ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Tailwind CSS. Projektowanie stron WWW i podejście utility-first (ebook)(audiobook)(audiobook)

Okładka książki/ebooka Tailwind CSS. Projektowanie stron WWW i podejście utility-first

Okładka książki Tailwind CSS. Projektowanie stron WWW i podejście utility-first

Okładka książki Tailwind CSS. Projektowanie stron WWW i podejście utility-first

Okładka książki Tailwind CSS. Projektowanie stron WWW i podejście utility-first

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Druk:
oprawa miękka

Poznaj rewelacyjną nowość na rynku frontendu

Framework Tailwind CSS to prawdziwy webmasterski hit ostatniego roku. Wyjątkowym i nowatorskim czyni go przyjęta filozofia pracy. Twórcy frameworka proponują bowiem oryginalne podejście do tworzenia stron i aplikacji internetowych. Zamiast ściśle semantycznego sposobu tworzenia klas CSS Tailwind opiera się na fundamencie zwanym Utility-First. Dzięki temu architekt interfejsu nie marnuje czasu na generowanie wymyślnych nazw opisujących poszczególne elementy, a podchodzi do nich bardziej pragmatycznie — definiuje je w taki sposób, który najlepiej odpowiada rzeczywistości.

Ta książka przeznaczona jest przede wszystkim dla początkujących i średniozaawansowanych projektantów stron WWW. Czytelnik znajdzie w niej mnóstwo praktycznych informacji dotyczących frameworka Tailwind. Pozna jego możliwości, mocne i słabe strony. Opanuje rządzące nim zasady oraz dostępne w nim narzędzia. Ich użycia nauczy się w praktyce, ponieważ znaczną część podręcznika zajmuje realizacja konkretnego zadania — autor przeprowadzi Czytelnika przez przygotowanie kompletnego konceptu interfejsu z wykorzystaniem wszystkiego, co oferuje w swoich zasobach Tailwind.

O autorze

1 Michał Kortas

Michał Kortas jest autorem bloga webroad.pl traktującego o tematach z szeroko pojętej dziedziny technologii webowych. Nieprzerwanie od blisko dziesięciu lat spełnia się zawodowo jako architekt projektów i full-stack web developer. Jest autorem książki Bootstrap. Praktyczne projekty, wydanej nakładem Wydawnictwa Helion.

Zamknij

Wybierz metodę płatności