ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - Projekt Feniks. Powieść o IT, modelu DevOps i o tym, jak pomóc firmie w odniesieniu sukcesu (16)

6

2018-09-08
bez podpisu
W prosty i ciekawy sposób przedstawia bardzo ważne koncepcje, związane nie tylko z DevOps ale generalnie zarządzaniem. Dla ludzi związanych z IT must read ale polecam także managerom i innym osobom decyzyjnym.
2021-03-13
Paweł
Tłumaczenie ostro kulało w technikaliach, ale mega fajna opowieść - super pasująca do wielu firm
2020-01-03
Tomek
Przeczytałem ją około roku temu. Bardzo przyjemna lektura, pochłania się stronę za stroną ze względu na formę - powieść. Fajna dla ludzi na styku biznesu, IT, ale również produkcji bo wiele elementów wbrew pozorom jest wspólnych.
2020-04-08
Krzysztof P, Senior Software Developer
Polecam. Zwłaszcza tym osobom, które pracują na styku kilku działów IT ze względu na złożoność projektów lub zespołów.
2020-03-27
TL
Polecam wszystkie książki pana Genea Kima, nie tylko dla DevOpsów i pracowników zajmujących się infrastrukturą. Natomiast jeśli komuś się wydaje, że problemy poruszane w książce to sci-fi, to niestety opisane przypadłości dotyczą wielu firm klasy enterprise nawet obecnie. Niestety ew. zmiany w takich firmach to proces na tyle powolny i odgórny, że tę pozycję sugeruję również pracownikom managementu i C-level. Język bardzo przystępny, historia ciekawa i najlepiej do przeczytania w oryginale, ale to tłumaczenie też jest całkiem dobre. Polecam.
2020-11-08
Krzysztof
Książka jest naprawdę genialna, polecam ją każdemu kto choć w niewielkim stopniu ma styczność z tematyką IT. Wbrew pozorom jest to ogromna grupa, co książka dobrze udowadnia dobitnie pokazując znaczenie działu IT w skali organizacji. Powiązania z IT nie są często zauważane, wiele osób uważa, że pewne rzeczy dzieją się same i nie warto zwracać na nie uwagi. Książka naprawdę otwiera oczy na wiele aspektów. Poza kwestiami merytorycznymi koniecznie trzeba wspomnieć o bardzo przystępnej formie. Nie jest to żaden wywód akademicki ani zbiór ogóno-coachingowych rad. Całość jest opowieścią o fikcyjnej firmie i rozmaitych problemach, z jakimi się mierzy. Bardzo dobrze słuchało się tego w formie audioboka (przyjemny lektor). Nieco śmieszne są amerykańskie specyfiki, ale je można łatwo zignorować i nie utrudniają odbioru całości.
2017-01-11
Michał Kuliński , Programista
Krew, pot i łzy - rzeczywistość projektów informatycznych. Fascynująca opowieść. Ciężko się oderwać.
2020-07-19
Hubert
Dobra korpo - lektura. Jako pracownik IT muszę przyznać - całkiem trafna i prawdziwa.
2019-11-04
Marek
Bardzo fajna książka z mnóstwem ciekawych informacji.
2018-11-03
bez podpisu
Bardzo dobra pozycja dla ludzi, którzy po szkoleniu ITIL myślą, że to abstrakcyjne bzdury zupełnie oderwane od rzeczywistości. :)
2017-07-24
bez podpisu
Bardzo dobra książka, pisana w formie powieści - więc czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Polecam zarówno dla osób decyzyjnych jak i managerów, kierowników działów IT.
2020-09-30
bez podpisu
świetne podane Zasady TOC i Lean, momentami trąci sztucznością, ale naprawdę warto przeczytać
2016-06-13
T
Świetna książka dla ludzi na styku IT i biznes. Szczególnie pierwsza część, która doskonale oddaje problemy managera IT. Napisana w formie powieści, co powoduje, że czyta sie bardzo lekko i przyjemnie. Idealna na wakacje :)
2016-05-15
Piotr D. , Manager IT
Książka traktująca w całkowicie inny sposób zagadnienia związane z zarządzaniem działem IT. Liczne problemy i zmagania w codziennym życiu managera IT są tu przedstawione jak w powieści, niemal sensacyjnej. W miarę łagodnie i z dużym wyczuciem został przedstawiony proces Lean Management dla IT. Muszę przyznać, że lektura bardzo mnie wciągnęła i przeczytałem ją niemal jednym tchem. Polecam!
2021-03-14
Marcin
Książka ciekawa i inspirująca. Pierwszą połowę lepiej się czyta, jest bardziej jak powieść. Swoją drogą, momentami to tak jakbym czytał o swojej firmie. Druga połowa nudniejsza, ale to tam pojawiają się kluczowe pomysły. Oczy bolą od tłumaczenia "znakowanie masek" (w fabryce Toyoty), powinno być "tłoczenie karoserii" .