ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Dziecko wojny (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Sara Nović
Wydawnictwo:
WAB
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
227
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

Ebook

31,99 zł

Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

Przenieś na półkę

Nie musisz czegoś doświadczyć,  żeby zapamiętać.

Dla dziesięcioletniej Any Jurić wojna rozpoczęła się od paczki papierosów... Kiedy zaprzyjaźniony sprzedawca pewnego dnia zapytał, jakie papierosy pali wujek dziewczynki - serbskie  czy chorwackie - ta uświadomiła sobie po raz pierwszy, jak ogromna to różnica.

Jugosławia, 1991 rok. Ana mieszka z rodzicami i malutką, ciężko chorą siostrą w Zagrzebiu. Mimo toczącej się w kraju wojny sytuacja, choć trudna, wydaje się do opanowania. Dzieci w dalszym ciągu uczą się w szkołach, a Ana gra na ulicy w piłkę ze swoim najlepszym przyjacielem, Luką. Co prawda do miasta zaczynają napływać uchodźcy z ogarniętych wojną innych części  kraju, ale życie wokół zdaje się biec swym naturalnym rytmem. I wtedy Zagrzeb zostaje zbombardowany po raz pierwszy... Z dnia na dzień wojna zaczyna coraz głębiej wdzierać się w dziecięcy świat Any, by po chwili już zrujnować go doszczętnie...

Dziecko wojny może być fikcją, ale nie czuć w niej fałszu [...]. Nović zanurza nas w szarych strefach wojny na Bałkanach - zarówno w niuansach, jak i jej emocjonalnych skutkach - co sprawia, że Dziecko wojny jest po mistrzowsku wielowarstwowa, a miejscami rozdzierająca.

- "Vanity Fair"

Sara Nović - urodziła się w 1987 roku. Mieszkała zarówno w Chorwacji, jak i w Stanach Zjednoczonych. Absolwentka Uniwersytetu Columbia. Obecnie jest redaktorem działu literatury w "Blunderbuss Magazine". Prowadzi również kursy pisania na Uniwersytecie Columbia i w Fashion Institute of Technology. Mieszka w Queens. Girl at War to jej debiutancka powieść.

0 Sara Nović

Zamknij

Wybierz metodę płatności