Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby'ego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom 4 (ebook)(audiobook)(audiobook)
- Autor:
- Scott Kelby
- Promocja Przejdź
- Wydawnictwo:
- Helion
- Wydawnictwo:
- Helion
- Ocena:
- 5.3/6 Opinie: 4
- Stron:
- 504
- Druk:
- oprawa miękka
- 3w1 w pakiecie:
-
PDFePubMobi
Opis książki
Czytaj fragment
Poznaj Lightroom 4 z najlepszym przewodnikiem!
Uwaga! Oto nowa książka Scotta Kelby’ego - w całości poświęcona najnowszej wersji wyjątkowego narzędzia ze stajni Adobe. Photoshop Lightroom 4 to niezwykle intuicyjna aplikacja, oferująca ogromne możliwości. Dzięki niej Twoje fotografie nabiorą nowego charakteru oraz profesjonalnego wyglądu. Przekonaj się, jak dobre mogą być Twoje zdjęcia!
W tej książce Scott z charakterystyczną dla siebie lekkością skupia się na procesie obróbki zdjęcia. Nie znajdziesz tu zbędnych technicznych monologów lub niepotrzebnych informacji. Odkryjesz za to konkretne rozwiązania codziennych problemów. W trakcie lektury dowiesz się, jak importować zdjęcia do programu, zarządzać ich biblioteką oraz efektywnie wykorzystywać filtry i narzędzia do ich korygowania. Twoją ciekawość powinny rozbudzić opisy techniki HDR oraz tworzenia ujęć panoramicznych. Zakres omawianych informacji sprawia, że jest to zdecydowanie jeden z najlepszych podręczników do programu Lightroom w wersji 4, który musi się znaleźć na Twojej półce!
Po lekturze tej książki:
- zrobisz porządek w swojej bibliotece ze zdjęciami
- skorygujesz parametry zdjęcia
- przygotujesz niezapomniany pokaz slajdów
- błyskawicznie przygotujesz odbitki dla różnych potrzeb
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby Twoje zdjęcia były jeszcze lepsze!
O autorze
1 Scott KelbyScott Kelby w 2009 roku po raz piąty z rzędu otrzymał tytuł najlepszego autora książki informatycznej, przyznawanej przez amerykańskie Nielsen BookScan.
Scott Kelby jest redaktorem naczelnym pisma Photoshop User, przewodniczącym stowarzyszenia NAPP, skupiającego profesjonalnych użytkowników Photoshopa, dyrektorem szkoleniowym seminarium Adobe Photoshop Seminar Tour i jednym z najlepszych instruktorów tego programu w Ameryce. Jest współgospodarzem cotygodniowego talk-show na żywo dla fotografów The Grid oraz wykładowcą, nauczającym fotografii cyfrowej na warsztatach i seminariach organizowanych na całym świecie
Kelby jest również wielokrotnie nagradzanym autorem bestsellerowych książek; imponująca lista opracowanych przez niego tytułów sięga ponad 60 pozycji -- wiele z nich przyniosło mu światową sławę i zapewniło pierwsze miejsce na liście najpoczytniejszych autorów książek komputerowych na świecie. Poruszana w nich tematyka dotyczy przede wszystkim Photoshopa, edycji fotografii cyfrowych oraz nowoczesnych technologii związanych m.in. z przetwarzaniem obrazu.
Podobne produkty
-
Blender. Architektura i projektowanie. Wydanie II Blender. Architektura i projektowanie. Wydanie II
Piotr Chlipalski
-
ABC grafiki komputerowej i obróbki zdjęć ABC grafiki komputerowej i obróbki zdjęć
Aleksandra Tomaszewska-Adamarek, Roland Zimek
-
CorelDRAW 10. Praktyczne projekty CorelDRAW 10. Praktyczne projekty
Marek Kostera-Kosterzewski
-
-
Adobe Photoshop CC. Oficjalny podręcznik. Wydan... Adobe Photoshop CC. Oficjalny podręcznik. Wydanie II
Andrew Faulkner, Conrad Chavez
-
Książka o fotografowaniu. Wydanie IV zmienione Książka o fotografowaniu. Wydanie IV zmienione
Andrzej A. Mroczek
Podobne produkty
-
Google SketchUp. Ćwiczenia praktyczne Google SketchUp. Ćwiczenia praktyczne
Aleksandra Tomaszewska
-
Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. Najlepsze ... Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. Najlepsze wskazówki
Scott Kelby
-
-
Blender. Architektura i projektowanie. Wydanie II Blender. Architektura i projektowanie. Wydanie II
Piotr Chlipalski
-
Adobe Photoshop CC. Oficjalny podręcznik. Wydan... Adobe Photoshop CC. Oficjalny podręcznik. Wydanie II
Andrew Faulkner, Conrad Chavez
-
Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby'ego. Edycj... Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby'ego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom Classic CC
Scott Kelby
Recenzje (2)
-
Szczecin czyta Artur Magdziarz AFRP, 2013-10-20
Ten Autor to już instytucja. Jego książki rozchodzą się w milionowych nakładach, i to nie jest przypadek, ja sam mam kilka. „Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom 4” to już kolejna książka z tej serii. Autor opisuje nie tylko sam program, ale praktyczne aspekty jego wykorzystania. Całość została podzielona na dość czytelnie nazwane rozdziały, których tytuły odnoszą się do nazewnictwa stosowanego w samym programie. Ułatwia to dość łatwe odnalezienie odpowiedniego tematu i zgłębienie go w kilku prostych krokach. Układ książki znany z poprzednich wydań, w połączeniu z dość barwnym stylem pisania autora sprawia, że chętnie się do tej książki zagląda.
Osobiście lubię praktyczność poruszanych tematów, np. jak zsynchronizować katalogi Lightroom’a na laptopie i komputerze stacjonarnym, jak użyć danego narzędzia w niestandardowym zastosowaniu np.: artystyczne możliwości narzędzia Adjustment Brush, czy też bardzo praktyczne opisy postępowania – od sesji do odbitki. Pozwala to zapoznać się nie tylko z tym co w programie istotne, ale również efektywnie z niego korzystać.
Książka jest dość bogato ilustrowana, ułatwia to szybkie zorientowanie się gdzie szukać opisywane funkcje w samym programie. Opisy w stopce strony pozwalają nie zginąć w mnogości poruszanych tematów, oraz w dość przejrzysty sposób przybliżają to, czego dany rozdział dotyczy.
Okładka miękka – mogłaby być twarda, szczególnie że to książka do której się wraca i to dość często. Papier, jakość druku i reprodukcja zdjęć na najwyższym poziomie. Tłumaczenie autorstwa Pana Piotra Cieślaka ułatwia czytanie, szczególnie zwraca uwagę dbałość o terminy związane z fotografią i samym programem.
Na rynku jest wiele książek poświęconych Lightroom’owi które warto mieć, jednak książki Scotta Kelby’ego są po prostu inne i w tym ich siła. Bez nich wiedza o programie była by niepełna, a dojście do niektórych rozwiązań nieporównywalnie dłuższe.
Na co dzień prowadzę warsztaty z Lightrooma, sam korzystam z książek Scotta Kelby’ego, polecam je również innym. -
practicalphotoshop.pl 04(11)
Photoshopowy „Człowiek Orkiestra” rozkłada na części pierwsze popularną wywoływarkę Adobe – tak w skrócie wystarczy opisać tę książkę. Jak przystało na Scotta Kelby’ego dostajemy po raz kolejny w zasadzie kompletny produkt, dzięki któremu wdrożymy się w świat porządkowania, obróbki i dzielenia się zdjęciami z Lightroom 4. Procesy wydawniczy i produkcyjny sprawiły jednak, że podręcznik ukazał się praktycznie w momencie pojawienia się nowej wersji Lightroom’a, wzbogaconej o kilka przydatnych narzędzi i funkcji. Czy to umniejsza wartość tytułu? Według nas nie, ale miło byłoby wziąć do ręki książkę aktualną, uzupełnioną np. o rozdziały o poświęcone pracy z inteligentnymi podglądami czy narzędziem Upright. Patrząc jednak na nową politykę Adobe i zapowiedzi sukcesywnego wprowadzania zmian do aplikacji, wydawanie w 100% aktualnych książek, od tej pory może okazać się po prostu czymś na wzór syzyfowej pracy. Wracając jednak do książki – kto zna analogiczny tytuł poświęcony Lightroom 3 dostaje w zasadzie powtórkę z rozrywki, z małymi oczywiście zmianami. W porównaniu do poprzedniej edycji brakuje tu końcowego, bonusowego rozdziału o systemie 7 punktów Kelby’ego., a np. rozdział o czarno-białej konwersji wylądował w innych miejscach książki. Jest z kolei mały rozdział dotyczący pracy z plikami filmowymi, kolejne rozdziały są uaktualnione i lekko dopracowane, a kosmetyczną zmianą są też niektóre podrozdziały z nowymi zdjęciowymi przykładami. Z pewnością jednak znajdzie się wielu, którzy sięgną po tytuł po raz pierwszy. Jeżeli to osoby, które dopiero wchodzą w świat Lightroom’a, polecamy im książkę z czystym sumieniem. Kelby jak zwykle podchodzi do tematu metodycznie i drobiazgowo, ale z nieodłącznym, amerykańskim humorem. Zostaniecie więc poprowadzeni za rękę poprzez organizowanie z Lr zdjęciowej kolekcji, dostosowanie aplikacji do własnych potrzeb i dalej poprzez już konkretne przykłady edycji i korekty poszczególnych problemów występujących na zdjęciach. Całość kończy rozdział, w którym Kelby opisuje (zbierając również opisane wcześniej edycyjne techniki) swój proces przetwarzania zdjęcia – od sesji, poprzez edycję i retusz, do przygotowania odbitki. Ci z kolei, którzy w Lr poruszają się już trochę swobodniej, mogą skorzystać m.in. z sekcji „Sztuczki i Kruczki”, podsumowującej poszczególne rozdziały. To zestaw edycyjnych wskazówek, przydatnych skrótów i szybkich rozwiązań… i naprawdę jest ich sporo. Poza tym nie znam nikogo, kto opanowałby program w 100%, a na naukę nigdy nie jest za późno.
I na zakończenie bonus – w książce znajdziecie linki do pobrania zdjęć, na których oparte są lekcje do filmów., wyjaśniających niektóre kwestie dotyczące książki. Są też linki do zestawów obróbkowych presetów oraz recepty na wizualnie atrakcyjne układy zdjęć.
Szczegóły książki
- Tytuł oryginału:
- The Adobe Photoshop Lightroom 4 Book for Digital Photographers (Voices That Matter)
- Tłumaczenie:
- Piotr Cieślak
- ISBN Książki drukowanej:
- 978-83-246-5534-2, 9788324655342
- Data wydania książki drukowanej:
- 2013-05-07
- ISBN Ebooka:
- 978-83-246-5559-5, 9788324655595
- Data wydania ebooka:
-
2013-05-07
Data wydania ebooka często jest dniem wprowadzenia tytułu do sprzedaży i może nie być równoznaczna z datą wydania książki papierowej. Dodatkowe informacje możesz znaleźć w darmowym fragmencie. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z nami sklep@helion.pl.
- Format:
- 168x237
- Numer z katalogu:
- 11922
- Rozmiar pliku Pdf:
- 49.7MB
- Rozmiar pliku ePub:
- 95.7MB
- Rozmiar pliku Mobi:
- 95.7MB
- Pobierz przykładowy rozdział PDF
- Zgłoś erratę
- Kategorie:
Fotografia cyfrowa » Edycja zdjęć
Grafika komputerowa » Photoshop Lightroom
- Serie wydawnicze: Autorytety informatyki
Spis treści
- Siedem (mniej więcej) rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed przeczytaniem tej książki (XIV)
- Zanim cokolwiek zrobisz, wybierz miejsce, w którym będziesz przechowywał zdjęcia (2)
- I jeszcze jedno, zanim przystąpisz do pracy (to naprawdę ważne) (3)
- Przenoszenie zdjęć z aparatu fotograficznego do programu Lightroom (5)
- Importowanie zdjęć znajdujących się na dysku twardym (16)
- Szybsze importowanie przy użyciu ustawień i widoku kompaktowego (18)
- Importowanie filmów wideo (20)
- Fotografowanie na uwięzi (czyli z aparatu prosto do programu Lightroom) (22)
- Dopasowywanie zdjęć do projektu za pomocą nakładanej makiety (26)
- Tworzenie własnych szablonów nazw (30)
- Konfigurowanie ustawień importowania zdjęć (34)
- Zalety formatu Adobe DNG (37)
- Tworzenie własnych szablonów metadanych (38)
- Cztery rzeczy na temat pracy z programem Lightroom, o których warto wiedzieć (40)
- Przeglądanie zaimportowanych zdjęć (42)
- Przyciemnianie ekranu i inne tryby wyświetlania zdjęć (44)
- Z folderami trzeba ostrożnie (to naprawdę ważne!) (54)
- Sortowanie zaimportowanych zdjęć przy użyciu kolekcji (58)
- Porządkowanie wielu sesji zdjęciowych przy użyciu zestawów kolekcji (70)
- Automatyczne porządkowanie zdjęć przy użyciu kolekcji inteligentnych (72)
- Porządkowanie zdjęć przy użyciu stosów (74)
- Kiedy warto posłużyć się tymczasowymi kolekcjami? (78)
- Dodawanie szczegółowych słów kluczowych na potrzeby wyszukiwania (80)
- Zmiana nazw zdjęć, które znajdują się już w programie Lightroom (84)
- Dodawanie informacji o prawach autorskich, podpisów i innych metadanych (85)
- Zaskocz przyjaciół możliwościami odbiornika GPS (88)
- Zarządzanie zdjęciami na mapie świata (90)
- Błyskawiczne wyszukiwanie potrzebnych zdjęć (96)
- Tworzenie wielu katalogów i ich obsługa (100)
- Z laptopa na komputer stacjonarny, czyli o synchronizowaniu katalogów (102)
- Tworzenie kopii zapasowej katalogu ze zdjęciami (to BARDZO ważne!) (105)
- Odtwarzanie łączy do brakujących zdjęć (107)
- Jak sobie radzić w kryzysowej sytuacji? (109)
- Obsługa filmów (118)
- Konfigurowanie trybu Loupe (lupa) (130)
- Konfigurowanie trybu Grid (siatka) (132)
- Szybsza i wygodniejsza praca z panelami (136)
- Obsługa dwóch monitorów w programie Lightroom (137)
- Ukryte możliwości taśmy filmowej (141)
- Logo i nazwa własnego studia graficznego w programie Lightroom (142)
- Zaktualizowałeś program Lightroom ze starszej wersji? Przeczytaj! (152)
- Korekcja balansu bieli (154)
- Ustawianie balansu bieli podczas fotografowania na uwięzi (159)
- Jak skorygować ekspozycję zdjęcia? (161)
- Poprawianie plastyczności zdjęć przy użyciu suwaka Clarity (przejrzystość) (167)
- Zwiększanie nasycenia barw (168)
- Korekcja kontrastu przy użyciu krzywej tonalnej (169)
- Dwa praktyczne zastosowania nowych krzywych kanałów RGB (174)
- Korekcja poszczególnych zakresów barw przy użyciu składowych HSL (176)
- Tworzenie efektów winiety (178)
- Sztuczka z ziarnistym, kontrastowym zdjęciem (181)
- Tworzenie czarno-białych fotografii (184)
- Doskonałe bichromie (i kolorowanie zdjęć) (188)
- Jak upodobnić zdjęcia RAW do podglądów JPEG? (196)
- Wyświetlanie wersji przed korekcją i po niej (198)
- Seryjna korekcja zdjęć na podstawie poprawek fotografii wzorcowej (199)
- Kopie wirtualne, czyli eksperymenty bez ryzyka (201)
- Jednoczesna korekcja wielu zdjęć przy użyciu automatycznej synchronizacji (203)
- Obsługa predefiniowanych ustawień (i tworzenie własnych!) (204)
- Błyskawiczne przetwarzanie zdjęć w bibliotece programu Lightroom (208)
- Próby ekranowe umożliwiające weryfikację wyglądu zdjęcia na wydruku i w internecie (210)
- Rozjaśnianie, przyciemnianie i korygowanie wybranych fragmentów zdjęcia (220)
- Pięć rzeczy, które warto wiedzieć o narzędziu Adjustment Brush (pędzel korekcyjny) (227)
- Miejscowe korygowanie balansu bieli, cieni i szumu (228)
- Artystyczne możliwości narzędzia Adjustment Brush (pędzel korekcyjny) (230)
- Retuszowanie portretów (232)
- Korygowanie nieba (i innych obiektów) przy użyciu filtra gradientowego (236)
- Korygowanie zdjęć zrobionych pod światło (244)
- Usuwanie szumu (246)
- Jak anulować zmiany wykonane w programie Lightroom? (248)
- Kadrowanie zdjęć (250)
- Kadrowanie przy... zgaszonym świetle (253)
- Prostowanie zdjęć (254)
- Jak wyłapać najdrobniejsze pyłki i przekłamania na zdjęciu? (256)
- Usuwanie plamek i innych drobnych mankamentów obrazu (257)
- Korekcja efektu czerwonych oczu (261)
- Korygowanie zniekształceń obiektywu (262)
- Usuwanie efektu winiety (266)
- Wyostrzanie zdjęć (268)
- Korekcja zjawiska aberracji chromatycznej (czyli okropnych kolorowych obwódek) (273)
- Prosta kalibracja aparatu w programie Photoshop Lightroom (274)
- Zapisywanie zdjęć w formacie JPEG (280)
- Tworzenie i dodawanie znaków wodnych do zdjęć (288)
- Wysyłanie zdjęć pocztą elektroniczną przy użyciu programu Lightroom (292)
- Eksportowanie oryginalnych zdjęć w formacie RAW (294)
- Publikowanie zdjęć na skróty (296)
- Konfigurowanie sposobu eksportowania zdjęć do Photoshopa (308)
- Kiedy warto uruchomić Photoshopa i jak potem wrócić do programu Lightroom? (309)
- Automatyczne procesy przetwarzania obrazu z Photoshopa w programie Lightroom (319)
- Łączenie możliwości suwaka Fill Light (wypełnij światło) z nowymi funkcjami Lightrooma 4 (325)
- Montowanie zdjęć panoramicznych przy użyciu Photoshopa (329)
- Łączenie zdjęć HDR w Photoshopie (332)
- Zanim zaprojektujesz pierwszy album (344)
- Projektowanie pierwszego albumu od zera (346)
- Dodawanie tekstu i podpisów do albumu (358)
- Cztery informacje o szablonach, o których warto wiedzieć (362)
- Sztuczka z niestandardowym układem zdjęć (364)
- Tworzenie prostego, błyskawicznego pokazu slajdów (370)
- Projektowanie niestandardowych slajdów (374)
- Twórcze zabawy z tłami (380)
- Cienie i kontury (386)
- Tekst i znaki wodne (387)
- Dodawanie planszy tytułowej i napisów końcowych (388)
- Dodawanie tła dźwiękowego (390)
- Konfigurowanie czasu wyświetlania i wygaszania slajdów (392)
- Wysyłanie pokazu slajdów pocztą elektroniczną (393)
- Drukowanie pojedynczych zdjęć (400)
- Drukowanie stykówek z różnymi zdjęciami (404)
- Projektowanie niestandardowych szablonów drukowania (412)
- Umieszczanie napisów na wydrukach (416)
- Drukowanie kilku zdjęć na jednym arkuszu (418)
- Zapisywanie niestandardowych szablonów drukowania (423)
- Zapamiętywanie ostatnio używanych szablonów w programie Lightroom (424)
- Projektowanie wydruków z rozjaśnionym zdjęciem w tle (426)
- Końcowe ustawienia drukowania i zarządzanie kolorem (432)
- Zapisywanie arkuszy przeznaczonych do wydrukowania w formacie JPEG (443)
- Projektowanie ramek dla drukowanych fotografii (445)
- Garść przykładowych układów zdjęć do wykorzystania (452)
- Ekstra: 24 świetne ustawienia przetwarzania obrazu (466)
- Etap pierwszy: wszystko zaczyna się od sesji fotograficznej (480)
- Etap drugi: koniecznie o nim pamiętaj po zakończeniu sesji! (481)
- Etap trzeci: wybieranie najbardziej udanych ujęć i tworzenie kolekcji (482)
- Etap czwarty: wstępna korekcja wybranych zdjęć (485)
- Etap piąty: wysyłanie klientom zdjęć do zaopiniowania (487)
- Etap szósty: ostatnie poprawki i retusz w Photoshopie (489)
- Etap siódmy: przekazanie gotowych zdjęć zleceniodawcy (497)
Rozdział 1. Importowanie zdjęć. Jak wczytać fotografie do programu Lightroom? (1)
Rozdział 2. Biblioteka. Jak zarządzać biblioteką zdjęć? (53)
Rozdział 3. DSLR: The Movie. Obsługa filmów nagranych lustrzanką (117)
Rozdział 4. Kosmetyka. Dostosowywanie programu do własnych potrzeb (129)
Rozdział 5. Podstawowe informacje o edycji zdjęć. Wywoływanie zdjęć w cyfrowej ciemni (151)
Rozdział 6. DJ Develop (part deux). Jeszcze więcej sposobów na korekcję zdjęć (195)
Rozdział 7. Miejscowa korekcja zdjęć. Jak edytować wybrane fragmenty fotografii? (219)
Rozdział 8. Nie wszystkie zdjęcia są doskonałe. Rozwiązywanie problemów z cyfrowymi fotografiami (243)
Rozdział 9. Eksportowanie zdjęć. Zapisywanie fotografii w formatach JPEG, TIFF i nie tylko (279)
Rozdział 10. Współpraca z Photoshopem. Jak i kiedy? (307)
Rozdział 11. Book of Love. Tworzenie albumów fotograficznych (343)
Rozdział 12. Pokaz slajdów. Prezentowanie swoich prac (369)
Rozdział 13. Odbitki. Drukowanie zdjęć (399)
Rozdział 14. Układy. Projektowanie atrakcyjnych układów zdjęć na potrzeby wydruku i internetu (451)
Rozdział 15. Krok po kroku: zdjęcia portretowe. Mój proces przetwarzania zdjęć - od sesji do odbitki (479)
Skorowidz (499)
Oceny i opinie klientów (4)
(1)
(3)
(0)
(0)
(0)
(0)
6 oceniona przez: Paweł T., IT Security Professional 2014-04-17
5 oceniona przez: 2015-03-15
5 oceniona przez: Kinga Soleniec, ekonomista 2014-02-13
5 oceniona przez: Tomek L, 2013-08-28
więcej opinii