ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Po prostu DHTML i CSS

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Jason Cranford Teague
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.0/6  Opinie: 5
Stron:
592
Druk:
oprawa miękka
Czytaj fragment
W książce tej pokazano najlepsze sposoby wprowadzania w życie DHTML-a i CSS, umożliwiające obejrzenie tych stron jak największej liczbie osób myszkujących po Internecie. W celu lepszej organizacji informacji książka jest podzielona na cztery części:

  • Część 1. informuje, jak używać CSS, aby zapanować nad wyglądem zawartości stron internetowych. Pokażę właściwe sposoby kontrolowania różnych aspektów wyglądu strony.
  • Część 2. zajmuje się sposobem wykorzystania obiektowego modelu dokumentu (DOM -- Document Object Model) wraz z CSS i JavaScriptem do stworzenia prostych funkcji dynamicznych. Pokażę także, jak stworzyć DOM, pozwalający na uruchomienie funkcji dynamicznych w większości przeglądarek, maksymalnie ograniczając przy tym ilość zbędnego kodu.
  • Część 3. skupia się nad sposobem wykorzystania DHTML-a i CSS w dwóch najbardziej znanych programach do edycji stron internetowych: Adobe GoLive i Macromedia Dreamweaver. Chociaż nie musimy używać tych programów przy tworzeniu stron internetowych w technologii DHTML i CSS, to mogą one ułatwić nasze życie.
  • Część 4. pokazuje, jak przy użyciu DHTML-a i CSS zaprojektować witrynę internetową, opisuje także niektóre zastosowania tych technologii. Dodatkowo pokazuje, jak szukać błędów w kodzie oraz zapoznaje nas z dopiero pojawiającymi się technologiami.

Wybrane bestsellery

0 Jason Cranford Teague

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności