Recenzje:
CO CIĘ BLOKUJE
Po pozycje sięgnąłem z tego powodu, że większość z nas żyje lękiem, który blokuje nas przed działaniem. Chciałem dowiedzieć się co nowego wniesie autor na temat pewności siebie oraz sposobów uwalniania się od lęków.

TREŚĆ
Z książki dowiesz się czym jest pewność siebie i jak ją odzyskać. Czym są scenariusze w życiu oraz odgrywanie roli. Jak wpływa nasze dzieciństwo na naszą pewność siebie. Czym są uprzedzenia , jak unikać pychy oraz jak wygląda droga do pewności siebie w siedmiu etapach.

ZŁOTA MYŚL
Ludzie pewnie siebie gdy przytrafi im się katastrofa w życiu, to szukają działania, które ich wyzwoli z obecnej sytuacji. Ludzie mniej pewni siebie reagują na sytuacje, która im się wydarzyła. W wyniku czego zamiast działać szukają wymówek oraz obwiniają cały świat. Z tego przekonania wynika, że depresja jest reakcją na przytrafiającą się nam krzywdę. Depresja oczywiście wyłącza chęć działania.

OPINIA NA TEMAT KSIĄŻKI
Jest to pozycja skierowana dla ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w psychologi oraz rozwoju osobistym. Książka ma charakter naukowy gdyż co chwile występują cytaty wybitnych psychologów. Autor napisał pozycje opierając się na dziełach Freuda, Junga, Perlsa, Fromma, Rogersa. Sama wiedza jest praktyczna i powinna zostać przeczytana przez osoby, które borykają się z deficytem pewności siebie. Moja ocena jest taka, jeśli zaczynasz rozwój osobisty, interesujesz się psychologią to śmiało możesz zakupić pozycje i ona niewątpliwie przybliży Cię do sukcesu. Książkę też zalecałbym, nauczycielom gdyż oni kształtują przyszłość swoich uczni. W skali od 1 do 90 otrzymuje 74.

Wojownik Pokoju Łukasz Chrzanowski  • Jak do tego doszło, że nie wierzymy w siebie?

  • Dlaczego, mamy tak niskie poczucie wartości, że musimy dowartościowywać się innymi osobami, oraz zwracać ich uwagę? 

  • Czy poziom naszego zadowolenia z życia musi być proporcjonalny do pochwał innych ludzi?To tylko kilka pytań na, które autor książki pt "Co Cię blokuje? Odzyskaj pewność siebie" odpowiada w sposób jednoznaczny. Publikacja jaką miałem okazję przeczytać wnosi bardzo dużo do życia każdego człowieka, który potrzebuje być bardziej pewny siebie. Bez względu na dotychczasowe przeżycia możemy znaleźć odpowiedź na wiele pytań, jakie krążyły wokół nas od dawna i rozwiać wątpliwości, które sprawiały, że tak trudno funkcjonuje się w społeczeństwie. Pewność siebie w dzisiejszych czasach to bardzo skomplikowana i delikatna kwestia, którą bardzo trudno nabyć. Na szczęście nie jest to niemożliwe i dzięki odpowiedniemu treningowi, oraz wielu próbom możemy zmienić dotychczasowe przekonania na o wiele bardziej pozytywne. Książka składa się z  5 rozdziałów, które samym tytułem tworzą nam drogę, którą możemy podążać, by zrozumieć istotę problemu pewności siebie. Robert Kelsey przedstawia nie tylko samą teorię, lecz również swoje własne doświadczenia, które m.i.n wpłynęły na napisanie wszystkiego. Opowiada swoją historię i ukazuje prawdziwe wydarzenia z własnego życia będące świetnym przykładem na to jak pewność siebie, wpływa na wszelkie aspekty naszego życia. Wie, że budowanie siły wewnętrznej nie polega na pustych słowach, czy ordynarnym zachowaniu. Na nic podnoszenie głosu i sztuczki mające maskować co tak naprawdę dzieje się z nami. Liczy się wyłącznie nasza determinacja, która może zbudować trwałe fundamenty pewności siebie i stworzyć zupełnie nowy świat będący naszym najlepszym dziełem. Co jak co, ale bycie niepewnym siebie samego to przekreślenie wszelkich osiągnięć/tytułów, oraz jakichkolwiek działań. Osobiście znalazłem kilka ciekawostek na które nie zwracałem do tej pory większej uwagi. Typy charakterów, wychowanie wyniesione z domu, czy środowisko w jakim przebywam to tematy znane, aczkolwiek nie zawsze dobrze zgłębione. Jednak z całej książki jedna rzecz była dla mnie najbardziej pozytywnym akcentem całej lektury. Był to fakt, który mówi, że PEWNOŚĆ SIEBIE MOŻNA ZDOBYĆ :) Wymaga to od nas zaangażowania i wielu prób, jednakże z odpowiednim wsparciem możemy osiągnąć bardzo dużo. Drugi człowiek, dobre słowo, oraz nieustanna pomoc może zdziałać cuda. Pewność siebie przychodzi z czasem, który poświęciliśmy na rozmowę z samym sobą, oraz zrozumienie jak bardzo wartościowymi ludźmi jesteśmy. Wewnętrzne poczucie wyjątkowości rośnie z każdą chwilą w której potrafimy choć na moment uwierzyć, że nie jesteśmy ani trochę gorsi od innych ludzi.   • Nie warto tworzyć, jeśli nie wierzymy w swoje dzieło.

  • Nie warto pisać jeśli nie wierzymy w to co piszemy

  • Nie warto się uśmiechać, jeśli wewnętrznie kłóci się to z nami

  • Nie warto poświęcać czasu i energii na pomoc jeśli nie jesteśmy pewni intencji drugiej osoby.Skąd bierze się niepewność? W jaki sposób z nią walczyć, co może być dobrym przykładem działania, które wzmocni nasze wewnętrzne "ja"? Czy to co robimy nie jest tylko próbą oszukania naszego sumienia, które tylko UDAJE pewność siebie? Odpowiedzi na te pytania, oraz wiele więcej możemy znaleźć w książce :)

Twojwybortwojaprzyszlosc.pl Paweł Zieliński


Sukces nie zależy od dobrych ocen w szkole czy umiejętności zdobywania sympatii starszych przez posłuszeństwo, ale od bezkrytycznej wiary w swoje plany i swoje możliwości. Ponoć Albert Einstein kilka razy brał udział w rekrutacji na studia nim dostał się na wymarzoną fizykę, by móc ją zrewolucjonizować, Maria Curie – Skłodowska pracowała w tragicznych warunkach, Ford i Edison też uparcie dążyli do swoich celów. Kiedy inni wyśmiewali ich plany oni trwali w uporze twierdząc, że na razie poznają sposoby na to, jak czegoś nie robić, by znaleźć sposób na osiągnięcie celu. Takie osoby są krytykowane przez otoczenie i cenione dopiero po dotarciu do wyznaczonego punktu. Skąd w nich ta siła i wiara we własne możliwości?

Lata edukacji sprawiają, że osoby uczące się lepiej uważają, że sukces spadnie na nich po skończeniu studiów. Przychodzi wielkie rozczarowanie, kiedy tak się nie dzieje. Dzieci uczące się słabiej muszą walczyć o swoją pozycję wśród rówieśników. Uczą się cech, które w późniejszym życiu są przydatne. Ludzie odnoszący sukcesy odkrywają, że bycie bezczelnym jest skuteczna metodą dążenia do spełniania własnych marzeń. Czy można się tego nauczyć będąc nieśmiałym i dbającym o opinie innych na nasz temat? Robert Kelsey w książce „Odzyskaj pewność siebie” przekonuje nas, że tak. Wszystko zaczyna się w naszej głowie.

Autor daje wiele wskazówek, jak zmienić swoje podejście do świata oraz siebie. Budowanie swojej silnej pozycji wymaga wzmocnienia własnego ego, a to nie jest łatwe w świecie ciągłej krytyki. Uważam, że osoby chcące odmienić swoją osobowość w „Odzyskaj pewność siebie” znajdą dużo praktycznych wskazówek. Jak dalej będzie wyglądało ich życie i umiejętność radzenia sobie z własną niepewnością będzie zależała od ich własnego uporu.

Robert Kelsey w bardzo przystępny sposób zawarł w swoim poradniku informacje z psychologii. Polecam wszystkim, którzy chcą zmienić swoją osobowość, zyskać pewność siebie i w końcu dążyć do spełniania własnych marzeń.

górowianka Anna Sikorska


Poradnik na brak odwagi

„Osoba, która nie wierzy w siebie, musi usłyszeć prawdę na temat pewności siebie: czym ona jest, a czym nie jest, jak jej się nauczyć i - co ważne - jak ją utrwalić. Ja sam już PGWTIOSC przeszedłem tę drogę: przypomina spacer po linie, podczas którego trzeba uważnie stawiać

każdy krok" - pisze Robert Kelsey, autor wielu cenionych książek na temat kompleksów  i lęków, które niszczą życie wielu ludzi. W jego poradniku pt. „Odzyskaj pewność siebie" (Helion) znajdziesz więc wszelkie wskazówki, dzięki którym będziesz odważniej żyć. Kelsey podpowiada jak nauczyć się mówić „nie", sztuki perswazji, jak walczyć z uprzedzeniami i obsesyjnym negatywnym myśleniem, nie zadręczać się opiniami innych, a przy tym uniknąć pychy. Pokazuje drogę do pewności w siedmiu etapach, a także co mówili na temat pewności siebie wybitni psycholodzy, jak Zygmunt Freud, Carl Jung, Erich Fromm, Virginia Satir czy Alfred Adler.

To swego rodzaju psychologiczny GPS, który ułatwi ci poruszanie się w świecie pewności siebie. Naprowadzi cię na właściwą ścieżkę w poznaniu własnej wartości.

Cogito 17/2014


Ile już razy obserwowaliśmy, że, górą nie są ci obiektywnie najlepsi, ale... najbardziej bezczelni, którzy potrafią narzucić innym przekonanie 0 własnej nieomylności i skuteczności działania. I nawet jeśli wszyscy inni w głębi ducha uważają się za lepszych i mądrzejszych i tak idą za wykreowanym liderem - tym, który potrafi narzucić swoją wolę 1 wizję świata. Czas na zmianę, którą możemy zapoczątkować przez sięgnięcie po książkę Roberta Kelseya wydaną przez Sensus „Co Cię blokuje Odzyskaj pewność siebie".Autor z dużą „pewnością siebie" zapewnia, że sztuki narzucania się innym można się nauczyć. Nie jest to bowiem cecha, z którą przychodzimy na świat, ale z czasem wyrabiamy ją w sobie. Robert Kelsey zapewnia, że ktoś mądry i zdolny, acz niepewny swoich sił i potencjału, ma szansę przezwyciężyć te słabości. Wystarczy, że zabierze się do pracy nad sobą.

POLSKA - DZIENNIK ŁÓDZKI 2014-09-15


Pewność siebie to wiara we własne możliwości. Dzięki niej mamy poczucie, że jesteśmy wystarczająco kompetentni, aby dokonać tego, czego pragniemy. Kiedy nam jej brakuje, czujemy się gorsi i częściej ponosimy porażki. Jest jednak dobra wiadomość. Pewność siebie jest cechą, nad którą możemy pracować. Jak? Tego dowiemy się z książki Roberta Kelsey'a Co Cię blokuje? Odzyskaj pewność siebie.


Pozycja Co Cię blokuje? to obszerny poradnik. Autor podzielił ją na kilka części. W pierwszej z niej poznamy źródło braku pewności slabie, takie jak wyuczone schematy, negatywne nastawienie, samospełniające się proroctwo czy różne biedy w myśleniu. Drugą część stanom omówienie konstelacji pozytywnych cech, które składają się na wiarę w siebie. Są to między innymi optymizm, odporność, odwagą ekstrawersja talent, poczucie skuteczności oraz kontroli nad własnym życiem. W części trzecią zyskamy praktyczne wskazówki, ponieważ wiarę w siebie możemy zdobyć jedynie poprzez doświadczenie, ćwiczenia i planowanie. Kolejna część przedstawia omówienie nieśmiałości, a także sytuacji z udziałem innych ludzi, w których pewność siebie gwarantuje nam sukces. Ostatni rozdziel poświęcony jest barierom mogącym utrudniać nam uwierzenie we własne możliwości. Są to: uprzedzenia, prokrastynacja, depresją stres oraz pycha. Książkę kończy zarys teorii różnych psychologów na temat omawianego zagadnienia.


Co Cię blokuje, to książka napisana od serca i z wielką szczerością. Autor przyznaje, ze jemu także brakowało wiary w siebie. Na własnym przykładzie pokazuje, że zmiana jest możliwa — to duża zaleta książki.


Osobiście jednak mam wiele wątpliwości względem pozycji. Czytając ją miałam poczucie, że jest niczym praca magisterska — zbiorem teorii cytowanych za innymi osobami, ale nie do końca zrozumiałych dla autora. Robert Kelsey nie jest z wykształcenia psychologiem, co da się odczuć podczas lektury Należy mu się jednak ukłon za pracę i trud, które włożył w napisanie książki. Z pewnością skłoni ona do refleksji niejedną osobę.

niedzielnatworczosc.blogspot.com Joanna Niedziela