Play

ARCHICAD. Kurs video. Obsługa bibliotek i zarządzanie zasobami, tworzenie własnych obiektów

Autor:
Rafał Ślęk
Długość
liczba lekcji: 127, czas trwania: 7:54:30
Ocena

Kup kurs 299,00 zł

Kurs wideo

ARCHICAD. Kurs video. Obsługa bibliotek i zarządzanie zasobami, tworzenie własnych obiektów (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Rafał Ślęk
Okładka książki ARCHICAD. Kurs video. Obsługa bibliotek i zarządzanie zasobami, tworzenie własnych obiektów
Tył okładki książki ARCHICAD. Kurs video. Obsługa bibliotek i zarządzanie zasobami, tworzenie własnych obiektów

Okładka książki ARCHICAD. Kurs video. Obsługa bibliotek i zarządzanie zasobami, tworzenie własnych obiektów

Wydawnictwo:
Videopoint
Wersja:
Online i ZIP (2.8GB)
Czas trwania:
7:54:30
Ocena:
6.0/6  Opinie: 1
 1. 1. Biblioteki obiektów w programie ARCHICAD 1:57:19

 2. 2. Zarządzanie bibliotekami 49:55

 3. 3. Zasoby 34:10

 4. 4. Tworzenie własnych obiektów bibliotecznych 2:10:57

 5. 5. Importowanie siatek 1:22:10

 6. 6. Edycja skryptów GDL EDYCJA SKRYPTÓW GDL 59:59

Obierz kurs na... ArchiCAD!

ARCHICAD należy do najlepszych programów do projektowania zarówno małych, jak i dużych obiektów architektonicznych o różnym stopniu skomplikowania — tego narzędzia używają wysokiej klasy specjaliści i amatorzy, architekci i modelarze, inżynierowie i designerzy. Oprogramowanie pozwala zaprojektować najdrobniejsze szczegóły obiektu, dopasować do niego elementy z podręcznych bibliotek oraz utworzyć własne. Jednak posługiwanie się ARCHICAD-em wymaga także wielu umiejętności. Trzeba nauczyć się używać różnych, często wyrafinowanych narzędzi, konfigurować własne zestawy parametrów, aktywnie poszukiwać zasobów i wykorzystywać techniki skracające czas pracy. Możesz pochwalić się taką wiedzą? Jeśli nie, ten wyjątkowy kurs video jest właśnie dla Ciebie.

Niezależnie od Twoich umiejętności w zakresie obsługi ARCHICAD-a na pewno znajdziesz tu sporo interesujących, przydatnych trików. Dowiesz się też nowych, zadziwiających rzeczy, które ułatwią Ci pracę z tym programem. ARCHICAD. Kurs video. Obsługa bibliotek i zarządzanie zasobami, tworzenie własnych obiektów to propozycja dla wszystkich, którzy chcą osiągnąć mistrzostwo!

Rozgryź ARCHICAD-a! Poznaj chwyty, których nie znajdziesz nigdzie indziej!

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

 • Nabędziesz umiejętności posługiwania się obiektami i prawidłowego stosowania narzędzi programu.
 • Nauczysz się wykorzystywać parametryczność elementów bibliotecznych.
 • Zobaczysz, jak używać wielu różnych technik edycji oraz modelowania.
 • Będziesz konfigurować własne zestawy parametrów i je zapisywać.
 • Poznasz zasady transferowania parametrów na inne obiekty oraz do innych projektów.
 • Zaczniesz posługiwać się bibliotekami programu, także przy otwieraniu starszych plików.
 • Dowiesz się, jak stosować dodatkowe narzędzia, zapisywać własne obiekty i komponenty bibliotek.
 • Opanujesz korzystanie z chmury obiektów, najnowszych narzędzi i technik.

ARCHICAD. Kurs video. Obsługa bibliotek i zarządzanie zasobami, tworzenie własnych obiektów, szkolenie składające się ze 127 lekcji, jest absolutnie unikalnym zbiorem informacji na temat technik użycia obiektów ARCHICAD-a do projektowania, zarządzania bibliotekami obiektów, pozyskiwania dodatkowych bibliotek, tworzenia własnych obiektów, importowania obiektów z innych aplikacji oraz ich programowania z użyciem języka GDL. Jeśli zrealizujesz go w całości, Twoje umiejętności obsługi programu wzrosną niebotycznie. Dowiesz się stąd nie tylko, jakich narzędzi używać, lecz również, których nie używać. Nauczysz się wyszukiwać biblioteki producentów, wykorzystywać globalne ustawienia programu do zmiany wyglądu obiektów oraz używać różnych technik zapisu do parametryzacji obiektów, a także edytować swoje własne symbole 2D obiektów, dodawać zmienne do skryptów GDL obiektów i korzystać z języka programowania GDL. Zaczniesz samodzielnie tworzyć podglądy obiektów i zapisywać w nich dodatkowe informacje.

Małe płotki i grube ryby w otchłaniach ARCHICAD-a!

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich użytkowników ARCHICAD-a, niezależnie od stopnia zaawansowania. Pierwsze dwa rozdziały zawierają ogólną wiedzę o obsłudze obiektów bibliotecznych, najważniejszych narzędziach do obsługi tych obiektów, parametryzacji obiektów, a także o najróżniejszych bibliotekach (standardowych, użytkowników i producentów) oraz o ważnych miejscach w sieci (między innymi portalach BIMcomponents, BIMobject). Kolejne rozdziały przeznaczone są dla osób pragnących uzupełnić dostępne biblioteki poprzez tworzenie własnych elementów, rysowanych i modelowanych samodzielnie oraz importowanych (w różnych formatach) za pomocą dostępnych narzędzi. Znaleźć tu można ponadto sporo informacji dotyczących praktycznego użycia skryptów GDL podczas pracy w ARCHICAD-zie. Autor omawia też niestandardowe narzędzia i autorskie techniki oraz wiele dodatków ułatwiających pracę. Po przyswojeniu choćby części zawartych tu informacji będziesz mógł wykorzystywać możliwości programu w stopniu zaawansowanym.

Różne obiekty w Twoich projektach

Każdy, kto kiedykolwiek próbował swoich sił w projektowaniu, wie, że najbardziej frustrujące jest przerysowywanie czegoś, co już istnieje, czego jednak nie można bezpośrednio przetransportować do własnego projektu. Takie kopiowanie jest nie tylko czasochłonne, lecz także narażone na błędy. ARCHICAD daje możliwość importowania różnych obiektów z zasobów zewnętrznych. Jedne z cenniejszych wskazówek zawartych w szkoleniu ARCHICAD. Kurs video. Obsługa bibliotek i zarządzanie zasobami, tworzenie własnych obiektów dotyczą właśnie tego problemu: jak wstawić do projektu coś, co znamy choćby z katalogu producenta budowlanego, i dostosować parametry tego obiektu do określonych potrzeb; jak zaimportować siatkę obiektu z innego programu i jak edytować zaimportowany kształt.
Poznane techniki zdecydowanie ułatwią pracę z programem. Ukończenie kursu pomoże w pracy zarówno architektom korzystającym z aplikacji, jak i projektantom wnętrz oraz architektury krajobrazu.

Tylko dla wtajemniczonych

Szybki rozwój technologii BIM wymaga nowego podejścia do projektowania, a rynek budowlany przeżywa obecnie rewolucję, która wymaga stosowania nowych technik projektowania. Modele architektoniczne mogą obecnie przenosić ogromne ilości informacji powiązanych z projektem. Parametryczne obiekty biblioteczne pozwalają na wprowadzanie do projektu gotowych „zaprogramowanych” elementów, a narzędzia takie jak ArchiGlazing, CADimage, TrussMaker czy dodatek ModelPort wydatnie skracają wykonywanie wielu trudnych zadań projektowych. Sprawdź, jak dużo możesz się nauczyć i jak dużo projektów poprawić dzięki szkoleniu ARCHICAD. Kurs video. Obsługa bibliotek i zarządzanie zasobami, tworzenie własnych obiektów.

Poznaj naszego eksperta

Rafał Ślęk — architekt, absolwent Politechniki Śląskiej, przez wiele lat prowadzący własne biuro projektowe, certyfikowany BIM Manager firmy Graphisoft. Od początku kariery zawodowej zaangażowany we wdrożenia aktualnych technologii komputerowych do wspomagania projektowania; związany z rozwojem produktów firmy Graphisoft oraz firm współpracujących (między innymi poprzez beta-testy nowych wersji, pisanie bibliotek do programu czy szkolenia i wdrożenia aplikacji do projektowania). Z wykształcenia architekt, z zamiłowania architekt — z fascynacją obserwuje wpływ nowych technologii na pracę architektów i projektantów wnętrz.

„Tworzenie własnych parametrycznych obiektów nie musi być trudne! Będziesz zaskoczony, ile ważnych narzędzi programu prawdopodobnie umknęło Twojej uwadze”.

Rafał Ślęk

0 Rafał Ślęk

Zamknij

Wybierz metodę płatności