ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Mapa Agile & Scrum. Jak się odnaleźć jako Scrum Master (ebook)(audiobook)(audiobook)

Okładka książki/ebooka Mapa Agile & Scrum. Jak się odnaleźć jako Scrum Master

Okładka książki Mapa Agile & Scrum. Jak się odnaleźć jako Scrum Master

Okładka książki Mapa Agile & Scrum. Jak się odnaleźć jako Scrum Master

Okładka książki Mapa Agile & Scrum. Jak się odnaleźć jako Scrum Master

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Druk:
oprawa miękka

Lepiej, szybciej, skuteczniej!

SCRUM, czyli zwinne (ang. Agile) podejście do wytwarzania usług i produktów, wymyślono po to, by realizować zadania w krótszym czasie, z użyciem mniejszej ilości zasobów i w jak najlepszym „dopasowaniu” do oczekiwań klienta. Zespoły pracujące w Scrumie, starzy agile’owi wyjadacze, zwykle sobie to podejście chwalą i chętnie korzystają z niego przy prowadzeniu kolejnych projektów. Niestety dla osoby, która dopiero zaczyna pracować w podejściu zwinnym, sprawa zwykle nie jest prosta. Wdrożenie się do „zwinności” wymaga czasu i wskazówek od doświadczonych Scrum Masterów.

Skoro mowa o wskazówkach od bardziej doświadczonych praktyków Scrumu — książka, którą Ci proponujemy, stanowi świetny wstęp do tego, by zacząć działać zwinnie. Jej autor, sam znawca tematu, praktykujący Agile & Scrum oraz dzielący się tą wiedzą z uczestnikami szkoleń, zebrał w tej publikacji wskazówki własne i wielu innych Scrum Masterów. Poczynając od zupełnych podstaw i zasad Scruma, przez problemy, z jakimi spotkasz się w codziennej pracy nad projektami, aż po kwestie dyskusyjne, postrzegane z różnych punktów widzenia – niniejszy poradnik stanowi swego rodzaju kompendium praktycznej wiedzy na temat Scruma i Agile’a podany w przystępnej hasłowej formie. Dzięki temu będzie Ci się łatwo po nim poruszać.

O autorze

1 Mateusz Żeromski

Mateusz Żeromski - Jestem praktykiem, praktykiem biznesu. Od 2000 roku zdobywam doświadczenie w branży IT, brałem udział w tworzeniu ponad 10 startupów — przeszedłem drogę od webmastera do prezesa firmy i inwestora. Poznałem wiele branż: badawczą, analityczną, programistyczną, marketingową, reklamową — w każdej były dysfunkcje zespołowe, ukryte błędy.

Naprawdę wierzę w to, że każdy zespół może pracować lepiej.

Zasady Scrum i wartości Agile są według mnie jasną i pewną drogą do zbudowania skutecznego i efektywnego zespołu. Dlatego też stworzyłem platformę e-learningową Agile & Scrum, a od 2018 roku prowadzę warsztaty i przeprowadzam transformacje firm, oparte na konkretnej wiedzy biznesowej.

Scruma traktuję jako techniczną implementację turkusu — proste i jasne zasady, których można użyć tylko w zdrowym środowisku.

W każdym działaniu szukam wartości. Doświadczenie biznesowe pozwala mi skupić się na tym, jak zoptymalizować działania, aby uzyskać najlepsze efekty.

Scrum to zasady przejrzystej pracy — opartej na prawdzie, szczerości i uczciwości — w ramach której tworzy się tylko wartościowe rzeczy dla interesariuszy.

Metoda ecoScrum, opracowana wspólnie z Markiem Wzorkiem, jest kompletnym systemem samozarządzania dla organizacji z wykorzystaniem metod zwinnych i metodyki Scrum. ecoScrum inspiruje pracowników do zaangażowania się w realizację celów biznesowych firmy i daje narzędzia do szybszego i łatwiejszego podejmowania decyzji.

Zamknij

Wybierz metodę płatności