ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - Data science od podstaw. Analiza danych w Pythonie. Wydanie II (9)

35

2021-04-05
Jolanta
Widać, że ludzie zwyczajnie nie przeczytali tej książki dokładnie. Na samym początku jest napisane "jeżeli nie umiesz zupełnie programować w Pythonie lub nie umiesz programować w ogóle, to zanim rozpoczniesz lekturę tej książki, zajrzyj do jakiegoś poradnika Pythona dla początkujących." Co do samej książki to fajna pozycja uzupełniająca dla osób posiadające silne podstawy data science.
2021-01-03
bez podpisu
Nie rozumiem umieszczonych tu opinii. W tytule nie jest wpisane Python od podstaw tylko Data Since od podstaw :) Do nauczenia się podstaw Pythona jest wiele innych książek np. "Python. Wprowadzenie" po przerobieniu których rozdziały poświęcone przypomnieniu składni Python są zbędne. Mam podstawy Python i mnie irytuje że w każdym kursie lub książce są skrótowo przypominane podstawy.
2021-09-12
Bartosz
Data Science od podstaw Joela Grusa jest dobrą książką do nauki. Autor przechodzi poprzez większość zagadnień (czasem tylko podstawy, czasem się zagłębia) pojawiające się w temacie Data Science ale daje również kolejne literatury do zgłębiania tematu. Dla kogo jest ta książka? Na pewno nie dla poczatkujących Pythona oraz osób niezaznajomionych z matematyką (statystyka, rachunek prawdopodobieństwa). Należałoby wcześniej zgłębić te tematy aby zacząć pracę z tą lekturą.
2020-06-08
bez podpisu
Nie polecam, bardzo mylący tytuł - z pewnością nie jest to data science od podstaw. Opisy i wyjaśnienia w książce są bardzo skrótowe i w efekcie nieprzydatne dla osób początkujących, które chciałyby krok po kroku zbudować zrozumienie dla tematu. Książka stanowi dobry przegląd metod data science, ale raczej dla osób bardziej biegłych w tej tematyce.
2020-05-11
Rafał
Myślę, że największe rozczarowanie może brać się z "obietnicy" złożonej w tytule, a raczej z tego, co za znaczenie chce się podstawić pod określenie "od podstaw". Moim zdaniem jest to bardzo wartościowa pozycja mimo wszystko, niestety chyba niekoniecznie dla zupełnych "świeżaków". Dobrze jest przynajmniej trochę liznąć wcześniej Pythona i mieć pewne rozeznanie (mgliste chociażby) w dziedzinie przedmiotowej. Jest wprawdzie jeden rozdział poświęcony podstawom Pythona, ale w bardzo skondensowanej formie i dla osoby zupełnie zielonej zupełnie nieprzydatny. Największą wartością tej pozycji jest to, że autor omawia określona zagadnienia i algorytmy budując rozwiązania od podstaw właśnie, a nie korzystając z gotowych bibliotek typu scikit-learn, co pozwala lepiej zrozumieć, jak te algorytmy faktycznie działają.
2019-08-27
bez podpisu
Książka pokazuje narzędzia i umiejętności jakie można wykorzystywać do analizy, ale to nie jest lektura od której należy rozpocząć drogę w tym kierunku. Dobrze znać już co najmniej podstawy python, matematyki, statystyki i innych tematów, których dt. ta lektura, ponieważ tłumaczenie niektórych tematów jest niezrozumiałe i bez dodatkowej lektury na dany temat ciężko zrozumieć co autor chce donieść.
2021-01-13
Radosław S
Zawiodłem się na tej pozycji. Napisana na tyle chaotycznie, że osoba początkująca będzie miała problem ze zrozumieniem
2019-10-20
brtk
Książka napisana chaotycznie. To co jest tworzone nie jest wyjaśniane, masz kod i on działa, potem jest on zagniezdzany kilka razy, a sto stron dalej używana jest ta funkcja do czegoś(patrz wektory). Dopisek na wstępie "od podstaw" jest jakaś pomyłka. Zresztą to co jest opisywane jest opisywane krótko, maxymalnie zwięźle i kompletnie nie zrozumiałe. Ja poświęciłem czas tej książce, nie róbcie tego błędu.
2021-08-10
Patryk
Ciężko mi było wybrać miedzy 2 a 3 i ostatecznie wybrałbym 2.5. Startując z ponad przeciętną znajomością Pythona a ponad to znajomością ze studiów C, C++ i SQL wcale nie odnalazłem się w tej książce lepiej niż osoby narzekające na "od podstaw". Znalazłem tu nienajfajniejsze praktyki w Pythonie. Rozdział o pozyskiwaniu danych jest niemal całkowicie bezużyteczny gdyż strona z której korzysta autor zakopała wszelkie informacje pod tonami tagów i javy scripta. Przeczytałem kilka książek programistycznych i ta wyróżnia się negatywnie brakiem motywowania do myślenia. Autor umieszcza trochę suchych faktów i atakuje nas gotową funkcją w Pythonie, nie zada nam pytania naprowadzającego i uruchamiającego nasz mózg, co gorsza nawet nie opisze po kolei jak działa dana funkcja. Byłoby to zadawane gdyby nie istniały biblioteki, ale istnieją. Autor siedzi okrakiem na płocie, ani nie uczy nas samodzielnego myślenia ani korzystania z narzędzi ani rozumienia zagadnienia. De Facto pokazuje nam zwoje domowe funkcje i okrasza to odrobiną dygresji na temat danych. Po namyśle nie wiem czy dałbym 2