ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Kaskadowe arkusze stylów. Ćwiczenia praktyczne

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Bartosz Danowski
Kaskadowe arkusze stylów. Ćwiczenia praktyczne Bartosz Danowski - okładka książki

Kaskadowe arkusze stylów. Ćwiczenia praktyczne Bartosz Danowski - okładka książki

Kaskadowe arkusze stylów. Ćwiczenia praktyczne Bartosz Danowski - okładka audiobooka MP3

Kaskadowe arkusze stylów. Ćwiczenia praktyczne Bartosz Danowski - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
5.5/6  Opinie: 4
Stron:
132
Druk:
oprawa miękka

Książka ta jest kierowana do wszystkich osób zajmujących się projektowaniem stron WWW zarówno za pomocą edytorów tekstowych (np. EzHTML, o którym pisałem w poprzedniej książce), jak i edytorów graficznych (np. MS Front Page), gdyż informacje tu zawarte można śmiało wykorzystać niezależnie od używanego edytora. Obecny rozwój Internetu wymusił powstanie nowych języków stosowanych do budowy stron WWW. Zmianie uległy również dobrze znane standardy. Tendencje te miały także wpływ na język HTML, który został stopniowo oddzielony od elementów związanych z formatowaniem wyglądu strony. Obecny HTML zawiera jedynie zestaw znaczników odpowiedzialnych za grupowanie tekstu w bloki, tworzenie tabel, list, ramek, osadzanie grafiki, natomiast cały proces formatowania i pozycjonowania wszystkich elementów został przejęty przez CSS - kaskadowe arkusze stylów. Rozwiązanie takie cechuje się bardzo dużą wygodą i ogromnymi możliwościami.

Kaskadowe arkusze stylów od dawna były dobrze znane użytkownikom edytorów tekstu i zostały z dużym entuzjazmem przyjęte w światku webmasterskim. Dzięki CSS projektanci dostali do rąk potężne narzędzie pozwalające określać wygląd niemal każdego elementu strony.

Podobnie jak język HTML, również kaskadowe arkusze stylów są standaryzowane przez konsorcjum W3C, a odpowiednie specyfikacje znajdują się na stronie WWW. "Ćwiczenia praktyczne" to seria przeznaczona dla czytelników, którzy lubią rozwiązywać problemy i poznawać zagadnienia od podstaw. Każda książka składa się z szeregu ćwiczeń utrwalających zdobywaną wiedzę. Książki są doskonałym uzupełnieniem kursów, dlatego są wykorzystywane przez liczące się ośrodki szkoleniowe w Polsce.

O autorze książki

1 Bartosz Danowski

Bartosz Danowski — 47-latek, autor licznych książek informatycznych, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz ekspert urzędu marszałkowskiego do spraw oceny wniosków unijnych sektora IT. Pisze z myślą o Czytelnikach, stara się, aby przekaz w jego książkach był prosty i zrozumiały dla każdego odbiorcy.

Zamknij

Wybierz metodę płatności