Przygotowanie komponentu TimerSessionBean (792)
- Obsługa wyjątków (797)
- Przykładowy komponent SavingsAccountBean (799)
- Klasa komponentu encyjnego (800)
- Interfejs domowy (808)
- Interfejs zdalny (809)
- Uruchomienie przykładu SavingsAccountBean (810)
- Odwzorowanie relacji w komponentach bezpośrednio zarządzających trwałością (812)
- Relacje "jeden do jednego" (812)
- Relacje "jeden do wielu" (815)
- Relacje "wiele do wielu" (821)
- Klucze główne komponentów bezpośrednio zarządzających trwałością (823)
- Klasa klucza głównego (823)
- Klucze główne w klasie komponentu encyjnego (824)
- Pobranie klucza głównego (825)
- Rady dotyczące narzędzia deploytool i komponentów encyjnych bezpośrednio zarządzających trwałością (826)
- Opis aplikacji RosterApp (827)
- Komponent PlayerBean (828)
- Klasa komponentu (828)
- Lokalny interfejs domowy (832)
- Interfejs lokalny (833)
- Funkcje realizowane przez aplikację RosterApp (834)
- Tworzenie obiektu gracza (834)
- Dopisanie gracza do zespołu (835)
- Usunięcie obiektu gracza (836)
- Usunięcie gracza z drużyny (836)
- Pobranie listy wszystkich graczy drużyny (837)
- Pobranie kopii listy graczy drużyny (839)
- Wyszukiwanie graczy na podstawie zajmowanych przez nich pozycji (840)
- Wyszukiwanie dyscyplin uprawianych przez zawodnika (841)
- Stworzenie i uruchomienie przykładowej aplikacji RosterApp (842)
- Tworzenie tabel bazy danych (842)
- Tworzenie źródła danych (843)
- Schemat przyporządkowania pól (843)
- Kompilacja komponentów EJB (844)
- Tworzenie aplikacji (844)
- Pakowanie komponentów EJB (844)
- Pakowanie aplikacji klienta (852)
- Wdrożenie aplikacji (853)
- Uruchomienie aplikacji klienta (853)
- Przewodnik po ustawieniach aplikacji RosterApp (854)
- RosterApp (854)
- RosterClient (855)
- RosterJAR (856)
- TeamJAR (856)
- Klucz główny a trwałość zarządzana przez kontener (861)
- Klasa klucza głównego (861)
- Zaawansowane zagadnienia związane z CMP - przykład OrderApp (864)
- Struktura aplikacji OrderApp (864)
- Relacje pomiędzy komponentami aplikacji OrderApp (865)
- Klucze główne komponentów encyjnych aplikacji OrderApp (867)
- Komponent encyjny przyporządkowany więcej niż jednej tabeli bazy danych (869)
- Metody wyszukujące i metody selekcji (869)
- Metody domowe (870)
- Kaskadowe usuwanie w aplikacji OrderApp (870)
- Pola typu BLOB i CLOB w aplikacji OrderApp (870)
- Przygotowanie i uruchomienie przykładu OrderApp (871)
- Rady dotyczące narzędzia deploytool i komponentów encyjnych o trwałości zarządzanej przez kontener (877)
- Wybór pól stanu i abstrakcyjnego schematu trwałości (877)
- Definicja zapytań EJB QL związanych z metodami wyszukującymi i metodami selekcji (878)
- Definicja relacji (878)
- Tworzenie tabel bazy danych w czasie wdrażania aplikacji (879)
- Ogólna charakterystyka przykładowej aplikacji (881)
- Program klienta (882)
- Klasa komponentu sterowanego komunikatami (882)
- Metoda onMessage (883)
- Metody ejbCreate i ejbRemove (884)
- Wdrożenie i uruchomienie aplikacji SimpleMessageApp (884)
- Stworzenie zasobów obsługujących komunikację (884)
- Wdrożenie aplikacji (885)
- Uruchomienie programu klienta (886)
- Usunięcie zasobów obsługujących komunikację (886)
- Rady dotyczące narzędzia deploytool i komponentów sterowanych komunikatami (886)
- Określenie typu komponentu (886)
- Konfiguracja właściwości komponentu sterowanego komunikatami (887)
- Rady dotyczące narzędzia deploytool i komponentów wysyłających komunikaty (888)
- Ustalenie nazwy zasobów (888)
- Ustalenie nazwy celu komunikatu (889)
- Ustalenie celu komunikatu (889)
- Terminologia (891)
- Uproszczona składnia EJB QL (892)
- Przykłady zapytań (892)
- Proste zapytania wyszukujące (893)
- Zapytania wyszukujące odwołujące się do komponentów będących w relacji (894)
- Wyrażenia warunkowe w zapytaniach wyszukujących (895)
- Zapytania selekcji (896)
- Kompletna składnia EJB QL (897)
- Symbole notacji BNF (897)
- Gramatyka języka EJB QL w notacji BNF (898)
- Klauzula FROM (900)
- Wyrażenia nawigujące (903)
- Klauzula WHERE (905)
- Klauzula SELECT (911)
- Klauzula ORDER BY (913)
- Ograniczenia języka SQL (914)
- Czym jest transakcja? (915)
- Transakcje zarządzane przez kontener (916)
- Atrybuty transakcji (916)
- Wycofywanie transakcji zarządzanej przez kontener (919)
- Synchronizacja zmiennych instancyjnych komponentu sesyjnego (920)
- Kompilacja przykładu BankBean (921)
- Pakowanie przykładu BankBean (922)
- Metody niedozwolone podczas posługiwania się transakcjami zarządzanymi przez kontener (925)
- Transakcje zarządzane przez komponent (925)
- Transakcje JDBC (926)
- Przygotowanie i uruchomienie przykładu WarehouseBean (927)
- Kompilacja przykładu WarehouseBean (927)
- Pakowanie przykładu WarehouseBean (927)
- Transakcje JTA (930)
- Przygotowanie i uruchomienie przykładu TellerBean (931)
- Kompilacja przykładu TellerBean (931)
- Pakowanie przykładu TellerBean (932)
- Powrót z metody bez zatwierdzenia transakcji (935)
- Metody niedozwolone podczas posługiwania się transakcjami zarządzanymi przez komponent (935)
- Podsumowanie możliwości obsługi transakcji w komponentach encyjnych (936)
- Limity czasowe transakcji (936)
- Poziomy izolacji (937)
- Aktualizacja wielu baz danych (938)
- Transakcje w komponentach sieciowych (939)
- Usługa nazw JNDI (941)
- Źródła danych i pule połączeń (942)
- Połączenia z bazą danych (943)
- Kodowanie połączenia z bazą (943)
- Określenie nazwy obiektu (944)
- Tworzenie źródła danych (944)
- Połączenia z usługą pocztową (945)
- Uruchomienie przykładu ConfirmerBean (946)
- Połączenia URL (948)
- Uruchomienie przykładu HTMLReaderBean (949)
- Dalsze informacje (950)
- Podstawy (951)
- Dziedziny, użytkownicy, grupy i role (952)
- Zarządzanie użytkownikami (953)
- Ustalanie ról bezpieczeństwa (953)
- Przyporządkowanie ról użytkownikom i grupom (954)
- Bezpieczeństwo warstwy sieciowej (955)
- Ochrona zasobów sieciowych (956)
- Konfigurowanie wymagań i reguł bezpieczeństwa (957)
- Konfiguracja bezpiecznego połączenia (960)
- Bezpieczeństwo programowe w warstwie sieciowej (960)
- Metody uwierzytelnienia (962)
- Podstawowe uwierzytelnienie HTTP (962)
- Uwierzytelnienie na podstawie formularza (963)
- Uwierzytelnienie na podstawie certyfikatu (964)
- Uwierzytelnienie wzajemne (964)
- Uwierzytelnienie typu Digest (966)
- Konfiguracja uwierzytelnienia (966)
- Przykład. Uwierzytelnienie za pomocą formularza (967)
- Instalacja i konfiguracja protokołu SSL (974)
- Na czym polega protokół bezpiecznej transmisji danych? (974)
- Certyfikaty cyfrowe (975)
- Konfiguracja łącznika SSL (980)
- Bezpieczeństwo usług internetowych i XML (983)
- Przykład. Podstawowe uwierzytelnienie aplikacji JAX-RPC (984)
- Przykład. Uwierzytelnienie aplikacji JAX-RPC na podstawie certyfikatu i przy użyciu transmisji HTTP/SSL (990)
- Bezpieczeństwo warstwy komponentów EJB (998)
- Deklaracja praw dostępu do metody (998)
- Konfiguracja bezpieczeństwa na poziomie adresu IOR (999)
- Bezpieczeństwo programowe w warstwie komponentów EJB (1000)
- Nieuwierzytelniona nazwa użytkownika (1001)
- Bezpieczeństwo warstwy aplikacji klienta (1001)
- Bezpieczeństwo korporacyjnej warstwy informacyjnej (1002)
- Logowanie na poziomie kontenera (1002)
- Logowanie na poziomie komponentu (1002)
- Konfiguracja bezpieczeństwa adaptera zasobów (1003)
- Propagowanie tożsamości (1004)
- Konfiguracja propagowanej tożsamości komponentu (1004)
- Konfiguracja uwierzytelnienia klienta (1005)
- Czym jest JACC? (1005)
- Dalsze informacje (1005)
- Wprowadzenie (1007)
- Na czym polega wymiana komunikatów w obrębie aplikacji? (1007)
- Czym jest interfejs JMS API? (1008)
- Kiedy można korzystać z interfejsu JMS? (1009)
- Jak interfejs JMS współdziała z platformą J2EE? (1010)
- Podstawowe elementy interfejsu JMS (1011)
- Architektura JMS API (1011)
- Dziedziny wymiany komunikatów (1012)
- Pobieranie komunikatów (1014)
- Model programistyczny interfejsu JMS (1014)
- Obiekty administracji (1015)
- Połączenia (1017)
- Sesje (1017)
- Wytwórcy komunikatów (1018)
- Konsumenty komunikatów (1019)
- Komunikaty (1021)
- Obsługa wyjątków (1023)
- Prosta aplikacja klienta JMS (1024)
- Przykład prostego synchronicznego odbioru komunikatów (1024)
- Przykład prostego asynchronicznego odbioru komunikatów (1033)
- Uruchamianie programów-klientów JMS w wielu systemach (1037)
- Niezawodność wymiany w aplikacjach JMS (1041)
- Podstawowe mechanizmy pewności wymiany (1042)
- Zaawansowane mechanizmy pewności wymiany (1048)
- Stosowanie interfejsu JMS w aplikacji J2EE (1058)
- Komponenty sesyjne i encyjne w synchronicznym odbiorze komunikatów (1058)
- Stosowanie komponentów sterowanych komunikatami (1060)
- Zarządzanie transakcjami rozproszonymi (1062)
- Stosowanie interfejsu JMS z klientami aplikacji i komponentami WWW (1064)
- Dalsze informacje (1065)
- Aplikacja J2EE korzystająca z JMS z komponentem sesyjnym (1068)
- Pisanie komponentów aplikacji (1068)
- Tworzenie i pakowanie aplikacji (1070)
- Wdrażanie aplikacji (1074)
- Uruchamianie klienta aplikacji (1074)
- Aplikacja J2EE korzystająca z JMS z komponentem encyjnym (1075)
- Aplikacja działu kadr (1076)
- Pisanie komponentów aplikacji (1077)
- Tworzenie i pakowanie aplikacji (1079)
- Instalacja aplikacji (1081)
- Uruchamianie klienta (1081)
- Aplikacja J2EE konsumująca komunikaty ze zdalnego serwera J2EE (1082)
- Przegląd aplikacji (1083)
- Programowanie komponentów aplikacji (1084)
- Tworzenie aplikacji i pakietów (1084)
- Wdrażanie aplikacji (1086)
- Uruchamianie klienta aplikacji (1087)
- Aplikacja J2EE wdrażająca komponent sterowany komunikatami
na dwóch serwerach J2EE (1088)
- Przegląd aplikacji (1088)
- Programowanie komponentów aplikacji (1089)
- Tworzenie aplikacji i pakietów (1091)
- Wdrażanie aplikacji (1093)
- Uruchamianie klienta aplikacji (1094)
- Wspólna część kodu serwerów (1098)
- Usługa JAX-RPC dostawcy (1098)
- Interfejs usługi (1099)
- Implementacja usługi (1099)
- Rejestrowanie usługi dostawcy (1100)
- Usuwanie usługi z rejestru (1103)
- Usługa SAAJ dostawcy (1105)
- Klient SAAJ (1106)
- Usługa SAAJ (1112)
- Serwer Coffee Break (1117)
- Strony JSP (1118)
- Komponenty JavaBeans (1119)
- RetailPriceListServlet (1121)
- Serwer Coffee Break - wersja z JavaServer Faces (1121)
- Strony JSP (1122)
- Komponenty JavaBeans (1124)
- Konfiguracja zasobów (1125)
- Kompilacja, pakowanie, wdrażanie i uruchamianie aplikacji (1126)
- Konfiguracja portu (1126)
- Konfiguracja serwera rejestracji (1126)
- Stosowanie gotowych plików WAR przykładu (1127)
- Kompilacja klas wspólnych aplikacji (1127)
- Kompilacja, pakowanie i wdrażanie usługi JAX-RPC (1127)
- Kompilacja, pakowanie i wdrażanie usługi SAAJ (1129)
- Kompilacja, pakowanie i wdrażanie serwera Coffee Break (1130)
- Kompilacja, pakowanie i wdrażanie serwera Coffee Break w wersji wykorzystującej JavaServer Faces (1131)
- Uruchamianie klienta aplikacji Coffee Break (1132)
- Usuwanie aplikacji Coffee Break (1134)
- Komponenty korporacyjne (1136)
- Komponenty sesyjne (1136)
- Komponenty encyjne (1139)
- Klasy pomocnicze (1139)
- Tabele bazy danych (1140)
- Ochrona komponentów korporacyjnych (1141)
- Klient aplikacyjny (1142)
- Klasy i powiązania pomiędzy nimi (1143)
- Klasa BankAdmin (1144)
- Klasa EventHandle (1145)
- Klasa DataModel (1146)
- Klient WWW (1149)
- Strategie projektowe (1150)
- Składowe klienta WWW (1151)
- Przetwarzanie żądania (1153)
- Ochrona zasobów klienta WWW (1154)
- Umiędzynarodowienie aplikacji (1156)
- Kompilacja, pakowanie, wdrażanie i uruchamianie aplikacji (1157)
- Konfigurowanie serwerów (1158)
- Kompilowanie kodu aplikacji (1159)
- Pakowanie i wdrażanie Bezpiecznej Kasy Duke'a (1159)
- Przegląd nazw JNDI (1164)
- Uruchamianie klientów (1165)
- Uruchamianie klienta aplikacyjnego (1165)
- Uruchamianie klienta WWW (1166)
- Dalsze informacje (1170)
- Standardy podstawowe (1172)
- SAX (1172)
- StAX (1172)
- DOM (1173)
- JDOM i dom4j (1173)
- DTD (1173)
- Przestrzenie nazw (1174)
- XSL (1174)
- XSLT (i XPath) (1175)
- Schematy (1175)
- XML Schema (1176)
- RELAX NG (1176)
- SOX (1176)
- Schematron (1177)
- Standardy łączenia i prezentacji dokumentów (1177)
- Łączenie dokumentów XML (1177)
- XHTML (1178)
- Standardy wiedzy (1178)
- RDF (1178)
- RDF Schema (1179)
- XTM (1179)
- Standardy oparte na XML-u (1179)
- Standardy dokumentów specjalizowanych (1179)
- Standardy handlu elektronicznego (1180)
- Podsumowanie (1181)
- Żądania HTTP (1183)
- Odpowiedzi HTTP (1184)
- Adaptery zasobów (1185)
- Kontrakty adaptera zasobu (1186)
- Kontrakty systemowe (1186)
- Kontrakty wyjściowe (1188)
- Kontrakty wejściowe (1188)
- Interfejs CCI (1189)
- Dalsze informacje (1190)
O autorach (23)
Słowo wstępne (25)
O książce (27)
Rozdział 1. Przegląd (35)
Rozdział 2. Zrozumieć XML (63)
Rozdział 3. Podstawowe sposoby tworzenia aplikacji internetowych (107)
Rozdział 4. Interfejs API do przetwarzania danych XML (129)
Rozdział 5. Prosty interfejs programowania aplikacji do obsługi XML-a (137)
Rozdział 6. Obiektowy model dokumentu (187)
Rozdział 7. Przekształcenia rozszerzalnego języka arkuszy stylów (247)
Rozdział 8. Tworzenie usług WWW przy użyciu JAX-RPC (305)
Rozdział 9. Interfejs programowania aplikacji do obsługi protokołu SOAP z załącznikami (327)
Rozdział 10. Interfejs programowania aplikacji do obsługi rejestrów XML (371)
Rozdział 11. Technologia serwletów Java (411)
Rozdział 12. Technologia stron JSP (441)
Rozdział 13. Dokumenty JSP (477)
Rozdział 14. Biblioteka JSTL (495)
Rozdział 15. Niestandardowe znaczniki JSP (517)
Rozdział 16. Skrypty na stronach JSP (561)
Rozdział 17. Technologia JavaServer Faces (573)
Rozdział 18. Stosowanie technologii JavaServer Faces na stronach JSP (607)
Rozdział 19. Programowanie dla JavaServer Faces (653)
Rozdział 20. Implementacja niestandardowych komponentów interfejsu użytkownika (679)
Rozdział 21. Konfigurowanie aplikacji JavaServer Faces (705)
Rozdział 22. Internacjonalizacja i lokalizacja aplikacji internetowych (727)
Rozdział 23. Enterprise Beans (735)
Rozdział 24. Komponenty Enterprise Beans - pierwsze kroki (755)
Rozdział 25. Przykłady komponentów sesyjnych (773)
Rozdział 26. Przykłady komponentów encyjnych bezpośrednio zarządzających trwałością (799)
Rozdział 27. Przykłady komponentów encyjnych
o trwałości zarządzanej przez kontener (827)
Rozdział 28. Przykład komponentu sterowanego komunikatami (881)
Rozdział 29. Język zapytań EJB QL (891)
Rozdział 30. Transakcje (915)
Rozdział 31. Łączenie z zasobami (941)
Rozdział 32. Bezpieczeństwo (951)
Rozdział 33. Interfejs Java Message Service (1007)
Rozdział 34. Interfejs JMS w aplikacjach J2EE - przykłady (1067)
Rozdział 35. Aplikacja Coffee Break (1097)
Rozdział 36. Bezpieczna Kasa Duke'a (1135)
Dodatek A Kodowanie znaków w języku Java (1169)
Dodatek B XML i reszta - alfabet specyfikacji (1171)
Dodatek C Wstęp do HTTP (1183)
Dodatek D Architektura Connector platformy J2EE (1185)
Dodatek E Słowniczek (1191)
Skorowidz (1229)
Helion - inne książki
-
Promocja
Ten przewodnik, który docenią programiści i architekci, zawiera wyczerpujące omówienie zagadnień projektowania, funkcjonowania i modyfikowania architektury API. Od strony praktycznej przedstawia strategie budowania i testowania API REST umożliwiającego połączenie oferowanej funkcjonalności na poziomie mikrousług. Opisuje stosowanie bram API i infrastruktury typu service mesh. Autorzy dokładnie przyglądają się kwestiom zapewnienia bezpieczeństwa systemów opartych na API, w tym uwierzytelnianiu, autoryzacji i szyfrowaniu. Sporo miejsca poświęcają również ewolucji istniejących systemów w kierunku API i różnych docelowych platform.- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
(44,85 zł najniższa cena z 30 dni)
41.40 zł
69.00 zł (-40%) -
Promocja
W tej książce opisano różne zastosowania GPT-4 w medycynie: jako źródło informacji medycznej, wsparcie w podejmowaniu decyzji dotyczących leczenia czy też pomoc w tworzeniu dokumentacji, takiej jak podsumowanie wizyty pacjenta. Podczas lektury odkryjesz niezwykły potencjał tej technologii, przekonasz się także, jak bardzo może poprawić skuteczność diagnozowania i usprawnić niektóre procedury. Znajdziesz tu spostrzeżenia o potencjalnych wadach sztucznej inteligencji i najświeższe wnioski związane z jej zastosowaniem. Nie zabrakło również opisu zagrożeń związanych z tą technologią i wskazówek, do czego GPT nie można używać. Poszczególne zagadnienia zilustrowano prawdziwymi rozmowami z GPT-4. Są one w pełni spontaniczne i pozbawione poprawek, często błyskotliwe i czasami nietaktowne, wzbogacone o cenny kontekst i szczere komentarze.- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
(43,55 zł najniższa cena z 30 dni)
43.55 zł
67.00 zł (-35%) -
Promocja
Sterownik PLC (ang. programmable logic controller) to jedno z najważniejszych urządzeń stosowanych w automatyce przemysłowej. Zawiera układ mikroprocesorowy pozwalający sterować pracą maszyn, linii produkcyjnych, oświetlenia i innych urządzeń elektrycznych w przemyśle, ale nie tylko. Tego typu sterowniki kierują również pracą sygnalizacji świetlnej, wind, systemów inteligentnego domu, czyli są niezbędne do naszego codziennego funkcjonowania.- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
(29,18 zł najniższa cena z 30 dni)
29.18 zł
44.90 zł (-35%) -
Promocja
Oto zwięzłe i równocześnie praktyczne kompendium, w którym znajdziesz 20 praktyk udanego planowania, analizy, specyfikacji, walidacji i zarządzania wymaganiami. Praktyki te są odpowiednie dla projektów zarządzanych zarówno w tradycyjny, jak i zwinny sposób, niezależnie od branży. Sprawią, że zespół lepiej zrozumie problemy biznesowe, zaangażuje właściwych uczestników, poprawi komunikację, by wdrożyć najbardziej wartościową funkcjonalność we właściwej kolejności, a później dostosować oprogramowanie do zmian i wzrostu. Dzięki metodom opisanym w tej książce zespół może wypracować wspólne zrozumienie kluczowych koncepcji, terminologii, technik i racjonalnych podstaw, aby efektywniej współpracować nad każdym projektem.- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
(40,20 zł najniższa cena z 30 dni)
43.55 zł
67.00 zł (-35%) -
Promocja
Zigi to postać fikcyjna - warta poznania! Autor książki, sam będący od wielu lat testerem, wyposażył swojego bohatera we własne doświadczenia. Dołożył do nich trochę „case’ów”, które widział, o których słyszał lub czytał, ubrał je w przystępne słowa i sfabularyzował dla podkręcenia opowieści. Część historii wymyślił w taki sposób, aby pokazać konkretne zagadnienie związane z testowaniem nie w postaci nudnej teorii czy definicji, ale w kontekście sytuacji, która mogłaby się wydarzyć w prawdziwym życiu.- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
(35,40 zł najniższa cena z 30 dni)
38.35 zł
59.00 zł (-35%) -
Promocja
W tej książce omówiono ponad 20 najprzydatniejszych wzorców projektowych, dzięki którym tworzone aplikacje internetowe będą łatwe w późniejszej obsłudze technicznej i w trakcie skalowania. Poza wzorcami projektowymi przedstawiono wzorce generowania i wydajności działania, których znaczenie dla użytkowania aplikacji jest ogromne. Opisano również nowoczesne wzorce Reacta, między innymi Zaczepy, Komponenty Wyższego Rzędu i Właściwości Generowania. Sporo miejsca poświęcono najlepszym praktykom związanym z organizacją kodu, wydajnością działania czy generowaniem, a także innym zagadnieniom, które pozwalają na podniesienie jakości aplikacji internetowych.- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
(44,85 zł najniższa cena z 30 dni)
41.40 zł
69.00 zł (-40%) -
Promocja
Testowanie oprogramowania to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin inżynierii oprogramowania. Zarobki doświadczonych testerów są porównywalne z wynagrodzeniem, jakie otrzymują dobrzy programiści. Aby rozpocząć karierę w tym zawodzie, trzeba się legitymować odpowiednimi umiejętnościami. I dlatego warto uzyskać certyfikat ISTQB®: Certyfikowany tester - poziom podstawowy. Jest to uznawany na całym świecie dokument świadczący o opanowaniu najważniejszych kompetencji z zakresu kontroli jakości oprogramowania.- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
(65,40 zł najniższa cena z 30 dni)
70.85 zł
109.00 zł (-35%) -
Promocja
Oto uzupełnione i zaktualizowane wydanie bestsellerowego przewodnika dla inżynierów sieci. Dzięki niemu przejdziesz trudną (ale ekscytującą!) drogę od tradycyjnej platformy do platformy sieciowej opartej na najlepszych praktykach programistycznych. Zaczniesz od zagadnień podstawowych, aby następnie zagłębić się w tajniki stosowania bibliotek Pexpect, Paramiko czy Netmiko do komunikacji z urządzeniami sieciowymi. W kolejnych rozdziałach znajdziesz solidny przegląd różnych narzędzi wraz ze sposobami ich użycia: Cisco NX-API, Meraki, Juniper PyEZ, Ansible, Scapy, PySNMP, Flask, Elastic Stack i wielu innych. Rozeznasz się również w kwestiach związanych z kontenerami Dockera, a także usługami sieciowymi chmur AWS i Azure. Lektura tej książki pozwoli Ci się w pełni przygotować na następną generację sieci!- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
(77,40 zł najniższa cena z 30 dni)
83.85 zł
129.00 zł (-35%) -
Promocja
Dzięki tej książce dowiesz się, czym jest RPA i w jakich konkretnie procesach biznesowych może mieć zastosowanie. Zapoznasz się również, korzystając z zawartych tu studiów przypadków i najlepszych praktyk branżowych, jak wyglądają praktyczne aspekty wdrażania tej technologii. Przekonasz się też, w jaki sposób firmy osiągnęły znaczny zwrot z inwestycji dzięki wdrożeniom technologii RPA, na przykład poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na pracę ludzką. Zrozumiesz, jak ważną korzyścią płynącą z tej technologii jest zwiększenie zgodności działań firmy z przepisami. W efekcie lektury uzyskasz rzetelny, realistyczny pogląd na RPA i zdobędziesz wszystkie niezbędne informacje, aby z powodzeniem wdrożyć optymalny system RPA w swojej firmie.- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
(44,85 zł najniższa cena z 30 dni)
44.85 zł
69.00 zł (-35%) -
Promocja
To kolejne, zaktualizowane wydanie oficjalnego podręcznika firmy Adobe — najlepszej dostępnej na rynku pomocy do nauki After Effects. Książkę docenią i początkujący, i zaawansowani użytkownicy. Została podzielona na 15 lekcji, z których dowiesz się, jak komponować klipy wideo, projektować ruchome grafiki i tworzyć atrakcyjne animacje. Podane tu informacje, porady i ćwiczenia pomogą Ci w opanowaniu zarówno podstawowych, jak i wielu wyrafinowanych funkcji oprogramowania. Nauczysz się tworzyć, modyfikować i optymalizować ruchome grafiki na potrzeby filmu, wideo, internetu i urządzeń mobilnych, a także animować tekst i obrazy, stosować rotoskopię, zmieniać zależności czasowe, korygować kolory, wreszcie usuwać niechciane obiekty. Dowiesz się ponadto, jak uatrakcyjniać wygląd kompozycji poprzez odpowiednią konfigurację kamer i oświetlenia czy też deformować i animować obiekty i nagrania wideo przy użyciu narzędzi Puppet.- Druk
- PDF + ePub + Mobi pkt
(83,85 zł najniższa cena z 30 dni)
83.85 zł
129.00 zł (-35%)
Zamknij
Przeczytaj darmowy fragment
Dzięki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep@helion.pl
Książka drukowana
Oceny i opinie klientów: J2EE. Vademecum profesjonalisty. Wydanie II Stephanie Bodoff, Eric Armstrong, Jennifer Ball, Debbie Bode Carson (8) Weryfikacja opinii następuję na podstawie historii zamówień na koncie Użytkownika umieszczającego opinię. Użytkownik mógł otrzymać punkty za opublikowanie opinii uprawniające do uzyskania rabatu w ramach Programu Punktowego.
(0)
(3)
(2)
(2)
(1)
(0)
więcej opinii
ukryj opinie