Recenzje
Cyberbezpieczeństwo i strategie blue teamów. Walka z cyberzagrożeniami w Twojej organizacji
Książka jest przeznaczona dla osób chcących zbudować zespół ds. cyberochrony (blue team). Tak przynajmniej twierdzi jej autor, ja jednak muszę się z tym nie zgodzić. To świetnie opisana książka. Jest ona dla każdego kogo interesuje tematyka blue teamów. Autorzy podzielili ją na dwie części. Ja bym te dwie części nazwała w ten sposób: - Przed utworzeniem zespołu, czyli w tej części dowiemy się jakie są stanowiska w zespole oraz jakie umiejętności warto posiadać. Są też informacje o sposobie pracy blue teamów, tak aby jak najlepiej zrozumieć ich działanie na tle firmy. - Praca zespołu, w drugiej części poznajemy już jak konkretnie wygląda praca blue teamu. Znajdują się tu informacje o środkach zapobiegawczych jakie zespół może podjąć w celu ochrony zasobów. Jak również opisano cyberzagrożenia z jakimi muszą się mierzyć członkowie blue teamu. W książce znajdują się również praktyczne wskazówki dotyczące zarządzania zespołem, które mogą okazać się pomocne dla liderów blue teamów. Jednocześnie książka sprawdzi się dla osób, które dopiero chcą zacząć swoją pracę w cyberbezpieczeństwie i ich wybór padł na blue team. Mimo drobnych mankamentów, jest to solidny przewodnik dla każdego, kto chce zrozumieć, jak działa cyberbezpieczeństwo na poziomie organizacyjnym. Plusy: 1. Podział na dwie części. 2. Bardzo przystępnie i zwięźle rozpisane informacje o blue teamach. Minusy: 1. Brak szczegółowych studiów przypadków. Podsumowanie: Pomimo pracy w cyberbezpieczeńswie, nie miałam do tego momentu nie miałam styczności z blue teamem, dlatego ta książka pozwoliła mi zaznajomić się z tym jak wygląda praca takiego zespołu, a także jakie stanowiska znajdują się w takim zespole. Dlatego polecam tą książkę wszystkim, którzy chcieliby dowiedzieć się jak wygląda praca w blue teamie.
Uczenie maszynowe w języku R. Tworzenie i doskonalenie modeli - od przygotowania danych po dostrajanie, ewaluację i pracę z big data. Wydanie IV
Na czym polega uczenie maszynowe? W dużym skrócie na przekształcaniu danych w informacje, które ułatwią podjęcie decyzji. Uczenie maszynowe umożliwia pracę z ogromnymi, napływającymi informacjami, pozwala użytkownikowi na ich zrozumeinie i eketywne zastosowanie. Jedyn z najbardziej przytępnych narzędzi, które ułatwi nam pracę jest język R. A dzięki temu podręcznikowi dowiadujemy się praktycznie wszystkiego o wstępnym przetwarzaniu danych, znajdowaniu kluczowych spostrzeżeń, prognozowaniu i wizualizowaniu odkryć. Opórcz tego w ławty i przystępny sposób możemy się dowiedzieć jak kompleksowo realizować proces uczenia maszynowego, w jaki sposób, z użyciem drzew decyzyjnych, reguł czy maszyn wektorów nośnych, przeprowadzić predykcję. Dowiemy się również jak szacować wartości finansowe przy użyciu regresji czy też jak modelować złożone procesy z wykorzystaniem sztucznych sieci neuronowych. Jest to podręcznik dla osób, które posiadają już podstawową wiedzę na temat uczenia masyznowego, ale myślę, że Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem R, również się w nim odnajdą.
Matematyka na co dzień. Przykłady i porady
Dla wielu z nas matematyka była w szkole zmorą. Nie tylko unikaliśmy zadań, ale często zastanawialiśmy się, po co niektóre zagadnienia są potrzebne, poza tym, że utrudniają uczniom życie. Tymczasem matematyka otacza nas każdego dnia, a jak pokazuje Danuta Zaremba w tytule „Matematyka na co dzień. Przykłady i porady”, jej rozumienie jest niesamowicie przydatne. Już od małego kładzie się nacisk na naukę matematyki i rozwiązywanie mnóstwa zadań. Mówi się, że dzieci rodzą się z pewnymi matematycznymi predyspozycjami, które stopniowo w szkolnej ławie są niszczone na rzecz sztywnych reguł. Kiedy już się do matematyki zrazimy, ciężko się z nią przeprosić. Jeżeli mamy dzieci w wyższych klasach podstawówki, może w liceum, to książka, o której opowiem, pomoże się przekonać do matematyki. Myślę, że ten tytuł jest też dla dorosłych, bo pozwoli spojrzeć na pewne aspekty życia codziennego w zupełnie innym wymiarze. Konstrukcja książki „Matematyka na co dzień. Przykłady i porady” Po otwarciu swoją lekturę rozpoczynamy od wstępu, a w nim mamy rozwiązanie zagadki z okładki. Autorka zachęca, by 2,5% swojego dnia przeznaczyć na gimnastykę. Ile to jest? Zaledwie 36 minut, a jeśli nie wiecie, skąd akurat taka wartość, bądź jesteście ciekawi, ile takich pytań można spotkać każdego dnia, od razu będziecie chcieli przejść dalej. Część główna składa się z ośmiu rozdziałów. W każdym przyglądamy się bliżej poszczególnym działom matematyki i od razu zastanawiamy się, gdzie mamy z nimi do czynienia na co dzień. Rozpoczynamy od liczb naturalnych, by następnie przejść do ułamków, procentów, geometrii, proporcji, statystyki, prawdopodobieństwa i logiki. Czemu warto? Książka Danuty Zaremby to możliwość ujrzenia innego oblicza matematyki. Praktyczne przykłady i przystępny język sprawiają, że z przyjemnością czytamy kolejne strony. Już wcześniej miałam okazję zapoznać się z umiejętnością wytłumaczenia matematycznych zagadnień przez autorkę w tytule „Domowe lekcje matematyki”. Wiedziałam więc, czego się spodziewać i się nie zawiodłam. Może i wy się skusicie na lekturę?
Świat florystyki. Sztuka układania i fotografowania kwiatów. Wydanie IV
Kto z Was lubi otaczać się kwiatami?🌺 Jeśli chcesz tworzyć ciekawe kompozycje i dekoracje oraz nauczyć się praktycznej fotografii bukietów to książka "Świat florystyki" jest dla Ciebie🌹. W książce znajdują się piękne fotografie florystyczne, zasady tworzenia kompozycji i ogólny dobór kolorów. Znajdziesz wskazówki jak dobrać kwiaty do pory roku, stworzyć kompozycje ślubne i na ozdobę stołu. Jeden z rozdziałów nawiązuje do warzyw i owoców w kompozycjach. Teoria i praktyka w jednym!❤️ Książka rozbudza kreatywność, inspiruje do zabawy... i może sprawić, że odnajdziesz nową pasję🥰. Podoba mi się także miła w dotyku okładka i grubość książki. Fotografie wewnątrz są bardzo wyraźne i czytelne.