Systemy plików w Linuksie
- Wydawnictwo:
- Helion
- Ocena:
- Stron:
- 520
- Druk:
- oprawa miękka
Opis
książki
:
Systemy plików w Linuksie
Więcej danych, szybszy dostęp, lepsza współpraca
Dostępność wydajnych systemów plików z kroniką i rozproszonych systemów plików to jedna z najbardziej ekscytujących cech systemu Linux. Gdy pliki osiągają wielkości setek gigabajtów, a pojemności dysków sięgają terabajtów, tradycyjne rozwiązania przestają wystarczać. Warto wówczas skorzystać z nowoczesnych systemów plików z kroniką zapewniających szybki dostęp do danych także w sytuacjach, gdy danych tych jest bardzo dużo.
Innym wyzwaniem jest coraz częstsza konieczność dzielenia zasobów dyskowych między wiele rozmaitych systemów. Tutaj pomocne są rozproszone systemy plików, takie jak starszy NFS, czy nowszy OpenAFS. Dzięki OpenAFS użytkownicy nie muszą pamiętać, na którym dysku znajdują się dane, co więcej, administrator może przenosić te pliki w obrębie sieci nie zakłócając w żaden sposób dostępu do nich.
Poza przystępnym omówieniem zaawansowanych linuksowych systemów plików, książka ta prezentuje procedury instalacji oprogramowania, umożliwiającego systemom linuksowym współużytkowanie danych z komputerami działającymi pod kontrolą systemów operacyjnych Apple Macintosh, Microsoft Windows oraz Novell NetWare. Dzięki zawartym w książce informacjom zmaksymalizujesz wydajność, elastyczność i niezawodność systemów linuksowych.
Dzięki książce "Systemy plików w Linuksie":
- Nauczysz się korzystać z możliwości i zalet najpopularniejszych nowoczesnych systemów plików dostępnych dla Linuksa.
- Uświadomisz sobie finansowe, operacyjne i wydajnościowe zalety nowoczesnych systemów plików z kroniką i rozproszonych systemów plików.
- Otrzymasz przejrzyste wskazówki co do sposobów wzbogacenia jądra systemu operacyjnego Linux o obsługę systemów plików z kroniką: ext3, JFS, ReiserFS oraz XFS oraz sposobów konfiguracji, kompilacji, instalacji i uruchamiania rozszerzonych wersji jądra.
- Zaznajomisz się z technologiami związanymi z zarządzaniem woluminami logicznymi, macierzami RAID oraz narzędziami archiwizacyjnymi systemu Linux zwiększającymi wydajność, elastyczność i bezpieczeństwo.
- Dowiesz się jak zapewnić dostęp do wspólnych danych w środowisku heterogenicznym.
Jest to nieodzowne kompendium wiedzy dla każdego administratora Linuksa,
który chce korzystać z możliwości oferowanych przez nowoczesne systemy plików.
Wybrane bestsellery
Helion - inne książki
Zamknij
Przeczytaj darmowy fragment
Dzięki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep@helion.pl
Książka drukowana
Oceny i opinie klientów: Systemy plików w Linuksie William von Hagen (2) Weryfikacja opinii następuję na podstawie historii zamówień na koncie Użytkownika umieszczającego opinię. Użytkownik mógł otrzymać punkty za opublikowanie opinii uprawniające do uzyskania rabatu w ramach Programu Punktowego.
(0)
(2)
(0)
(0)
(0)
(0)
więcej opinii
ukryj opinie