ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Tyrmandowie. Romans amerykański (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Agata Tuszyńska
Okładka książki/ebooka Tyrmandowie. Romans amerykański

Okładka książki Tyrmandowie. Romans amerykański

Okładka książki Tyrmandowie. Romans amerykański

Okładka książki Tyrmandowie. Romans amerykański

Wydawnictwo:
Wydawnictwo MG
Wydawnictwo:
Wydawnictwo MG
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
272
Czas nagrania:
4 godz. 28 min.
Czyta:
Ewa Abart
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi
Audiobook
Audiobook w mp3

Opowieść o amerykańskim okresie życia autora Dziennika 54. Przewodniczką po nim jest trzecia żona Tyrmanda, Mary Ellen Tyrmand, matka ich dwojga dzieci. Ta amerykańska Żydówka, niemająca związków z Polską, która poślubiła go wbrew woli matki, mówi o wspólnie spędzonych piętnastu latach, do nagłej śmierci Tyrmanda 19 marca 1985. Wraz z niepublikowaną dotychczas korespondencją ich obojga (niemal sto listów!) pokazuje inne oblicze dawnego „pornografa”, który po latach gorszył się nawet Playboyem. Książka zawiera wiele nieznanych fotografii rodzinnych Tyrmandów.

On: Miał 50 lat, gdy ją poznał. Za sobą wojnę, legendę playboya w komunistycznej Polsce, literackie laury i gorycz politycznego wygnania. Stawał się znaczącą postacią w intelektualnych kręgach Nowego Jorku. Przedstawiał własne, szczególne spojrzenie na amerykańską demokrację: „Postanowiłem bronić Ameryki przed nią samą”.

Ona: Studentka iberystyki znakomitej uczelni Yale, czytała z młodzieńczym zachwytem jego artykuły, które jak niczyje inne wyrażały jej poglądy na świat. Marzyła o poznaniu owego niezwykłego moralisty. Miała 23 lata, kiedy napisała do niego pierwszy list i doprowadziła do spotkania.
 

0 Agata Tuszyńska

Zamknij

Wybierz metodę płatności