ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

ABC komputera. Wydanie II

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Piotr Wróblewski
ABC komputera. Wydanie II Piotr Wróblewski - okładka książki

ABC komputera. Wydanie II Piotr Wróblewski - okładka książki

ABC komputera. Wydanie II Piotr Wróblewski - okładka audiobooka MP3

ABC komputera. Wydanie II Piotr Wróblewski - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
5.3/6  Opinie: 10
Stron:
284
Druk:
oprawa miękka

Sprawdź nowe wydanie

ABC komputera. Wydanie 8.1
Piotr Wróblewski
Książka kompatybilna z systemem Windows 8.1 oraz programami Microsoft Office Word i Excel edycji 2013/365. Naucz się korzystać z komputera osobistego! Planujesz kupić komputer? Już to zrobiłeś, ale nie wiesz, jak się go używa? Boisz się, że nauka Cię przerośnie? Niepotrzebnie! Komputerów używają codziennie miliony ludzi. Dlaczego Ty nie miałbyś stać się jednym z nich? Przekonaj się...
Książka ta jest przeznaczona dla osób, które z komputerami nie miały jeszcze nic wspólnego. Szczególnie przydatna może się okazać przyszłym użytkownikom, którzy zostali zmuszeni do nauczenia się obsługi komputera. Celem tej książki jest przede wszystkim oswojenie Czytelnika z nowym, nieznanym narzędziem.

Wyprawę w świat komputerów autor rozpoczyna od wizyty w sklepie komputerowym, podając kilka porad przydatnych dla niezorientowanej osoby, która sama jeszcze nie wie, czego tak naprawdę od komputera chce. Kilka praktycznych porad ułatwi wybór komputera do:

  • zabawy (gry!);
  • nauki (programy edukacyjne);
  • pracy.
Ostatniemu zagadnieniu będzie poświęcona większa część książki. Czytelnik dowie się, jak:
  • pisać listy;
  • tworzyć grafikę;
  • drukować dokumenty;
  • wykonywać obliczenia;
  • połączyć się z Internetem.
W książce omówiono zarówno narzędzia dostarczane z systemem operacyjnym Windows (edytory tekstowe i graficzne), jak i specjalne pakiety o możliwościach małej drukarni i centrum obliczeniowego (pakiet Microsoft Office 2000 -- najpopularniejszy obecnie pakiet programów do zastosowań domowych i biurowych).

Wybrane bestsellery

O autorze książki

1 Piotr Wróblewski

Piotr Wróblewski — autor książek z dziedziny informatyki. Z wydawnictwem Helion współpracuje od 1992 roku, czego efektem są liczne podręczniki programowania i obsługi komputerów; najpopularniejsze, ABC komputera i Algorytmy, struktury danych i techniki programowania, doczekały się wielu wydań i nieprzerwanie cieszą się zainteresowaniem czytelników. Ostatni z wymienionych tytułów ukazał się również za granicą. Pierwotnie ilustrowany kodem C++, został przygotowany także w wariantach z językami Java i Python.

Piotr Wróblewski jest absolwentem Politechniki Śląskiej i francuskiej uczelni inżynierskiej ENSSAT (w Lannion w Bretanii). Studia we Francji do dziś wspomina jako największą przygodę swojego życia. Po powrocie do Polski zajmował się pisaniem oprogramowania na zamówienie i prowadzeniem szkoleń komputerowych. Przez dziewięć lat pracował w spółkach zagranicznych z branży IT i telekomunikacji, głównie w charakterze kierownika projektów i product managera.

Już w trakcie pracy zawodowej ukończył studia z zarządzania i marketingu ― Master HEC w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 2006 roku mieszka we Wrocławiu. W ostatnich latach specjalizował się w bezpieczeństwie aplikacji (klasycznych i oferowanych w chmurze) i rozwijaniu produktów wspomagających cyberbezpieczeństwo.

Pełny profil zawodowy: https://www.linkedin.com/in/pwroblewski/.

Piotr Wróblewski - pozostałe książki

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności