Cisza w sieci (ebook)(audiobook)(audiobook)
- Autor:
- Michal Zalewski
- Promocja Przejdź
- Wydawnictwo:
- Helion
- Wydawnictwo:
- Helion
- Ocena:
- 5.2/6 Opinie: 72
- Stron:
- 304
- Druk:
- oprawa miękka
- 3w1 w pakiecie:
-
PDFePubMobi
Opis książki
Czytaj fragment
Praktyczne spojrzenie
na zagadnienia bezpieczeństwa w sieci
- Poznaj zasady działania protokołów sieciowych
- Naucz się rozpoznawać zagrożenia
- Zastosuj techniki obronne
W Internecie zdrowy rozsądek i zasady moralne, które obowiązują w rzeczywistym świecie, tracą rację bytu. Z racji coraz głośniejszych i coraz częstszych kradzieży danych i włamań do komputerów rozsądek zostaje zastąpiony paranoją i obawą, a komputerowi przestępcy rzadko miewają wyrzuty sumienia. Bezpieczeństwa w sieci nie zapewnimy sobie, nie popełniając błędów czy też postępując w określony sposób. Prawie z każdym procesem informacyjnym wiążą się zagadnienia bezpieczeństwa, które należy zrozumieć.
"Cisza w sieci" to bardzo nietypowa książka poświęcona technikom ochrony danych. Autor przedstawia w niej zupełnie inne spojrzenie na bezpieczeństwo. Pokazuje niezwykłe i niecodzienne zagadnienia ochrony danych, które nie mieszczą się w ramach tradycyjnego modelu haker - ofiara. Z tej książki dowiesz się o rzeczach, których istnienia nawet nie podejrzewałeś, na przykład o tym, że generator liczb losowych może ujawniać naciskane przez Ciebie klawisze, a postronny obserwator może zidentyfikować Twój system operacyjny, wyłącznie analizując pakiety sieciowe. Nauczysz się rozpoznawać takie zagrożenia i przeciwdziałać im.
- Bezpieczeństwo generatorów liczb losowych
- Ataki na sieci przełączane
- Działanie protokołu IP
- Pasywna identyfikacja systemów na podstawie pakietów IP i jej zapobieganie
- Właściwe stosowanie firewalli
- Techniki skanowania portów
- Identyfikacja użytkowników systemów
Spójrz na budowę sieci i pracę z komputerem
z zupełnie nowej perspektywy.
Podobne produkty
-
Kliknij tutaj, aby zabić wszystkich. Bezpieczeń... Kliknij tutaj, aby zabić wszystkich. Bezpieczeństwo i przetrwanie w hiperpołączonym świecie
Bruce Schneier
-
Administrowanie sieciowymi protokołami komunika... Administrowanie sieciowymi protokołami komunikacyjnymi
Stanisław Wszelak
-
Atak na sieć okiem hakera. Wykrywanie i eksploa... Atak na sieć okiem hakera. Wykrywanie i eksploatacja luk w zabezpieczeniach sieci
James Forshaw
-
W drodze do CCNA. Część I W drodze do CCNA. Część I
Adam Józefiok
-
Sieci komputerowe. Najczęstsze problemy i ich r... Sieci komputerowe. Najczęstsze problemy i ich rozwiązania
Russ White, Ethan Banks
-
Kali Linux. Testy penetracyjne. Wydanie III Kali Linux. Testy penetracyjne. Wydanie III
Gilberto Najera-Gutierrez, Juned Ahmed Ansari
Podobne produkty
-
Administrowanie sieciowymi protokołami komunika... Administrowanie sieciowymi protokołami komunikacyjnymi
Stanisław Wszelak
-
Kliknij tutaj, aby zabić wszystkich. Bezpieczeń... Kliknij tutaj, aby zabić wszystkich. Bezpieczeństwo i przetrwanie w hiperpołączonym świecie
Bruce Schneier
-
Atak na sieć okiem hakera. Wykrywanie i eksploa... Atak na sieć okiem hakera. Wykrywanie i eksploatacja luk w zabezpieczeniach sieci
James Forshaw
-
W drodze do CCNA. Część II W drodze do CCNA. Część II
Adam Józefiok
-
Kali Linux. Testy penetracyjne. Wydanie III Kali Linux. Testy penetracyjne. Wydanie III
Gilberto Najera-Gutierrez, Juned Ahmed Ansari
-
Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła. Wyda... Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła. Wydanie II
Kevin Mitnick, William L. Simon, Steve Wozniak
Recenzje (6)
-
granice.pl Wojciech Polak; 11/2006
"Cisza w sieci" to książka napisana przez Michała Zalewskiego, człowieka, dla którego bezpieczeństwo komputerowe nie jest nauką tylko pasją. Autor od połowy lat 90. jest wybitnym i skutecznym poszukiwaczem błędów w oprogramowaniu, stworzył kilka popularnych narzędzi związanych z bezpieczeństwem. Dzięki jego doświadczeniu książka nie jest jedynie przedstawieniem suchej teorii, jak zdarza się coraz częściej w podobnych publikacjach, a stała się próbą przekazania ciekawych dla czytelnika zagadnień w niebanalny sposób.
Warto podkreślić, że ta pozycja nie dla każdego się nadaje. Jest ukierunkowana na pasjonatów zagadnień związanych z bezpieczeństwem sieci komputerowych i przeznaczona dla profesjonalistów z tej dziedziny. Książka jest w pewnym sensie odskocznią od typowego traktowania kwestii bezpieczeństwa sieci i przedstawia nieco inny obraz tego zagadnienia.
"Cisza w sieci" zaczyna się od przedstawienia zagadnień odstraszających zwykłego czytelnika: prezentuje sprawy związane z elektroniką i wstępną analizą sygnałów z urządzeń, które mają posłużyć do ulepszenia generatorów liczb, czy do odczytywania tekstu, jaki użytkownik pisze na klawiaturze. Autor przedstawia technikę "mrugenlampy". Pojawia się również algebra Boola i wiele innych zagadnień z elektroniki cyfrowej. W dalszej części książki spotykamy omówienia bezpieczeństwa sieci lokalnych i przykrych niespodzianek, czyhających na użytkownika w internecie. Zalewski pisze o technikach skanowania portów, podaje właściwe zastosowania firewalli i sposoby ich rozpoznawania oraz przedstawia wiele innych ciekawych zagadnień.
Muszę przyznać, że książkę czytałem kilkakrotnie, ponieważ jest to bardzo interesująca lektura; jak dla mnie -- nawet wciągająca. Publikacja ta pozwoliła mi spojrzeć na parę aspektów mojej pracy z innego punktu widzenia: część uwag przyjąłem z uśmiechem, a niektóre -- z przerażeniem i refleksją: jak mogłem zignorować tak oczywiste błędy w temacie bezpieczeństwa sieci... Ale człowiek ciągle się uczy, dzięki "Ciszy w sieci" znalezione błędy udało mi się naprawić. Książka ta jest wartościowa i warta swojej ceny. Serdecznie polecam ją osobom z branży informatycznej.
-
PC World 06/2006
Do czytania zapraszamy tym razem osoby zajmujące się problematyką bezpieczeństwa sieci na poważnie. Obliguje do tego osoba Michała Zalewskiego, autora, który od połowy lat 90. zgłębia tę tematykę na wielu płaszczyznach. Nie znajdziesz w książce zestawu prostych receptur, które pozwolą Ci efektownie zapanować nad komputerem kolegi. Jest to pozycja zdecydowanie bardziej zaawansowana i dość nietypowa. Zgodnie z tytułem jednego z rozdziałów ("Wysiłek zawsze się opłaca"), warto przebrnąć przez cały tekst, aby poznać zasady działania najpopularniejszego protokołu sieciowego w Internecie (IP), poprawną konfigurację zapór sieciowych, a także techniki skanowania portów i ataki na sieci przełączane.
-
Magazyn Internet KK; 05/06
Michał Zalewski to samouk zajmujący się bezpieczeństwem informacji. Obszar jego badań obejmuje sprzęt, zasady projektowania systemów operacyjnych i zabezpieczenia sieci. Pracował jako specjalista do spraw bezpieczeństwa w kilku firmach zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych. Jest autorem narzędzi związanych z bezpieczeństwem oraz licznych publikacji poświęconych tej tematyce, do których zalicza się m.in. książka "Cisza w sieci". Zgodnie z informacją zamieszczoną na okładce ma stanowić ona rodzaj praktycznego przewodnika po pasywnym rozpoznaniu i atakach pośrednich. W istocie mamy do czynienia z pozycją, która w nietypowy sposób odnosi się do zagadnień bezpieczeństwa i ochrony danych.
Autor świadomie pominął powszechnie znane metody ataków wykorzystywane przez sieciowych przestępców. Zdając sobie sprawę z tego, że nie sposób przygotować dzieła w pełni wyczerpującego zagadnienia związane z bezpieczeństwem, skupił swą uwagę na technikach wyrafinowanych, słabo dotychczas rozpoznanych i często niedocenianych. Zaprosił czytelników do odbycia podróży, której trasa wiedzie przez poszczególne etapy wędrówki informacji począwszy od jej powstania, poprzez drogę przez sieć, aż do miejsca docelowego. Na każdym etapie zwrócił uwagę na potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa przesyłanych danych. Omawiając składowe technik mających zastosowanie na danym etapie przetwarzania danych zaprezentował ich skutki uboczne, wskazał kierunki dalszego zgłębiania tematu oraz zaproponował metody rozwiązania wybranych problemów. Mamy zatem możliwość wnikliwego śledzenia informacji począwszy od wciśnięcia klawisza, poprzez wykorzystanie poszczególnych protokołów sieciowych, aż po osiągnięcie miejsca docelowego.
W ostatniej części książki autor podjął próbę przyjrzenia się sieci jako całości, traktując ją jako element aktywnego otoczenia dla procesów komunikacyjnych zachodzących między poszczególnymi komputerami. Skupił swą uwagę m.in. na pasożytniczych technikach informatycznych, topologii sieci i analizie niepożądanych pakietów.
"Cisza w sieci" to próba intrygującego i odbiegającego od schematów spojrzenia na kwestie bezpieczeństwa danych. Wspomaga czytelników w procesie rozpoznawania zagrożeń, przybliża im zasady działania protokołów sieciowych, a także udziela wskazówek dotyczących stosowania technik obronnych. Pozwala spojrzeć na pracę z komputerem z innej perspektywy i przyczynia się do zwiększenia świadomości w zakresie podejmowania decyzji i działań wiążących się z bezpieczeństwem danych.
-
SecurityInfo Michał Sobiegraj; 11/05
Wydawnictwo Helion udostępniło polskim czytelnikom na początku listopada tego roku tłumaczenie wyśmienitej książki Michała Zalewskiego pod tytułem "Cisza w sieci". Praktyczny przewodnik po pasywnym rozpoznawaniu i atakach pośrednich. Oryginał ukazał się nakładem wydawnictwa No Starch Press. Z wielką przyjemnością przeczytałem oryginał i z nie mniejszą ciekawością zajrzałem do polskiego tłumaczenia.
Istotnych różnic w stosunku do oryginału właściwie nie znalazłem. Tekst zdaje się tracić nieco na płynności i wyrazistości, niemniej, tłumaczenie wygląda na dość wierne, co oznacza, że książka jest zdecydowanie warta polecenia. Co jest w niej jednak takiego niezwykłego?
Otóż, przyjęta przez autora forma płynnej narracji usianej błyskotliwymi komentarzami jest tym co odróżnia tę pozycję od mnóstwa podręczników i kompendiów wiedzy na temat poszczególnych aspektów bezpieczeństwa, jakie są dostępne na rynku. I na szczęście dla nas, czytelników, konwencja ta nie jest w żadnym wypadku złudna, gdyż tak naprawdę książka nie ma nic wspólnego z uporządkowanym i wyczerpującym przedstawieniem konkretnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Autor podjął całkiem udaną próbę przedstawienia fascynującej historii podróży informacji od jej powstania w systemie macierzystym, poprzez rozległą Sieć, aż do osiągnięcia punktu docelowego. Przedstawił co ciekawsze potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa danych na każdym etapie tej podróży. Niektóre oczywiste, inne niesamowicie nieprawdopodobne, a jeszcze inne tak proste, że aż dziwne, że nie przyszły nam do głowy. Bez względu na to, jak bardzo dana możliwość potencjalnego ujawnienia informacji jest nieprawdopodobna, rozważenie każdej z nich jest niezwykle kształcące.
Chociaż, jak sugeruje podtytuł, autor skupia się głównie na nieinwazyjnych metodach pozyskiwania danych, wspomina również o ich inwazyjnych odpowiednikach, dzięki czemu buduje szeroki obraz ewentualności, przed którymi musimy się bronić lub, które możemy wykorzystać do ataku. Podczas lektury można przekonać się, że niebezpieczne może być nie tylko nieuprawnione uzyskanie dostępu do samych przesyłanych danych, ale również do najróżniejszych informacji sterujących przesyłem -- informacji, których ujawniania autor często nie jest świadom, a na podstawie których uważny obserwator może uzyskać niezwykle użyteczne informacje na jego temat.
Fascynujące metody zbierania i wykorzystywania informacji przedstawione przez autora są tylko niewielki wyborem tego co jest możliwe. Pouczające jest jednak to, że informacje, które wydają się na pierwszy rzut oka bezużyteczne, wnikliwemu obserwatorowi mogą czasem sporo powiedzieć na temat kontaktujących się stron. Jeśli więc szukamy informacji, błędem byłoby uznanie, że skoro inni jej nie widzą lub my nie widzimy jej na pierwszy rzut oka, to jej nie ma.
Podsumowując, jest to bardzo nietypowa, niezwykle ciekawa i kształcąca pozycja. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto zajmuje się bezpieczeństwem, choćby dlatego, że pozwala spojrzeć na problemy zdobywania i ujawniania informacji z zupełnie niezwykłej perspektywy.
-
NetWorld Piotr Kociatkiewicz; 02/2006
To książka o bezpieczeństwie sieci ujmująca temat niekonwencjonalnie. Wskazuje miejsca, gdzie mogą pojawić się zagrożenia, pozostawiając czytelnikowi wybór środków zapobiegania im. Śledząc przepływ informacji od operacji na klawiaturze do miejsca docelowego, jakim jest komputer lokalny, a dalej - poprzez sieć - zdalny, wyróżnia te komponenty sprzętowe i programowe, które są podatne na ataki. Poza tym jasno wyjaśnia podstawy współczesnych technologii informatycznych. Zachęcam do przeczytania tej świetnie napisanej książki zarówno doświadczonych, jak i stawiających pierwsze kroki w informatyce. Tych pierwszych zainspiruje do spojrzenia na poruszane zagadnienia z innej perspektywy, drudzy nabędą podstawową wiedzę niezbędną do zrozumienia problemów bezpieczeństwa.
-
CHIP 01/2006
Michał Zalewski, autor "Ciszy w sieci", jest samoukiem. O sieciach komputerowych i bezpieczeństwie przesyłanych w nich danych wie tyle, ile udało mus się dowiedzieć w trakcie wieloletniej praktyki. Stąd wynika ogromna siła tej książki, czyli ukierunkowanie na rozwiązywanie konkretnych problemów związanych z sieciowymi zagrożeniami i ucieczka przed nadmiernym teoretyzowaniem. Mamy więc do czynienia z żywym językiem (tytuł jednego z rozdziałów brzmi: Zaawansowane techniki liczenia baranów!) i rzeczywistymi zagrożeniami. To obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika Internetu.
Szczegóły książki
- Tytuł oryginału:
- Silence on the Wire: A Field Guide to Passive Reconnaissance and Indirect Attacks
- Tłumaczenie:
- Zbigniew Banach
- ISBN Książki drukowanej:
- 83-736-1659-4, 8373616594
- Data wydania książki drukowanej:
- 2005-11-03
- ISBN Ebooka:
- 978-83-246-5096-5, 9788324650965
- Data wydania ebooka:
-
2012-03-15
Data wydania ebooka często jest dniem wprowadzenia tytułu do sprzedaży i może nie być równoznaczna z datą wydania książki papierowej. Dodatkowe informacje możesz znaleźć w darmowym fragmencie. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z nami sklep@helion.pl.
- Format:
- B5
- Numer z katalogu:
- 2978
- druk na żądanie!
- dnż
- Rozmiar pliku Pdf:
- 4.5MB
- Rozmiar pliku ePub:
- 5.4MB
- Rozmiar pliku Mobi:
- 5.4MB
- Pobierz przykładowy rozdział PDF
- Erraty / Zgłoś erratę
- Kategorie:
Hacking » Bezpieczeństwo sieci
Sieci komputerowe » Inne
Spis treści
- Potrzeba losowości (24)
- Automatyczne generowanie liczb losowych (26)
- Bezpieczeństwo generatorów liczb losowych (27)
- Entropia wejścia-wyjścia: mówi Twoja mysz (28)
- Praktyczny przykład przekazywania przerwań (28)
- Jednokierunkowe funkcje skrótu (31)
- Pedanteria popłaca (32)
- Entropii nie wolno marnować (33)
- Przykre skutki nagłej zmiany paradygmatu (34)
- Wzorce czasowe wprowadzania danych (35)
- Taktyki obronne (38)
- A może generatory sprzętowe? (38)
- Do przemyślenia (40)
- Zdalne ataki czasowe (40)
- Wykorzystanie informacji diagnostycznych (40)
- Odtwarzalna nieprzewidywalność (41)
- Dziedzictwo Boole'a (43)
- W poszukiwaniu operatora uniwersalnego (44)
- Prawo de Morgana w praktyce (45)
- Wygoda jest koniecznością (46)
- Ograniczanie złożoności (47)
- Bliżej świata materialnego (47)
- Nieelektryczny komputer (48)
- Minimalnie bardziej popularny projekt komputera (49)
- Bramki logiczne (49)
- Od operatorów logicznych do obliczeń (51)
- Od elektronicznego minutnika do komputera (53)
- Turing i złożoność zbioru instrukcji (55)
- Nareszcie coś działa (57)
- Święty Graal: programowalny komputer (57)
- Postęp przez uproszczenie (58)
- Podział zadania (59)
- Etapy wykonania (60)
- Pamięć mniejsza (61)
- Więcej naraz: potokowanie (62)
- Największa wada potoków (63)
- Niebezpieczne drobne różnice (64)
- Rekonstrukcja danych na podstawie wzorców czasowych (65)
- Bit do bitu... (65)
- Praktyka (67)
- Optymalizacja z wczesnym wyjściem (67)
- Działający kod - zrób to sam (68)
- Zapobieganie (71)
- Do przemyślenia (72)
- Emisja ujawniająca: TEMPEST w telewizorze (73)
- Prywatność z ograniczoną odpowiedzialnością (75)
- Określenie źródła: to on to napisał! (76)
- Ujawnienia typu "ojej": *_~q'@@... a hasło brzmi... (77)
- Sztuka przesyłania danych (87)
- Od e-maila do głośnych trzasków i z powrotem (90)
- Obecna sytuacja (95)
- Modem to czasem tylko modem (95)
- Kolizje pod kontrolą (96)
- Za kulisami: plątanina kabli i jak sobie z nią poradziliśmy (99)
- Mrugenlampy w komunikacji (100)
- Konsekwencje ładnego wyglądu (101)
- Budujemy aparat szpiegowski... (102)
- ...i podłączamy go do komputera (104)
- Jak zapobiegać ujawnianiu danych przez mrugenlampy i dlaczego się to nie uda (107)
- Do przemyślenia (110)
- Budowa wieży Babel (111)
- Model OSI (112)
- Brakujące zdanie (114)
- Do przemyślenia (116)
- Odrobina teorii (118)
- Translacja i przełączanie adresów (118)
- Sieci wirtualne i zarządzanie ruchem (119)
- Atak na architekturę (122)
- Bufory CAM i przechwytywanie danych (122)
- Inne możliwości ataku: DTP, STP, trunking (122)
- Zapobieganie atakom (123)
- Do przemyślenia (124)
- Logiczne mrugenlampy i ich nietypowe zastosowanie (126)
- Pokaż mi, jak piszesz, a powiem ci, kim jesteś (127)
- Bitowe niespodzianki: prywatne dane dla każdego (128)
- Podatności sieci bezprzewodowych (129)
- Język Internetu (136)
- Naiwne trasowanie (137)
- Trasowanie w świecie rzeczywistym (137)
- Przestrzeń adresowa (138)
- Odciski palców na kopercie (140)
- Protokół IP (140)
- Wersja protokołu (140)
- Pole długości nagłówka (141)
- Pole typu usługi (osiem bitów) (142)
- Łączna długość pakietu (16 bitów) (142)
- Adres nadawcy (142)
- Adres odbiorcy (143)
- Identyfikator protokołu warstwy czwartej (143)
- Czas życia pakietu (TTL) (143)
- Znaczniki i parametry przesunięcia (143)
- Identyfikator (145)
- Suma kontrolna (146)
- Poza protokół IP (146)
- Protokół UDP (147)
- Wprowadzenie do adresowania portów (148)
- Podsumowanie opisu nagłówka UDP (148)
- Pakiety protokołu TCP (149)
- Znaczniki sterujące: negocjowanie połączenia TCP (150)
- Inne parametry nagłówka TCP (153)
- Opcje TCP (154)
- Pakiety protokołu ICMP (156)
- Pasywna identyfikacja systemów (158)
- Początki analizy pakietów IP (158)
- Początkowy czas życia (warstwa IP) (159)
- Znacznik braku fragmentacji (warstwa IP) (159)
- Identyfikator IP (warstwa IP) (160)
- Typ usługi (warstwa IP) (160)
- Nieużywane pola niezerowe i pola obowiązkowo zerowe (warstwy IP i TCP) (161)
- Port źródłowy (warstwa TCP) (161)
- Rozmiar okna (warstwa TCP) (162)
- Wartości wskaźnika pilnych danych i numeru potwierdzającego (warstwa TCP) (163)
- Kolejność i ustawienia opcji (warstwa TCP) (163)
- Skala okna (opcja warstwy TCP) (163)
- Maksymalny rozmiar segmentu (opcja warstwy TCP) (163)
- Datownik (opcja warstwy TCP) (164)
- Inne możliwości pasywnej identyfikacji systemów (164)
- Pasywna identyfikacja w praktyce (165)
- Zastosowania pasywnej identyfikacji (167)
- Zbieranie danych statystycznych i rejestrowanie incydentów (167)
- Optymalizacja treści (168)
- Wymuszanie polityki dostępu (168)
- Namiastka bezpieczeństwa (168)
- Testowanie bezpieczeństwa i analiza poprzedzająca atak (168)
- Profilowanie klientów i naruszenia prywatności (169)
- Szpiegostwo i potajemne rozpoznanie (169)
- Zapobieganie identyfikacji (169)
- Do przemyślenia: fatalny błąd w implementacji protokołu IP (170)
- Rozbicie TCP na fragmenty (172)
- Wady i zalety tradycyjnej identyfikacji pasywnej (175)
- Krótka historia numerów sekwencyjnych (177)
- Jak wyciągać informacje z numerów sekwencyjnych (179)
- Współrzędne opóźnione, czyli jak narysować czas (180)
- Ładne obrazki: galeria stosów TCP/IP (182)
- Atraktory atakują (190)
- Powrót do identyfikacji systemów (193)
- ISNProber - teoria w praktyce (193)
- Zapobieganie analizie pasywnej (194)
- Do przemyślenia (195)
- Podstawy firewalli sieciowych (198)
- Filtrowanie bezstanowe a fragmentacja (198)
- Filtrowanie bezstanowe a pakiety niezsynchronizowane (200)
- Stanowe filtry pakietów (201)
- Przepisywanie pakietów i translacja adresów sieciowych (202)
- Niedokładności translacji (203)
- Konsekwencje maskarady (204)
- Segmentowa ruletka (205)
- Śledzenie stanowe i niespodziewane odpowiedzi (207)
- Niezawodność czy wydajność - spór o bit DF (208)
- Niepowodzenia wykrywania MTU trasy (208)
- Walka z wykrywaniem PMTU i jej następstwa (210)
- Do przemyślenia (210)
- Serwer Kristjana (213)
- Zaskakujące odkrycia (214)
- Olśnienie: odtworzenie zjawiska (215)
- Do przemyślenia (216)
- Nadużywanie protokołu IP: zaawansowane techniki skanowania portów (218)
- Drzewo w lesie - jak się ukryć (218)
- Bezczynne skanowanie (219)
- Obrona przez bezczynnym skanowaniem (221)
- Do przemyślenia (221)
- Kamuflaż (224)
- Bliżej problemu (224)
- Ku rozwiązaniu (225)
- (Bardzo) krótka historia WWW (226)
- Elementarz protokołu HTTP (227)
- Ulepszanie HTTP (229)
- Redukcja opóźnień: paskudna prowizorka (229)
- Pamięć podręczna (231)
- Zarządzanie sesjami użytkownika: pliki cookie (233)
- Efekty łączenia pamięci podręcznej i plików cookie (234)
- Zapobieganie atakowi z wykorzystaniem pamięci podręcznej (235)
- Odkrywanie podstępów (236)
- Trywialny przykład analizy behawioralnej (237)
- Co znaczą te rysunki? (239)
- Nie tylko przeglądarki... (240)
- ...i nie tylko identyfikacja (241)
- Zapobieganie (242)
- Do przemyślenia (242)
- Odkrywanie cech charakterystycznych napastnika (244)
- Samoobrona przez obserwację obserwacji (247)
- Do przemyślenia (248)
- Nadgryzanie mocy obliczeniowej (252)
- Względy praktyczne (255)
- Początki pasożytniczego składowania danych (256)
- Rzeczywiste możliwości pasożytniczego składowania danych (258)
- Zastosowania, względy społeczne i obrona (263)
- Do przemyślenia (264)
- Uchwycić chwilę (267)
- Wykorzystanie danych topologicznych do identyfikacji źródła (270)
- Triangulacja sieciowa z wykorzystaniem siatkowych map sieci (272)
- Analiza obciążenia sieci (274)
- Do przemyślenia (275)
- Metody bezpośredniej obserwacji (277)
- Analiza skutków ubocznych ataku (281)
- Wykrywanie zniekształconych lub błędnie adresowanych pakietów (283)
- Do przemyślenia (284)
O autorze (11)
Przedmowa (13)
Wstęp (17)
Część I Źródło (21)
Rozdział 1. Słyszę, jak piszesz (23)
Rozdział 2. Wysiłek zawsze się opłaca (43)
Rozdział 3. Dziesięć głów Hydry (73)
Rozdział 4. Dla wspólnego dobra (79)
Część II Bezpieczna przystań (85)
Rozdział 5. Mrugenlampy (87)
Rozdział 6. Echa przeszłości (111)
Rozdział 7. Bezpieczeństwo w sieciach przełączanych (117)
Rozdział 8. My kontra oni (125)
Część III Dżungla (133)
Rozdział 9. Obcy akcent (135)
Rozdział 10. Zaawansowane techniki liczenia baranów (175)
Rozdział 11. Rozpoznawanie anomalii (197)
Rozdział 12. Wycieki danych ze stosu (213)
Rozdział 13. Dym i lustra (217)
Rozdział 14. Identyfikacja klientów - dokumenty do kontroli! (223)
Rozdział 15. Zalety bycia ofiarą (243)
Część IV Szersza perspektywa (249)
Rozdział 16. Informatyka pasożytnicza, czyli grosz do grosza (251)
Rozdział 17. Topologia Sieci (267)
Rozdział 18. Obserwując pustkę (277)
Dodatki (285)
Posłowie (287)
Bibliografia (289)
Skorowidz (295)
Dzieki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
W przypadku usługi "Druk na żądanie" termin dostarczenia przesyłki może obejmować także czas potrzebny na dodruk (do 10 dni roboczych)
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep[at]helion.pl.


Oceny i opinie klientów (72)
(39)
(20)
(6)
(2)
(3)
(2)
6 oceniona przez: Aldor, 2013-11-07
6 oceniona przez: 2006-01-13
6 oceniona przez: Maciej Sawicki, 2006-01-23
6 oceniona przez: 2006-01-04
6 oceniona przez: 2005-12-19
6 oceniona przez: Marcin Andrzejewski, 2005-11-28
6 oceniona przez: Michał, nauczyciel 2012-09-19
6 oceniona przez: L.M., 2005-12-27
6 oceniona przez: 2013-09-25
6 oceniona przez: Daniel Skowroński, student /sysadmin / developer 2014-10-09
6 oceniona przez: 2005-12-19
6 oceniona przez: Kamil Sztandera, 2005-12-23
6 oceniona przez: 2006-01-10
6 oceniona przez: 2007-06-25
6 oceniona przez: 2006-04-13
6 oceniona przez: 2006-04-07
6 oceniona przez: Maciej Macutkiewicz, 2006-02-15
6 oceniona przez: 2006-03-01
6 oceniona przez: Paweł Tomczyk, 2006-01-26
6 oceniona przez: Michał Michalik, Programista 2014-05-23
6 oceniona przez: Leszek Uchacz, spawacz 2014-04-22
6 oceniona przez: 2009-03-26
6 oceniona przez: 2005-11-17
6 oceniona przez: m33, 2008-06-17
6 oceniona przez: 2008-10-16
6 oceniona przez: Karol, programista 2014-01-29
6 oceniona przez: Marcin, 2006-11-21
6 oceniona przez: 2005-12-05
6 oceniona przez: 2012-08-30
6 oceniona przez: axis, IT 2012-08-30
6 oceniona przez: iron0088, 2008-10-14
6 oceniona przez: 2005-11-23
6 oceniona przez: Jarek Kaźmierczak, 2006-10-31
6 oceniona przez: 2006-10-23
6 oceniona przez: Tomasz Miklas, 2006-11-03
6 oceniona przez: 2006-04-13
6 oceniona przez: Piotrek, 2005-12-12
6 oceniona przez: 2005-12-12
6 oceniona przez: MiKu, 2006-02-28
5 oceniona przez: Robert Szewczyk, 2005-11-28
5 oceniona przez: Michał, 2016-07-31
5 oceniona przez: 2015-02-19
5 oceniona przez: Chief Information Security Officer 2012-06-01
5 oceniona przez: Damian Wojsław, Storage Field Engineer 2013-01-02
5 oceniona przez: 2012-01-23
5 oceniona przez: kollek, 2012-12-11
5 oceniona przez: 2014-07-27
5 oceniona przez: Igor Brzeżek, 2008-08-19
5 oceniona przez: 2014-04-11
5 oceniona przez: Michał Tomczyk, 2008-03-07
5 oceniona przez: Robert Szewczyk, 2006-12-05
5 oceniona przez: Marcin, 2013-04-19
5 oceniona przez: Dariusz Golonko, 2006-07-18
5 oceniona przez: 2012-08-16
5 oceniona przez: Lukasz Raczylo, 2006-03-27
5 oceniona przez: 2018-05-18
5 oceniona przez: Szymon Grabinski, 2005-12-29
5 oceniona przez: Mieniu, 2006-02-20
5 oceniona przez: mieniu, 2006-02-10
4 oceniona przez: Mateusz K., SysADMIN 2012-07-30
4 oceniona przez: Michał, 2013-11-09
4 oceniona przez: Adrian Kałuziński, 2008-06-03
4 oceniona przez: zombieit, 2009-02-27
4 oceniona przez: Marcin, 2009-06-15
4 oceniona przez: Anonimowy Bezpiecznik, CISO 2012-08-30
3 oceniona przez: 2006-02-27
3 oceniona przez: 2006-10-16
2 oceniona przez: Jakub, 2009-04-20
2 oceniona przez: Lisek Z., 2007-12-06
2 oceniona przez: 2007-11-29
1 oceniona przez: 2006-02-13
1 oceniona przez: Adam Kowalczyk, 2006-02-13
więcej opinii