ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

EdgeCAM. Komputerowe wspomaganie wytwarzania

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Krzysztof Augustyn
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.2/6  Opinie: 16
Stron:
352
Druk:
oprawa miękka
Czytaj fragment

Sprawdź nowe wydanie

EdgeCAM. Komputerowe wspomaganie wytwarzania. Wydanie II
Krzysztof Augustyn
Tradycyjne narzędzie pracy technologów -- kartka z programem NC -- odchodzi do lamusa, zastępowana przez komputer i programy CAD/CAM wspomagające pracę inżynierów. Dzięki takim aplikacjom proces projektowania i wytwarzania elementów przebiega zdecydowanie szybciej i efektywniej. EdgeCAM to jeden z najpopularniejszych programów służących do komputerowego wspomagania w...

EdgeCAM to oprogramowanie do komputerowego wspomagania procesów wytwarzania, które specjalizuje się w generowaniu ścieżek sterujących pracą obrabiarek CNC typu frezarki, tokarki i wycinarki drutowe. Podstawą do programowania obróbki jest rysunek detalu (2D, 3D) wykonany w samym EdgeCAM-ie lub zaimportowany z zewnętrznego programu CAD. Efektem końcowym programowania jest kod NC do określonego układu sterowania obrabiarki numerycznej.

Książka "EdgeCAM. Komputerowe wspomaganie wytwarzania" to podręcznik opisujący najnowszą wersję programu, oznaczoną numerem 8.5. Przedstawia przebieg typowego procesu tworzenia programu NC do frezowania i toczenia -- od przygotowania detalu, poprzez programowanie ścieżek, aż do symulacji obróbki na obrabiarce. W kolejnych przykładach opisane są:
  • Podstawy obsługi aplikacji i modułu CAD
  • Frezowanie korpusów
  • Frezowanie form
  • Obróbka ze stołami obrotowymi
  • Toczenie z osiami CY i przechwytami
  • Symulacja obróbki

Wybrane bestsellery

0 Krzysztof Augustyn

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności