Facebook
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Wprowadzenie do baz danych (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
John Petersen
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
2.5/6  Opinie: 4
Stron:
268
Druk:
oprawa miękka
Każdy z nas na co dzień korzysta z relacyjnych baz danych, czasem nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Bazy danych zbierają to, co najcenniejsze w dzisiejszym świecie: informacje. Można je więc porównać do współczesnych skarbców.

Zrozumienie zasad projektowania baz danych umożliwia pełne wykorzystanie nowoczesnych aplikacji, niezbędnych w funkcjonowaniu niemal każdego przedsiębiorstwa. Pozwala na dobrą organizację, sprawne zarządzania danymi gromadzonymi przez poszczególne osoby.

"Wprowadzenie do baz danych" to książka dla kogoś, kto słyszał o bazach danych, ale nigdy tak naprawdę nie dowiedział się, czym są, co zawierają, jak je projektować i tworzyć. Książka napisana została z punktu widzenia osoby, której zadaniem jest utworzenie pierwszego w życiu projektu bazy danych lub która po prostu chce zdobyć wiedzę na ich temat.

Dzięki tej książce:

  • Poznasz teorię baz danych, która pomoże zrozumieć ci, w jaki sposób funkcjonują bazy danych
  • Zrozumiesz różnicę pomiędzy analizą a projektowaniem bazy danych oraz dowiesz się, w jaki sposób te dwie koncepcje ze sobą współistnieją
  • Zrozumiesz potrzebę analizy podczas projektowania bazy danych
  • Nauczysz się, jak na podstawie projektu zbudować fizyczną bazę danych
  • Poznasz język programowania baz danych SQL
  • Zrozumiesz znaczenie zarządzania bazami danych
  • Nauczysz się budować aplikacje bazodanowe
Książka jest napisana prostym i przystępnym językiem, zrozumiałym zarówno dla początkujących programistów, jak i dla osób bez doświadczenia informatycznego. Przykłady prezentowane w książce oparte są na popularnym Accessie. Jeśli jesteś osobą, która chce rozpocząć podróż po świecie baz danych, ale nie wiesz, od czego zacząć, ta książka jest właśnie dla Ciebie!
0 John Petersen

Zamknij

Wybierz metodę płatności