ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Początki. Jak 9 miesięcy w łonie matki wpływa na resztę naszego życia (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Ann Murphy Paul
Okładka książki/ebooka Początki. Jak 9 miesięcy w łonie matki wpływa na resztę naszego życia

Okładka książki Początki. Jak 9 miesięcy w łonie matki wpływa na resztę naszego życia

Okładka książki Początki. Jak 9 miesięcy w łonie matki wpływa na resztę naszego życia

Okładka książki Początki. Jak 9 miesięcy w łonie matki wpływa na resztę naszego życia

Wydawnictwo:
Świat Książki
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
304
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

"Co sprawia, że jesteśmy tacy, jacy jesteśmy?

Niektórzy mówią, że to geny, które dziedziczymy przy poczęciu. Inni, że to środowisko, w jakim się wychowujemy w dzieciństwie. Ale czy może być tak, że wiele z naszych indywidualnych cech - zdrowie, inteligencja, temperament - są kształtowane przez warunki, których doświadczamy przed urodzeniem?

Autorka i dziennikarka Annie Murphy Paul zapuszcza się do laboratoriów badaczy płodów, przeprowadza wywiady i rozmowy z ekspertami z całego świata i zagłębia się w bogatą historię koncepcji dotyczących tego, jak jesteśmy kształtowani przed urodzeniem. Odkrywa dramatyczne historie, np: osoby poczęte podczas oblężenia nazistów w Holandii podczas II wojny światowej wciąż odczuwają tego konsekwencje, a kobiety w ciąży, które przeżyły atak na World Trade Center, przekazały swojemu potomstwu swoją traumę.

Wraz z intymnością zawartą w osobistych wspomnieniach i nową rewolucją naukową, książka prezentuje nową wizję naszych początków, która zmienia sposób myślenia o sobie, naszych dzieciach i samej Naturze.

Annie Murphy Paul, utalentowana pisarka naukowa, połączyła rzetelną naukę z nadzwyczajną delikatnością oraz liryczną prozą i stworzyła prawdziwie rewolucyjny zapis ciąży. W Początkach pokazuje nam, że ciąża to nie stan, który trzeba przetrwać, lecz pierwsze dziewięć miesięcy bycia matką czyli okres pełen dalekosiężnych wyborów. "Początki" są inteligentne i bardzo świeże. Nigdy już nie pomyślicie o ciąży w ten sam sposób.

                                                                                                                                                  Sylvia Nasar, autorka "Pięknego umysłu

"

0 Ann Murphy Paul

Zamknij

Wybierz metodę płatności