ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla nauczycieli informatyki w szkole podstawowej w kształceniu zintegrowanym

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Danuta Kiałka
Wydawnictwo:
Helion Edukacja
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
80
Druk:
oprawa miękka
Czytaj fragment

Niezmiernie istotną sprawą jest, by dzieci od najmłodszych lat nauki uczyły się obsługiwać sprzęt i oprogramowanie komputerowe. Pakiet "Informatyka Europejczyka. Nauka i zabawa z komputerem w kształceniu zintegrowanym" umożliwia realizację w ciekawej formie wybranych zagadnień z programu nauczania zintegrowanego, łącząc je z nauką posługiwania się komputerem i jednoczesnym poznawaniem możliwości technologii informacyjnej. Korzystanie z tego zestawu wspiera więc wszechstronny i harmonijny rozwój ucznia i ułatwia zdobywanie przez niego umiejętności pisania, czytania i liczenia. Wpływa także pozytywnie na kształtowanie umiejętności społecznych, takich jak nawiązywanie i utrzymywanie relacji z ludźmi oraz działania w różnych sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych.

Poradnik metodyczny dla nauczyciela stanowi merytoryczne uzupełnienie zestawu podręczników z zakresu nauczania informatyki w edukacji wczesnoszkolnej. Zawiera propozycje i przykłady konspektów lekcji oraz metody pracy i oceny postępów ucznia. Podręczniki "Informatyka Europejczyka. Nauka i zabawa w kształceniu zintegrowanym" zostały opracowane zgodnie z programem nauczania w szkole podstawowej, a treści zawarte w podręczniku uzupełniają materiały na płycie CD oraz materiały znajdujące się na stronie http://edukacja.helion.pl. Staranne i rzetelne przygotowanie ćwiczeń, zarówno w podręcznikach dla dzieci, jak i poradniku dla nauczyciela, sprawia, że podczas lekcji nie jest wymagana obecność nauczyciela informatyki, a zajęcia może sprawnie prowadzić nauczyciel nauczania zintegrowanego. Zestaw może być wykorzystywany także w świetlicy szkolnej lub w domu.

Ćwiczenia w podręczniku zostały tak opracowane, aby uczniowie opanowali umiejętności w posługiwaniu się:

  • systemem Windows XP,
  • edytorami tekstu: Notatnik, WordPad, Microsoft Word,
  • edytorami grafiki: TuxPaint i Paint,
  • przeglądarką i wyszukiwarką internetową,
  • multimedialnymi programami edukacyjnymi.
W skład pakietu "Informatyka Europejczyka. Nauka i zabawa w kształceniu zintegrowanym" wchodzą:
  • podręcznik dla ucznia (klasa 1., klasa 2. i klasa 3.),
  • płyta CD,
  • program nauczania,
  • poradnik dla nauczyciela,
  • materiały na stronie http://edukacja.helion.pl.

Wybrane bestsellery

0 Danuta Kiałka

Danuta Kiałka - pozostałe książki

Helion Edukacja - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności