Facebook
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Sytuacje Awaryjne w Skokach Spadochronowych (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Grzegorz Kucharczyk Iwan
Okładka książki/ebooka Sytuacje Awaryjne w Skokach Spadochronowych

Okładka książki Sytuacje Awaryjne w Skokach Spadochronowych

Okładka książki Sytuacje Awaryjne w Skokach Spadochronowych

Okładka książki Sytuacje Awaryjne w Skokach Spadochronowych

Wydawnictwo:
E-bookowo
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
550
     PDF

Seria SKYDIVING to kompletny zestaw nowoczesnych poradników spadochronowych. Od skoku w tandemie, kurs AFF, poprzez szkolenie do licencji, naukę układania i obsługi spadochronu, kontrowersyjne sytuacje awaryjne i przydatne sugestie dla instruktorów spadochronowych. Przystępny język i poczucie humoru. Solidna porcja wiedzy, oparta na ciągle zdoebywanej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu ponad 10 000 skoków autora.

 

Przedstawiamy nasz bestseller, czyli długo oczekiwana pozycja serii SKYDIVING – Sytuacje Awaryjne w skokach spadochronowych.

W 2015 r. po raz pierwszy w historii polskiego spadochroniarstwa pojawiła się seria SKYDIVING. Nowoczesna wiedza poparta wieloletnim studiowaniem tematu, wypadków spadochronowych i szczegółową analizą budowy sprzętu i psychiki skoczków.

 

Pozycja wyczekiwana, ponieważ kontrowersyjna i wymagająca bardzo ostrożnego podejścia. Autor, Grzegorz Kucharczyk "Iwan" przez wiele lat i miesięcy studiował poszczególne przypadki, porównywał sytuacje, analizował sylwetki i kariery spadochronowe ofiar urazów, także śmiertelnych. Wiele paneli dyskusyjnych podczas szkoleń, lata pracy w Komisji Badania Wypadków Lotniczych i analityczne podejście zaowocowały pierwszą taką publikacją, której nadrzędnym celem jest propagowanie bezpieczeństwa w skokach spadochronowych.

 

Słowo od autora:

 

Największym zagrożeniem skoczka jest niewiedza i brak świadomości istniejących zagrożeń. Szkolenie podstawowe pełne jest skrótów myślowych, uproszczeń a co najważniejsze – przygotowuje tylko i wyłącznie do pierwszych skoków. Może się zdarzyć, że wiedza zawarta w tej publikacji nigdy nie będzie konieczna dla przeżycia awarii. Może jednak zdarzyć się, że jej brak zaważy o być albo nie być. Niezależnie jednak od szczęścia towarzyszącego każdemu z nas w innym stopniu pozostaje coś, co nazwiemy profesjonalizmem. Jeśli coś robić, to robić dobrze. Jeśli skakać – to świadomie.

 

Komentarz od redakcji:

 

Niewątpliwie ta pozycja tworzy historię polskiego spadochroniarstwa zbierając i wytyczając nowoczesne standardy bezpieczeństwa w skokach spadochronowych. Ponad 550 stron wraz z dwoma dodatkami, stanowi solidną i obowiązkową lekturę dla każdego skoczka i instruktora. Chociaż jest to prawie encyklopedyczne opracowanie, nie ma się co obawiać - jest napisana lekkim i zrozumiałym dla każdego językiem. Swoiste i właściwe autorowi poczucie humoru rozładowuje napięcie, a często powtarzane najważniejsze idee przewodnie z łatwością zapadają w pamięć.

 

Doskonale przemyślana koncepcja chronologii zawiera bezbłędnie dobrane wypadki i ich analizę, własne przeżycia i przemyślenia, podkreślające autentyczność publikacji, świetnie dobrane ilustracje i grafiki oraz zawiera dużo odniesień do najważniejszych przesłań w wielu miejscach publikacji, dzięki temu nawet czytając przypadkowo wybrany rozdział, mamy pojęcie o koncepcji całości. Ze względu właśnie na tą, przemyślaną dokładnie koncepcję, zalecane jest jednak pierwsze czytanie poradnika od początku do końca.

E-book "Sytuacje Awaryjne," jak na opracowanie typu encyklopedycznego - czyta się dosłownie „jednym tchem".

Zachęcamy gorąco do lektury i zachowania tej publikacji "pod ręką" na każdej strefie zrzutu.

 

550 stron wiedzy i porad, które mogą uratować Ci życie!

 

0 Grzegorz Kucharczyk Iwan

Zamknij

Wybierz metodę płatności