ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - Fotografia cyfrowa. Leksykon kieszonkowy (12)

5

2003-09-18
Michał Miłoś
Genialna książka dla kogoś, kto kupuje pierwszy w życiu aparat cyfrowy. Niezbędnik każdego początkującego fotografa. Napisana prostym językiem, momentami zabawnym, zawiera wszelkie informacje o robieniu zdjęć, ustawianiu opcji aparatu. Pierwszy rozdział doskonale opisuje funkcje i rozwiązania spotykane w nowych cyfrakach. Jeżeli nie miałeś nigdy aparatu cyfrowego, a nawet analogowej lustrzanki - nie zastanawiaj się, warto wydać te niecałe 10 zł i zawsze mieć przy sobie swego rodzaju ściągawkę z fotografii.
2003-05-05
figo
Za tą cenę bardzo fajna książka.

Polecam

2003-05-20
Kacper Kurowski
Przez przypadek miałem styczność z polskojęzyczną wersją książki "Fotografia cyfrowa. Leksykon kieszonkowy" oraz z jej oryginalnym odpowiednikiem wydanym przez O'Reilly. Pragnę zauwazyć, że w wersji polsko języcznej wydanej przez wydawnictwo Helion zdjęcia są w beznadziejnej jakości, i nie da sie zauważyć na nich opisanych efektów. Wydaje mi się, że znacznie lepsze fotografie da się uzyskać wykonując kserokopie zdjęć z oryginału. Dla przykładu..zdjęcie 3.18 miało dowieść, że architekturę warto fotografować w delikatnym świetle poranka, by unikać ostrych cieni i przerysowania faktury. Na zdjęciu widzimy to, czego mieliśmy uniknąć. Dalej..Zdjęcia 3.2 i 3.11 maja tak ostre cienie i kontrasty oraz tak wielkie zaciemnienie szczegółów, że podpisy pod nimi należy zmienić na proste stwierdzenie: "Tak fotografują partacze". Przykładów można przytoczyć znacznie więcej. Wydaje mi się, że wydawnictwo powinno niezwłocznie poprawić jakość zdjęć w w/w książce, bowiem w innym razie niewielka ilość osób zdecyduje się na jej zakup!
2003-05-23
Kacper Kurowski
Zdjęcia są tak podłej jakości, że trudno na nich zauważyć opisywanefekty. Chyba Wydawnictwo pożałowało pieniędzy na naświetlenie i rezultat jest opłakany. Lepsza jakos zdjec mozna uzyskac wykonując kserokopie oryginalnej wersji ksiązki!
2003-11-17
Rafał
Wychodzę z księgarni z kieszonkowym leksykonem, którego autorem jest Derrick Story. Miałem zamiar zakupić kilka egzemplarzy i wręczyć je osobom, które brały udział w cyfrograficznym konkursie foto.
Niestety okazało się, że owa książeczka jest wyjątkowo nierzetelnym materiałem, który niejednokrotnie wprowadza czytelnika w błąd, podając nieprawdziwe informacje.
Zawartość leksykonu bulwersowała mnie podwójnie, jako że znaleźć w nim można karygodne błędy merytoryczne zarówno z dziedziny fotografii, jak też informatyki.
A teraz krótkie uzasadnienie mojej oceny.
Jeden punkt, za zgromadzenie materiałów z instrukcji obsługi różnych aparatów cyfrowych. Jeden punkt za przyzwoitą cenę (ok. 10zł). Jeden punkt za sporą liczbę opisanych ilustracji (choć w polskim wydaniu są kiepskiej jakości).
2004-07-21
Gerard Smagacz
Wasza książka bardzo mi się podobała.
2004-09-02
Michał Wojerz
Książka bardzo dobra. Krótko i zwięźle opisuje wszystkie możliwości wykorzystania aparatu cyfrowego. Same pomocne przykłady jak zrobić dobre zdjęcie! Polecam szczególnie początkującym!
2004-07-30
Marcin Rogala
Pozycja bardzo udana - polecam wszystkim zaczynającym dopiero zabawę z fotografią cyfrową.
2006-02-10
Krzysztof Paździora
Książkę zdecydowanie można polecić początkującym.
2007-09-24
bez podpisu
Książka bardzo dobra, szczegółowo opisuje wiele zagadnień, które są przydatne dla osoby początkującej, a także dla takiej, która trochę już swych sił w fotografii próbowała. Atutem są wymiary. Polecam!
2004-09-14
Ludwik Płocki
Bardzo dobra książka dla rozpoczynających przygodę z fotografią cyfrową. W przystępny sposób opisuje poszczególne funkcje menu aparatów oraz porady z zakresu techniki wykonywania zdjęć oraz rady i sztuczki komputerowe. Ponadto bardzo dobra jakość papieru i druku. Polecam.