ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

W imię matki (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Erri de Luca
Wydawnictwo:
WAB
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
48
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

Mateusz, Marek, Łukasz, Jan... Wszyscy autorzy Ewangelii patrzyli na spisywane przez siebie wydarzenia z męskiej perspektywy. De Luca pozwala przemówić kobiecie - historię Świętych Narodzin przedstawia sama Miriam, Maria z Nazaretu. Opowieść o zaskakujących okolicznościach przyjścia na świat Jezusa snuje z właściwą sobie skromnością i czułością, ale i z dużą dozą realizmu. Nie ma tu niczego z twardej sprawiedliwości Starego Testamentu ani z atmosfery skandalu, jaka mogłaby towarzyszyć niespodziewanemu poczęciu - nad historią Marii, Józefa i Jezusa rozpina się zasłona łagodności. De Luca uniknął pułapki sentymentalizmu i nadmiernej dosłowności. Nie stworzył ani książki obrazoburczej, ani przeładowanej teologią. Jego powieść ma w sobie coś ze spokoju błękitnego włoskiego nieba.

 

Proza pełna elegancji i przewrotnej, zaskakującej symboliki.

Publishers Weekly

Powieści de Luki wypełnia przekonanie, że wciąż istnieje łączność między niebem a ziemią oraz że współodczuwanie to najważniejsze, co mamy do zaoferowania w relacji z drugim człowiekiem.

World Literature Today

 

Z recenzji "Montedidio":

Narrator posługuje się niebywałym językiem. Potrafi opisać wielkie tragedie, zawiłe przemyślenia i głębokie uczucia, używając prostych, codziennych wyrażeń, stroniąc od sentymentalizmu.

L'Unitá

 

Przy pierwszym czytaniu wciąga i zaskakuje, przy drugim zaczyna zadziwiać, po trzecim... Jedna z lepszych włoskich powieści współczesnych.

www.informacjelokalne.pl

 

Publikacja dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Kultura (2007- 2013).

0 Erri de Luca

Zamknij

Wybierz metodę płatności