ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Windows XP. Rejestr systemu

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Olga Kokoreva
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.8/6  Opinie: 8
Stron:
496
Druk:
oprawa miękka
Czytaj fragment

Rejestr jest magazynem wszystkich informacji dotyczących sprzętu i komponentów systemu. Jest jednocześnie "drzwiami" do niemal wszystkich funkcji systemu. Dzięki możliwościom modyfikowania rejestru można dostosować Windows XP do swoich wymagań i zoptymalizować jego działanie. Tak jak wiele innych komponentów systemu Windows XP, rejestr jest bardzo podobny do rejestru systemów Windows NT/2000. Jednak istnieje pomiędzy nimi też wiele różnic, z których część jest oczywista, natomiast inne trudno zauważalne. Rejestr systemu Windows XP zawiera też ogromną liczbę nowych wpisów.

Książka "Windows XP. Rejestr systemu" opisuje istotne komponenty rejestru systemów Windows NT/2000/XP oraz przedstawia podobieństwa i różnice, które występują pomiędzy rejestrami. Można w niej znaleźć metody archiwizowania i przywracania rejestru, a także najważniejsze wskazówki techniczne dotyczące modyfikowania rejestru i zabezpieczania go przed uszkodzeniem oraz zmianami dokonywanymi przez źle napisane programy i niedoświadczonych użytkowników.

  • Struktura rejestru systemowego
  • Archiwizacja i odtwarzanie rejestru
  • Sposoby edycji rejestru
  • Modyfikowanie rejestru w celu zmodyfikowania systemu Windows
  • Opis kluczy rejestru
  • Zabezpieczanie rejestru

Jeśli korzystasz z systemu Windows XP, uważasz się za zaawansowanego użytkownika i chcesz poznać system jeszcze lepiej -- sięgnij po tę książkę.

O autorze:
Olga Kokoreva jest konsultantem z dziedziny informatyki i specjalistką w zakresie wsparcia technicznego dla użytkowników. [więcej...]

Wybrane bestsellery

0 Olga Kokoreva

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności