ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

ABC komputera. Wydanie II

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Piotr Wróblewski
ABC komputera. Wydanie II Piotr Wróblewski - okładka książki

ABC komputera. Wydanie II Piotr Wróblewski - okładka książki

ABC komputera. Wydanie II Piotr Wróblewski - okładka audiobooka MP3

ABC komputera. Wydanie II Piotr Wróblewski - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
5.3/6  Opinie: 10
Stron:
284
Druk:
oprawa miękka
Książka ta jest przeznaczona dla osób, które z komputerami nie miały jeszcze nic wspólnego. Szczególnie przydatna może się okazać przyszłym użytkownikom, którzy zostali zmuszeni do nauczenia się obsługi komputera. Celem tej książki jest przede wszystkim oswojenie Czytelnika z nowym, nieznanym narzędziem.

Wyprawę w świat komputerów autor rozpoczyna od wizyty w sklepie komputerowym, podając kilka porad przydatnych dla niezorientowanej osoby, która sama jeszcze nie wie, czego tak naprawdę od komputera chce. Kilka praktycznych porad ułatwi wybór komputera do:

  • zabawy (gry!);
  • nauki (programy edukacyjne);
  • pracy.
Ostatniemu zagadnieniu będzie poświęcona większa część książki. Czytelnik dowie się, jak:
  • pisać listy;
  • tworzyć grafikę;
  • drukować dokumenty;
  • wykonywać obliczenia;
  • połączyć się z Internetem.
W książce omówiono zarówno narzędzia dostarczane z systemem operacyjnym Windows (edytory tekstowe i graficzne), jak i specjalne pakiety o możliwościach małej drukarni i centrum obliczeniowego (pakiet Microsoft Office 2000 -- najpopularniejszy obecnie pakiet programów do zastosowań domowych i biurowych).

O autorze książki

1 Piotr Wróblewski

Piotr Wróblewski — autor wielu książek z dziedziny informatyki. Z wydawnictwem Helion współpracuje od 1992 roku, czego wynikiem są liczne podręczniki dotyczące programowania i obsługi komputerów. Najpopularniejsze do tej pory ABC komputera i Algorytmy, struktury danych i techniki programowania doczekały się kilku wydań i cieszą się u Czytelników stałym zainteresowaniem. Ten ostatni tytuł ukazał się także za granicą.

Piotr Wróblewski jest absolwentem Politechniki Śląskiej oraz francuskiej uczelni informatycznej ENSSAT (Lannion w Bretanii). Studia we Francji do tej pory wspomina jako największą przygodę swojego życia. Po powrocie do Polski zajmował się pisaniem oprogramowania na zamówienie i prowadzeniem szkoleń komputerowych. Przez kolejne dziewięć lat pracował w spółkach zagranicznych z branży IT/telekomunikacja, głównie w charakterze kierownika projektów (Impaq, Polkomtel).

Już w trakcie pracy zawodowej ukończył dodatkowe studia z zarządzania i marketingu Master HEC w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 2006 roku mieszka we Wrocławiu, gdzie pracuje w firmie Nokia — obecnie na stanowisku kierownika produktu w dziale rozwoju oprogramowania stacji bazowych (w obszarze bezpieczeństwa aplikacji telekomunikacyjnych).

Pełny profil zawodowy: https://www.linkedin.com/in/pwroblewski/.

Zamknij

Wybierz metodę płatności