ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Gospodarka osadowa oczyszczalni ścieków. Identyfikacja wybranych problemów i propozycje rozwiązań (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autorzy:
Marcin Dębowski, Marcin Zieliński
Wydawnictwo:
Verlag Dashofer
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
48
     PDF
Eksploatacja oczyszczalni ścieków związana jest ściśle z koniecznością prowadzenia odpowiedniej gospodarki osadowej. Powstające w procesie oczyszczania ścieków osady muszą być poddawane procesom przeróbki, a następnie właściwie unieszkodliwione lub zagospodarowane.


Publikacja prezentuje nowe rozwiązania technologiczne, które pozwalają na skuteczną stabilizację, higienizację oraz odwodnienie osadów ściekowych, powstających zarówno w sektorze komunalno-bytowym, jak i zakładach przemysłowych. Przedstawia metody, urządzenia oraz rozwiązania technologiczne, które pozwalają istotnie zwiększyć efektywność rozkładu substancji zawartych w osadach ściekowych organicznych, co bezpośrednio wpływa na ilość wytwarzanego biogazu oraz stopień neutralizacji tego uciążliwego odpadu. Omawia również technologie, które prowadzą bezpośrednio do zmniejszenia ilości, masy i objętości powstających w procesach oczyszczania ścieków osadów, a co za tym idzie ograniczają lub zupełnie eliminują ich negatywny wpływ na komponenty środowiska naturalnego.
0 Marcin Dębowski, Marcin Zieliński

Zamknij

Wybierz metodę płatności