Recenzje:
ostatnia jak dotąd książka Tadeusza Niwińskiego poświęcona podstawom oszczędzania, które powinny wychodzić pewnych zasad życiowych jakie przyjmujemy i jak postrzegamy bogactwo. Niestety, mimo że niejednokrotnie polecałem tutaj tego autora (np. świetne JA i MY ), to tę pozycję mogę polecić wyłącznie początkującym. Widać też niestety, że autor mieszka poza Polską – mało odniesień do naszych realiów.

Web Audit - Robert Drózd ROBERT DRÓZD, www.swiatczytnikow.pl (2014-07-04)


Czy człowieka bogatego od biednego odróżnia stan konta Ewentualnie wielkość posiadanego majątku Na pewno tak. Czy człowiek, który nie musi martwić się o dzień jutrzejszy, zawsze zarabia więcej od tonącego w długach biedaka Okazuje się, że niekoniecznie! Po prostu bogaty wydaje mniej i rozsądniej! Na świecie żyje około 10 mln milionerów - ludzi, których majątek wart jest co najmniej 1 mln USD. Większość z nich doszła do pieniędzy własną ciężką pracą. I mimo że mogliby pozwolić sobie na rozrzutność, przeważnie żyją skromnie. Wiedzą bowiem, że zdobycie majątku to dopiero pierwszy etap STAWANIA SIĘ człowiekiem bogatym. Aby MIEĆ pieniądze, trzeba nauczyć się nimi zarządzać.

Autor, milioner mieszkający od roku 1982 w Kanadzie, napisał tę książkę po to, by udowodnić Ci, że każdy może zostać milionerem. Wie o tym, bo sam zaczynał od zera. Zauważa, że aby móc myśleć o bogactwie, najpierw musisz znaleźć własną ścieżkę do mistrzostwa. Dopiero wtedy, gdy będziesz w czymś naprawdę dobry, zaczniesz dobrze zarabiać. W kolejnej części książki zwraca uwagę na wydatki — podpowiada, jak skutecznie zadbać o to, by większe zarobki nie oznaczały większych kredytów do spłacenia. Wreszcie odsłania przed Tobą prawdę o tym, kto rządzi światem i radzi, jak żyć z tą (dość ponurą) świadomością. Na końcu zaś daje inspirację do działania i proponuje wspólne poszukiwanie sensu życia. Oczywiście jest to sens życia milionera, bo milioner drzemie w każdym z nas!

portfel.pl 2012-04-01