ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

TCP/IP dla każdego

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Brian Komar
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
5.5/6  Opinie: 4
Stron:
656
Druk:
oprawa miękka
Czytaj fragment
Sieci oparte na protokole TCP/IP podbiły świat. Po ogromnym sukcesie Internetu na dobre zadomowiły się w firmach (intranet), czy w amatorskich sieciach komputerowych wypierając w znacznym stopniu inne rozwiązania. Stąd ogromne zapotrzebowanie na administratorów sieci działających w oparciu o TCP/IP.

"TCP/IP dla każdego" przekaże Ci całą niezbędną wiedzę do administrowania siecią TCP/IP. Ujmuje zarówno zagadnienia podstawowe opisując dokładnie sam protokół, jak i kwestie bardziej skomplikowane, w tym konfigurowanie systemu DNS czy zarządzanie SNMP. Uwzględnione zostały najnowsze, normalizowane dopiero w ostatnich latach technologie, takie jak:

  • Internet Protocol Security (IPSec)
  • IPv6
  • Voice Over IP
  • Bezprzewodowe sieci lokalne
  • Uwierzytelnianie RADIUS
  • Infrastruktura klucza publicznego (PKI)
Książka omawia zarówno teoretyczne podstawy funkcjonowania sieci opartych na TCP/IP, jak i praktyczne sposoby konfigurowania protokołów w różnorodnych systemach operacyjnych stosowanych we współczesnych sieciach. Zgodnie z tytułem, jest to publikacja kierowana do szerokiego grona Czytelników: początkujących i zaawansowanych, dla administratora-praktyka i dla studenta. Temu ostatniemu z pewnością pomogą sprawdzające pytania, które podsumowują każdy rozdział książki.

Wybrane bestsellery

0 Brian Komar

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności