Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelbyego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom
- Autor:
- Scott Kelby
Opis książki Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelbyego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom

Poznaj tajniki pracy w cyfrowej ciemni
- Jak zaimportować fotografie do programu i katalogować je?
- W jaki sposób korygować parametry ekspozycji?
- Jak drukować i publikować zdjęcia?
Zarówno profesjonalni fotografowie, jak i amatorzy już dawno odkryli ogromną zaletę technologii cyfrowej -- możliwość obróbki i korygowania zdjęć za pomocą programów graficznych. Jednak tym fotografom, którzy korzystali wcześniej z tradycyjnych technik obróbki fotografii w ciemni, możliwości aplikacji często nie wystarczały. Nawet dodatkowe moduły do obróbki plików RAW nie dawały takiej swobody twórczej, jakiej oczekiwaliby zaawansowani artyści.
Sytuacja zmieniła się wraz z pojawieniem się na rynku programu Lightroom. Ten kolejny niesamowity produkt firmy Adobe zrewolucjonizował proces obróbki cyfrowych fotografii. Dzięki niemu można dokonać niemal dowolnych korekt i zmian na fotografiach, przygotować je do druku i prezentacji w sieci, zapisywać w jednym z wielu formatów oraz przejrzyście katalogować. Lightroom to prawdziwa ciemnia fotograficzna w wersji cyfrowej.
Książka "Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby"ego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom" to podręcznik, dzięki któremu poznasz i opanujesz potęgę możliwości tego narzędzia. Jej autor, Scott Kelby, twórca wielu doskonałych książek poświęconych fotografii cyfrowej, przedstawia w niej techniki pracy w cyfrowej ciemni z aplikacją Lightroom.
Czytając tę książkę, dowiesz się, jak zaimportować zdjęcia do programu, skatalogować je i opisać słowami kluczowymi. Nauczysz się przeprowadzać podstawowe korekcje, modyfikować parametry zdjęć za pomocą krzywych tonalnych, tworzyć wzorcowe zestawy ustawień i przypisywać je do grup zdjęć. Poznasz techniki usuwania zniekształceń i zakłóceń wprowadzanych przez układ optyczny aparatu, kadrowania fotografii i konwersji barwnych. Przeczytasz także o drukowaniu i publikowaniu zdjęć oraz o technikach pracy podczas sesji fotograficznych.
- Import, sortowanie i katalogowanie zdjęć
- Korekcja balansu bieli
- Korzystanie z krzywych tonalnych
- Korekcja kontrastu i barw
- Redukcja szumu i wyostrzanie
- Usuwanie zniekształceń i efektu winietowania
- Konwersja zdjęć kolorowych na czarno-białe
- Tworzenie pokazu slajdów
- Przygotowywanie zdjęć do druku i wywołania
- Publikacja zdjęć w sieci
- Techniki pracy w studiu i plenerze
Ucz się od mistrza i zostań mistrzem!
O autorze książki
1 Scott KelbyScott Kelby w 2009 roku po raz piąty z rzędu otrzymał tytuł najlepszego autora książki informatycznej, przyznawanej przez amerykańskie Nielsen BookScan.
Scott Kelby jest redaktorem naczelnym pisma Photoshop User, przewodniczącym stowarzyszenia NAPP, skupiającego profesjonalnych użytkowników Photoshopa, dyrektorem szkoleniowym seminarium Adobe Photoshop Seminar Tour i jednym z najlepszych instruktorów tego programu w Ameryce. Jest współgospodarzem cotygodniowego talk-show na żywo dla fotografów The Grid oraz wykładowcą, nauczającym fotografii cyfrowej na warsztatach i seminariach organizowanych na całym świecie
Kelby jest również wielokrotnie nagradzanym autorem bestsellerowych książek; imponująca lista opracowanych przez niego tytułów sięga ponad 60 pozycji -- wiele z nich przyniosło mu światową sławę i zapewniło pierwsze miejsce na liście najpoczytniejszych autorów książek komputerowych na świecie. Poruszana w nich tematyka dotyczy przede wszystkim Photoshopa, edycji fotografii cyfrowych oraz nowoczesnych technologii związanych m.in. z przetwarzaniem obrazu.
Ebooka przeczytasz na:
-
czytnikach Inkbook, Kindle, Pocketbook i innych
-
systemach Windows, MacOS i innych
-
systemach Windows, Android, iOS, HarmonyOS
-
na dowolnych urządzeniach i aplikacjach obsługujących formaty: PDF, EPub, Mobi
Masz pytania? Zajrzyj do zakładki Pomoc »
Audiobooka posłuchasz:
-
w aplikacji Ebookpoint na Android, iOS, HarmonyOs
-
na systemach Windows, MacOS i innych
-
na dowolonych urządzeniach i aplikacjach obsługujących format MP3 (pliki spakowane w ZIP)
Masz pytania? Zajrzyj do zakładki Pomoc »
Kurs Video zobaczysz:
-
w aplikacji Ebookpoint na Android, iOS, HarmonyOs
-
na systemach Windows, MacOS i innych
-
na dowolonych urządzeniach i aplikacjach obsługujących format MP4 (pliki spakowane w ZIP)
Recenzje książki: Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelbyego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom (2)
-
PC World Sebastian Górski, 05/2008
Proces obróbki cyfrowych fotografii, szczególnie profesjonalnych, wcale nie jest szybki ani łatwy. Jeszcze do niedawna zawodowcy mogli wyłącznie marzyć o zaawansowanym edytorze graficznym, przeznaczonym do retuszu zdjęć i zarządzania nimi. Książka, którą ci polecamy, opisuje jedną z najpopularniejszych obecnie aplikacji tego typu, Adobe Photoshop Lightroom. Należy pamiętać, że przeznaczona jest raczej dla zaawansowanych czytelników, którzy znają takie terminy, jak ekspozycja, krzywe tonalne czy balans bieli. Od samego początku jesteśmy intensywnie wdrażani w obsługę programu, zaczynając od importu, sortowania oraz katalogowania zdjęć. Dalej jest już tylko trudniej, bowiem pojawiają się tematy dotyczące korekcji kontrastu i barw, usuwania zniekształceń, konwersji zdjęć kolorowych na czarno-białe, a także przygotowywania cyfrowych fotografii do wydruku oraz tworzenia pokazu slajdów. Pięknie wydana, kolorowa książka autorstwa Scotta Kelby′ego, uznanego w środowisku specjalisty, sprawia, że od jej lektury nie oderwiesz się łatwo. Jedyna rzecz, jakiej może brakować, to dodatkowy nośnik z plikami użytymi w poszczególnych ćwiczeniach.
-
Fotografuj.pl Jarosław Zachwieja
Cyfrowi fotografowie mieszkający w Polsce i korzystający z innych aplikacji do obróbki zdjęć niż Photoshop nie mają łatwego życia. Na szczęście od pewnego czasu sytuacja nieco się poprawia. Do naszej redakcji trafiła niedawno pierwsza na polskim rynku książka poświęcona aplikacji Adobe Lightroom.
Wygląda na to, że promowana przez niektóre magazyny fotograficzne (zarówno internetowe jak i drukowane) nieformalna nazwa programu Adobe Lightroom - "cyfrowa ciemnia" - przyjęła się na dobre. Tylko w ten sposób można uzasadnić zmianę, jaką polski wydawca książki dokonał w oryginalnym tytule, brzmiącym w dosłownym tłumaczeniu "Podręcznik Adobe Photoshop Lightroom dla fotografów cyfrowych".
Autorem tej książki jest uznany fotograf, informatyk oraz specjalista od cyfrowej obróbki Scott Kelby, którego podręczniki fotografii są popularne również w naszym kraju (na łamach portalu fotografuj.pl mieliśmy okazję przybliżać Wam inny jego tytuł - ′′Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. 195 ujęć Scotta Kelby′ego′′. Jest on autorem ponad 40 bestsellerów poświęconych fotografowaniu oraz edycji cyfrowych zdjęć.
Co znajdziemy w środku?
Będąca przedmiotem tej recenzji książka jest pierwszym tego autora i jednym z pierwszych napisanych podręczników poświęconym Lightroomowi jakie kiedykolwiek napisano. Zawiera ona opisy wszystkich podstawowych, a także innych, nieco mniej znanych narzędzi zawartych w programie. Każdy taki opis składa się z krótkiego wprowadzenia dotyczącego działania danego narzędzia, po którym następuje rozbity na czynniki pierwsze przykład jego wykorzystania.
Książka składa się z dwunastu rozdziałów. Pierwszych dziewięć dotyczy poszczególnych narzędzi programu zebranych w grupu:- Importowani zdjęć
- Moduł Library - zarządzanie kolekcją fotografii
- Moduł Library - prosta obróbka zdjęć
- Moduł Develop - wywoływanie zdjęć
- Moduł Develop - korekta obrazu
- Moduł Develop - konwersja zdjęć do wersji czarnobiałej
- Moduł Slideshow
- Moduł Print
- Moduł Web
Scott Kelby 1.1 - suplement
Omawiany podręcznik powstawał w oparciu o program Adobe Lightroom w wersji 1.0, jednak autor - szczęśliwie dla czytelników - zdecydował się rozbudować książkę o dodatek omawiający zmiany wprowadzone w wersji 1.1 aplikacji (w momencie oddawania książki do druku była to najbardziej aktualna jej wersja). Stanowiący formę suplementu rozdział 12 zawiera omówienie tych narzędzi, których działanie w porównaniu z wersją 1.0 programu uległo zmianie w wersji 1.1.
Omówienie zmian ma formę porównania. Przyjęty w rozdziale schemat jest prosty: na kolejnych rozkładówkach znajdziemy jednostronicowe opisy zmodyfikowanych narzędzi zarówno w starej jak i nowej wersji programu. Pozwala to w szybki sposób sprawdzić, z jak poważnymi modyfikacjami mamy tu do czynienia.
Oczywiście z oczywistych względów z książki tej nie dowiemy się, jakie zmiany poczyniono w Lightroomie 1.2 i nowszych wersjach programu. Uświadomienie sobie skali niektórych modyfikacji pozwala zrozumieć, dlaczego niektóre z anglojęzycznych podręczników Lightrooma doczekały się już swoich trzecich edycji. Nie zdziwmy się również, jeżeli stwierdzimy, że niektóre informacje w podręczniku Scotta Kelby’ego są już nieaktualne.
Czym "Sekrety cyfrowej ciemni…" nie są?
Najpoważniejszy zarzut, jaki osobiście mógłbym kierować do opisywanej książki dotyczą przyjętej przez autora formy. Sugeruje on bowiem już we wstępie, że podręcznik ten powinien być czytany "od deski do deski"′, ponieważ sam Adobe Lightroom został tak napisany, wspomagać cyfrowego fotografa na każdym kroku procesu zarządzania i obróbki zdjęć.
O ile jednak przytoczone przez autora podsumowanie Adobe Lightroom jako narzędzia fotograficznego jest najzupełniej trafne i jedyne co wypada, to się z nim zgodzić, o tyle sama książka raczej nie zachęca do czytania jej od początku do końca "jednym ciągiem". Przyczyny są dwie.
Pierwszą jest sposób, w jaki autor opisuje działanie kolejnych funkcji programu. Robi to w postaci rozbudowanych kilkunastopunktowych i rozciągających się na wiele stron poradników. Ten sposób pozwala wprawdzie opanować perfekcyjnie opanować dane narzędzie, jednak zniechęca do czytania całej książki rozdział po rozdziale. Taka konstrukcja książki wyjaśnia również, dlaczego ów podręcznik może liczyć sobie prawie pół tysiąca gęsto zadrukowanych stron.
Drugą przyczyną, dla której opisywana książka niezbyt przyda się osobom zupełnie "zielonym" w tematyce Lightrooma jest brak w niej czegoś w rodzaju wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest ta aplikacja. Nasze własne doświadczenia w promowaniu "cyfrowej ciemni" wskazują na to, że najważniejszą przeszkodą w "dotarciu" tej aplikacji do wielu użytkowników jest tradycyjny sposób myślenia fotografów o roli komputera i software’u w ich pracy: do katalogowania służą programy katalogujące, do konwersji plików RAW - odrawiarki, do edycji zdjęć - programy graficzne, a do generowania internetowych galerii - edytory stron WWW.
W podręczniku zakładającym przedstawienie Lightrooma od podstaw brakuje naszym zdaniem takich właśnie informacji, które potrafiłyby zachęcić czytelnika, aby spróbował zacząć wykorzystywać pełnię możliwości, jakie daje mu to narzędzie. Nie znajdziemy też zbyt przekonujących prób wyjaśnienia, w jaki sposób system zarządzania i edycji zdjęć opartych na tworzonych przez program bazach danych i modyfikowaniu metadanych może być konkurencyjny w stosunku do tradycyjnej formy zarządzania zdjęciami opartej na bezpośredniej modyfikacji plików.
Jedyna taka na polskim rynku
Mimo przedstawionych zastrzeżeń "Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby’ego" są bardzo użytecznym podręcznikiem opisującym ze szczegółami i - co najważniejsze - na konkretnych przykładach działanie wszystkich narzędzi tej, bardzo rozbudowanej przecież, aplikacji. Zachęcamy zatem - inaczej, niż zaleca autor - sięgać po nią wówczas, gdy interesuje nas, jak mamy wykonać konkretne zadanie. Jeżeli zaś chodzi o zapoznanie się z możliwościami samego programu, to w zupełności wystarczy nam do tego lektura spisu treści.
Z powodów przedstawionych powyżej raczej nie powinny sięgać po niego osoby, dla których jest to pierwsze zetknięcie z Lightroomem - nie dowiedzą się one bowiem zbyt wiele na temat specyfiki samego programu. Książka ta jest raczej przeznaczona dla tych z nas, którzy mieli już do czynienia z Lightroomem, spodobało im się to narzędzie i teraz szukają podręcznika pozwalającego im poznać tę aplikację od podszewki.
Nie każdemu musi jednak przypaść do gustu styl, jakim napisana jest książka. Autor wykazuje w niej bowiem specyficzne poczucie humoru i bardzo często zwraca się do czytelnika bezpośrednio z rozmaitymi - nie zawsze niestety sensownymi - uwagami. Czyni to tak często, że nie każdemu czytającemu się to spodoba. Zwłaszcza, że przez obecność różnych aluzji i tak gruba już książka zyskuje w każdym rozdziale dodatkowe kilka stron.
Szczegóły książki
- Tytuł oryginału:
- The Adobe Photoshop Lightroom Book for Digital Photographers
- Tłumaczenie:
- Piotr Cieślak
- ISBN Książki drukowanej:
- 978-83-246-1198-0, 9788324611980
- Data wydania książki drukowanej:
- 2008-03-03
- Format:
- B5
- Numer z katalogu:
- 4196
- Książka w kolorze:
- Tak
- Pobierz przykładowy rozdział PDF
- Zgłoś erratę
- Kategorie:
Fotografia cyfrowa » Edycja zdjęć
Grafika komputerowa » Photoshop Lightroom
- Serie wydawnicze: Autorytety informatyki
Spis treści książki
- Wczytywanie zdjęć do programu Photoshop Lightroom (20)
- Jak zautomatyzować importowanie zdjęć dzięki "obserwowanym" folderom (33)
- Tworzenie własnych szablonów nazw, czyli jak zaoszczędzić mnóstwo czasu (35)
- Konfiguracja ustawień importowania zdjęć (40)
- Najwygodniejszy sposób na przeglądanie zdjęć (46)
- Niestandardowy podgląd zdjęć w bibliotece lub module do edycji obrazu (62)
- Sortowanie zdjęć (64)
- Nadawanie nazw kolorowym etykietom (75)
- Tworzenie kolekcji (77)
- Zarządzanie zdjęciami przy użyciu słów kluczowych (83)
- Kiedy warto posłużyć się tymczasowymi kolekcjami? (90)
- Tworzenie zestawów tematycznych (92)
- Zmiana, dodawanie i edycja metadanych (99)
- Zaskocz przyjaciół możliwościami odbiornika GPS (105)
- Błyskawiczne wyszukiwanie potrzebnych zdjęć (107)
- Logo i nazwa własnego studia graficznego w programie Lightroom (111)
- Ukryte możliwości taśmy filmowej (115)
- Zmiana nazw zdjęć znajdujących się na dysku twardym komputera (116)
- Przenoszenie zdjęć i obsługa folderów (118)
- Obsługa wielu bibliotek (123)
- W jaki sposób automatycznie utworzyć kopię zapasową bazy danych? (127)
- Zmiana wyglądu ornamentów na dole ostatniego panelu (129)
- Błyskawiczne poprawki w wyglądzie obrazu (132)
- Jak skorygować kilka zdjęć w ten sam sposób? (141)
- Zapisywanie skorygowanych zdjęć w formacie JPEG (143)
- Korekcja balansu bieli w module Develop (przetwarzanie) (148)
- Podstawowe zabiegi korekcyjne (154)
- Seryjna korekcja zdjęć na podstawie ustawień wybranych podczas korygowania wzorcowej fotografii (166)
- Eksperymenty bez ryzyka, czyli kilka wersji jednego ujęcia (168)
- Korekcja kontrastu przy użyciu krzywej tonalnej (170)
- Wyświetlanie skorygowanej i oryginalnej wersji zdjęcia podczas korekcji obrazu (176)
- Zapisywanie ulubionych ustawień (178)
- Zwiększanie (lub zmniejszanie) intensywności wybranych barw (182)
- Jednoczesna korekcja wielu zdjęć przy użyciu automatycznej synchronizacji (188)
- Importowanie ustawień przetwarzania obrazu (189)
- W jakich przypadkach warto skorzystać z usług Photoshopa i jak wrócić do programu Lightroom (190)
- Zapisywanie zdjęć w formatach JPEG, TIFF, PSD i DNG (198)
- Wysyłanie zdjęć pocztą elektroniczną przy użyciu programu Lightroom (202)
- Jak anulować dowolną zmianę w dowolnym momencie? (208)
- Wyostrzanie obrazu i redukcja szumu (212)
- Korekcja skutków zjawiska aberracji chromatycznej (czyli okropnych, kolorowych obwódek) (214)
- Usuwanie (lub tworzenie) efektu winiety (216)
- Kadrowanie i prostowanie (218)
- Niezrównana metoda kadrowania zdjęć (224)
- Prosta kalibracja aparatu w programie Photoshop Lightroom (225)
- Jak wykryć najdrobniejsze pyłki i przekłamania na zdjęciu? (227)
- Usuwanie plamek i innych drobnych mankamentów obrazu (228)
- Korekcja efektu czerwonych oczu (234)
- Automatyczne procesy przetwarzania obrazu z Photoshopa w programie Lightroom (236)
- Najprostsza konwersja na czerń i biel (244)
- Bez pracy nie ma kołaczy, czyli samodzielna konwersja na skalę szarości (250)
- Barwienie czarno-białych fotografii (256)
- Błyskawiczny pokaz slajdów (264)
- Podstawowe informacje o pokazach slajdów (i wybór zdjęć przeznaczonych do wyświetlenia) (266)
- Projektowanie niestandardowych slajdów (270)
- Jak umieścić fotografię w tle pokazu slajdów? (278)
- Zapisywanie niestandardowego szablonu pokazu slajdów (280)
- Dodawanie tła dźwiękowego i konfiguracja związanych z nim ustawień (282)
- Wysyłanie pokazu slajdów pocztą elektroniczną (286)
- Drukowanie może być bardzo, bardzo proste (290)
- Umieszczanie napisów na wydrukach (296)
- Drukowanie kilku zdjęć na jednym arkuszu (300)
- Końcowe ustawienia drukowania i zarządzanie kolorem (308)
- Tworzenie ramek dla drukowanych fotografii (314)
- Zanim rozpoczniesz projektowanie swojej pierwszej galerii internetowej... (320)
- Projektowanie własnej galerii internetowej (322)
- Umieszczanie internetowej galerii zdjęć na serwerze (334)
- Krok pierwszy: Wszystko zaczyna się od sesji fotograficznej (338)
- Krok drugi: Co należy zrobić zaraz po zakończeniu sesji zdjęciowej? (344)
- Krok trzeci: Utworzenie czterech tematycznych kolekcji upraszcza dalszą pracę (346)
- Krok czwarty: Wybór zdjęć do albumu (348)
- Krok piąty: Prezentowanie zdjęć w studio (355)
- Krok szósty: Edycja zdjęć w programach Photoshop Lightroom i Photoshop (364)
- Krok siódmy: Udostępnienie klientom zdjęć do weryfikacji w Internecie (374)
- Krok pierwszy: Importowanie i porządkowanie zdjęć (384)
- Krok drugi: Edycja zdjęcia w programie Photoshop Lightroom (388)
- Krok trzeci: Końcowe poprawki w Photoshopie (390)
- Krok czwarty: Drukowanie gotowego zdjęcia (396)
- Gdzie szukać dalszych informacji o programie Lightroom? (398)
- Zarządzanie własnymi szablonami i ustawieniami w wersji 1.0 (402)
- Zarządzanie własnymi szablonami i ustawieniami w wersji 1.1 (403)
- Wyświetlanie kopii wirtualnych w wersji 1.0 (404)
- Wyświetlanie kopii wirtualnych w wersji 1.1 (405)
- Odmontowywanie kart pamięci w wersji 1.0 (406)
- Odmontowywanie kart pamięci w wersji 1.1 (407)
- Łączenie bibliotek w wersji 1.0, część 1 (408)
- Łączenie bibliotek w wersji 1.1, część 1 (409)
- Łączenie bibliotek w wersji 1.0, część 2 (410)
- Łączenie bibliotek w wersji 1.1, część 2 (411)
- "Stemplowanie" słowami kluczowymi w wersji 1.0 (412)
- "Malowanie" ustawieniami w wersji 1.1 (413)
- Aktualizacja zawartości foldera w wersji 1.0 (414)
- Aktualizacja zawartości foldera w wersji 1.1 (415)
- Tworzenie i otwieranie bibliotek w wersji 1.0 (416)
- Tworzenie i otwieranie bibliotek w wersji 1.1 (417)
- Filtrowanie przy użyciu przeglądarki metadanych w wersji 1.0 (418)
- Filtrowanie przy użyciu przeglądarki metadanych w wersji 1.1 (419)
- Korekcja kontrastu półcieni w wersji 1.0 (420)
- Korekcja kontrastu półcieni w wersji 1.1 (421)
- Wyostrzanie zdjęć w wersji 1.0 (422)
- Wyostrzanie zdjęć w wersji 1.1 (423)
- Dodawanie zdjęć do pokazu slajdów w wersji 1.0 (424)
- Dodawanie zdjęć do pokazu slajdów w wersji 1.1 (425)
- Określanie rozdzielczości drukowania w wersji 1.0 (426)
- Określanie rozdzielczości drukowania w wersji 1.1 (427)
- Tworzenie wirtualnych kopii w wersji 1.0 (428)
- Tworzenie wirtualnych kopii w wersji 1.1 (429)
- Tworzenie ramek w wersji 1.0 (430)
- Tworzenie ramek w wersji 1.1 (431)
- Edycja szablonów metadanych w wersji 1.0 (432)
- Edycja szablonów metadanych w wersji 1.1 (433)
- Pasek postępu eksportowania zdjęć w wersji 1.0 (434)
- Pasek postępu eksportowania zdjęć w wersji 1.1 (435)
- Zmiana symboli kończących zestaw paneli w wersji 1.0 (436)
- Zmiana symboli kończących zestaw paneli w wersji 1.1 (437)
- Importowanie par zdjęć RAW+JPEG w wersji 1.0 (438)
- Importowanie par zdjęć RAW+JPEG w wersji 1.1 (439)
- Eksportowanie zdjęć do Photoshopa i innych formatów w wersji 1.0 (440)
- Eksportowanie zdjęć do Photoshopa i innych formatów w wersji 1.1 (441)
- Nazewnictwo plików podczas eksportowania do Photoshopa w wersji 1.0 (442)
- Nazewnictwo plików podczas eksportowania do Photoshopa w wersji 1.1 (443)
- Redukcja szumu w wersji 1.0 (444 )
- Redukcja szumu w wersji 1.1 (445)
- Z programu Lightroom do modułu Camera Raw w wersji 1.0 (446)
- Z programu Lightroom do modułu Camera Raw w wersji 1.1 (447)
- Z modułu Camera Raw do programu Lightroom w wersji 1.0 (448)
- Z modułu Camera Raw do programu Lightroom w wersji 1.1 (449)
- Konfiguracja ustawień biblioteki w wersji 1.0 (450)
- Konfiguracja ustawień katalogu w wersji 1.1 (451)
- Importowanie zdjęć z karty pamięci lub z dysku w wersji 1.0 (452)
- Importowanie zdjęć z karty pamięci lub z dysku w wersji 1.1 (453)
- Zaznaczanie bez uruchamiania filtrów w wersji 1.0 (454)
- Zaznaczanie bez uruchamiania filtrów w wersji 1.1 (455)
ROZDZIAŁ 1. Importowanie zdjęć. Jak wczytać fotografie do programu Photoshop Lightroom? (19)
ROZDZIAŁ 2. Biblioteka. Zarządzanie kolekcją fotografii (45)
ROZDZIAŁ 3. Proste przetwarzanie obrazu. Wprowadzanie drobnych poprawek w wyglądzie zdjęć (131)
ROZDZIAŁ 4. Podstawowe informacje o edycji zdjęć. Wywoływanie zdjęć w cyfrowej ciemni (147)
ROZDZIAŁ 5. Nie wszystkie zdjęcia są doskonałe. Rozwiązywanie problemów z cyfrowymi fotografiami (207)
ROZDZIAŁ 6. Ach, ta wspaniała czerń i biel. Konwersja kolorowych zdjęć na skalę szarości (243)
ROZDZIAŁ 7. Pokaz slajdów. Prezentowanie fotografii na ekranie (263)
ROZDZIAŁ 8. Odbitki. Drukowanie zdjęć (289)
ROZDZIAŁ 9. Internet. Publikowanie zdjęć w galeriach internetowych (319)
ROZDZIAŁ 10. Krok po kroku: zdjęcia ślubne i portretowe. Co, w jakiej kolejności i dlaczego, a także o tym, kiedy należy użyć Photoshopa (337)
ROZDZIAŁ 11. Krok po kroku: zdjęcia krajobrazowe. Edycja i przetwarzanie zdjęć plenerowych i krajobrazowych (383)
ROZDZIAŁ 12. Program Lightroom 1.1 - aktualizacja. Błyskawiczne wprowadzenie do nowych funkcji programu (400)
SKOROWIDZ (457)
Oceny i opinie klientów: Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelbyego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom Scott Kelby (1)
(0)
(1)
(0)
(0)
(0)
(0)
5 oceniona przez: grafmarr, 2008-07-16