ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - Java. Efektywne programowanie. Wydanie III (21)

5

2020-01-05
bez podpisu
Wartościowa książka. Pozwoliła mi zwrócić uwagę na rzeczy pomijane w codziennej pracy.
2018-11-06
bez podpisu
To chyba najlepsza książka o Javie dla zaawansowanych, jaką w życiu czytałem. Po niej zmienia się pogląd na wiele, z pozoru banalnych rzeczy. Autor jest praktykiem i każdą tezę popiera konkretnym kodem.
2019-12-21
bez podpisu
Świetna książka, pozycja obowiązkowa dla każdego Javowca
2019-02-01
Legenc
Polecam książkę
2020-01-02
Robert
Dużo wartościowej wiedzy - raczej od poziomu regulara niż dla juniora
2019-09-20
bez podpisu
Bardzo dobra książka, moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla programistów Javy.
2021-04-03
bez podpisu
Absolutne must have programistów Java.
2019-04-18
Krzysztof
Polskie wydanie jest tragiczne! Błędne tłumaczenia, błędy w przykładach. Tłumacz chyba nie ma nic wspólnego z IT. Używa złych pojęć a czasami myli pojęcia!
2019-03-17
bez podpisu
Książka bardzo dobra i warta przeczytania ale w wersji angielskiej. Polskie tłumaczenie jest tragiczne i niektóre fragmenty (w założeniu bardzo proste) trzeba czytać po kilka razy żeby zrozumieć co autor miał na myśli. Dzieje się tak głównie przez użytą terminologię (np. kto używa sformułowania "metoda niezmiennicza"!?) ale również brakujące oraz przekrecone słowa.
2013-04-08
Athlan , Web developer
Obowiązkowa pozycja każdego programisty Java, zwłaszcza dla tego, kto będzie przygotowywał kod dla współpracowników. Autor książki jest jednym z twórców standardowej biblioteki Java, zarówno pochwala, jak i krytykuje rozwiązania, które zostały zaimplementowane w standardowej bibliotece w perspektywie tego, że jej API ma się nie zmieniać. Idealna pozycja dla architektów oprogramowania. Kładzie nacisk na krytyczne myślenie i tworzenie uniwersalnego, nie zmieniającego swojego API kodu. Jestem zobligowany zarekomendować.
2010-08-09
Sławomir Orłowski
Na początku zaznaczam, że moja ocena dotyczy wydania angielskiego tej książki. Jest to książka, którą każdy programisty Javy powinien mieć, przeczytać i powracać do niej. Dziwię się, że do tej pory nie było polskiego wydania. Początkujący znajdzie w niej szereg wskazówek, dzięki którym uniknie szeregu niejawnych błędów w kodzie. Nauczy się również zasad tworzenie oprogramowania. Programista zaawansowany będzie mógł usystematyzować swoją wiedzę. Tego typu książki wpływają na podwyższenie poziomu rozwiązań programistycznych - uczą programistów dobrych nawyków. Wystarczy przeczytać opinię Jamesa Goslinga. Dla mnie jego rekomendacja jest potwierdzeniem wyjątkowości tej książki. Książka świetnie się nadaje również dla wykładowców wyższych uczelni.
2015-07-07
Robert , specjalista IT
Jak to mój czteroletni siostrzeniec powiedział "książka o herbacie" :) Bardzo dobra książka :).
2016-08-20
Kuba programista
O książce zostało powiedziane już bardzo dużo i przychylam się do najczęściej powtarzających opinii. Chcąc na poważnie podejść do Javy, ta książka (ale nie tylko) to doskonały wybór do przeczytania. Pokazuje nieco sztuczek, utrwala trochę wiedzy i inspiruje do lepszego zaznajomienia się ze sposobem działania języka. Osobiście czytałem równocześnie wersję angielską i polską - polecam takie rozwiązanie. Polską wersję czyta się szybciej, natomiast doczytując po angielsku mamy pewność, że wiemy jakie techniczne terminy są użyte w rozdziałach. Szkoda, że przy polskim wydaniu nie zdecydowano się zostawić przy tłumaczonych terminach angielskich odpowiedników w nawiasach.
2010-03-02
bez podpisu
Obowiązkowa lektura każdego programisty Java i nie tylko.
2009-09-09
bez podpisu
Jest to jedna z obowiązkowych pozycji każdego programisty Javy. Niestety, polskie tłumaczenie tej ksiażki trochę mnie rozczarowało. Uważam, że niektóre zwroty nie powinny być przetłumaczone na język polski np. garbage collector - tutaj "proces zbierania nieużytków", final variables - tutaj "zmienne ostateczne". Doświadczony programista Javy (dla którego raczej jest ta książka) jest bardziej zaznajomiony z angielskimi zwrotami bezpośrednio dotyczącymi samego języka Java, niż z ich polskim tłumaczeniem.
2011-06-08
macias , programista
Zgadzam sie z innymi osobami, ze tlumaczenie jest kanciaste, mnie osobiscie najbardziej irytowalo pomieszanie terminu nadpisanie metody z przeslonieciem metody. Tlumaczenie bylo niekiedy tak dziwne, ze musialem po kodzie dojsc o co chodzi w opisie. Natomiast co do meritum -- w zaleznosci od tematu. Problem w tym, ze autor pomieszal problemy z poziomu absolutnie pierwszakow ("stosuj polimorfizm zamiast switchy") z powiedzmy zaawansowanymi tematami dot. projektowania jako takiego ("unikanie wieloparametrycznych wywolan"). Nie jest na pewno to ksiazka tak jednorodna jak seria Effective C++ Meyersa, do ktorej jest odwolanie w recenzjach (w ksiazce). Ksiazka przyda sie glownie programistom Javy, ale skorzystaja takze programisci np. C#, ktorzy dowiedza sie skad sie wziely karkolomne konstrukcje jak Clone na poziomie object, HashCode i Equals. Tak, to spuscizna Javy. Ksiazke warto kupic, przeczytac i sprzedac -- jest to typowa pozycja na jedno czytanie (ze zrozumieniem tresci). Powinna byc wydana na ekonomicznym papierze i za nizsza cene. Nie jest to pozycja referencyjna, do ktorej sie wraca. I uwaga: im wieksze doswiadczenie czytelnika tym wieksza szansa, ze czytane beda tylko tytuly rozdzialow (wiele problemow jest uniwersalnych dla programowania jako takiego).
2010-12-13
AD
Sama zawartość książki i techniki w niej opisane są bardzo dobre i powinny być znane każdemu programiście Java. Niestety tłumaczenie tej książki jest niestety słabe, tłumacz "na siłę" stosował tłumaczenia, które w polskim światku informatycznym w ogóle nie funkcjonują (gdyż powszechnie używa się angielskich terminów, np. "final", "generic", itp). W niektórych przypadkach zastosowano inne tłumaczenia niż te, które są używane w jez. polskim od lat (np. metoda "protected" w książce przetłumaczona jest jako "zabezpieczona", podczas gdy powszechnie mówi się "chroniona"). Z ww. powodów książkę się w wielu miejscach ciężko czyta, trzeba się domyślać co oryginalny autor miał tak naprawdę na myśli. Podsumowując: za zawartość 6, z tłumaczenie -2, w efekcie ocena polskiego wydania 4.
2013-11-18
Zawiedziony tłumaczeniem , Software engineer
Ksiązkę zacząłem czytać w wersji angielskiej. Bardzo spodobał mi się sposób w jaki autor przekazuje wiedzę i ilustruje przykłady. Jak najbardziej polecam każdemu kto programuje w javie. Natomiast jestem kompletnie zawiedziony tłumaczeniem. Tłumaczenie na siłę typowo informatycznych zwrotów powoduje, że zdanie kompletnie traci sens. Po przeczytaniu kilku stron od razu widać, że polskiego tłumaczenia nie widział ktokolwiek z branży informatycznej. Mój apel do HELIONa: zatrudnijcie człowieka, który ma wiedzę z zagadnień informatyki, bo to co tutaj czytam woła o pomstę do nieba! Do zainteresowanych: KUPUJCIE TĄ KSIĄŻKĘ WYŁĄCZNIE W WERSJI ANGIELSKIEJ!!!
2017-02-13
Piotr Wittchen , Programista Java
Dobra książka n.t. programowania w Javie. Jest to jedna z podstawowych pozycji, z którą warto się zapoznać. Pozwala ugruntować posiadaną wiedzę, lepiej poznać fundamenty opisywanego języka oraz dobre praktyki.
2018-01-06
Agata Bereza , Programista Java
Witam serdecznie, Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że do samej książki i jej wydania oraz treści nie mam żadnych zastrzeżeń i ogólnie bardzo mi się podoba to jak w jasny i przejrzysty została wyłożona tak obszerna tematyka. Niemniej chciałabym zgłosić błąd logiczny istniejący w kodzie. Sprawdziłam w wersji angielskiej i tam widnieje poprawne rozwiązanie. Błąd znajduje się w rozdziale 3 - temat 9 - s.69 @Override public int hashCode() { int result = hashCode; --> po raz pierwszy deklarujemy zmienną result if(hashCode == 0) { int result = 17; --> usilujemy na nowo zadeklarowac zmienną result, która została już zdefiniowana, co będzie skutkowało błędem kompilatora. Poprawna wersja tej linii powinna wyglądać w ten sposób: result = 17; Pozdrawiam serdecznie, Agata Bereza
2018-01-10
Agata Bereza , Programista Java
Witam, Chciałabym zgłosić błąd w książce znajdujący się na stronie 96 w temacie 15. W przykładzie z kodem do zainicjalizowania nowego obiektu użyto operatora "New" z wielkiej litery, co poskutkuje błędem - gdyż taki operator nie istnieje. Wielkość liter ma znaczenie, prawidłowy zapis to "new" z małej litery. Pozdrawiam, Agata Bereza