ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Java i XML (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Brett McLaughlin
Okładka książki/ebooka Java i XML

Okładka książki Java i XML

Okładka książki Java i XML

Okładka książki Java i XML

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
3.9/6  Opinie: 8
Stron:
400
Druk:
oprawa miękka
Już od jakiegoś czasu w rozmowach programistów internetowych pojawia się hasło XML. Jak zaprząc tę nową technologię do konkretnej pracy? W książce Java i XML pokazano, jak stworzyć prawdziwe aplikacje oparte na języku XML; aplikacje, w których zarówno kod, jak i dane są rzeczywiście przenośne.

Java stanowi przewrót w dziedzinie programowania. Jest to język niezależny od platformy. Kontynuacją tego przewrotu jest technologia XML -- tym razem mamy do czynienia z niezależnym od platformy formatem danych. Wspólnie -- Java i XML świetnie nadają się do tworzenia aplikacji WWW dla przedsiębiorstw. Oferują niezależność od platformy, rozszerzalność, możliwość wielokrotnego wykorzystania i obsługę języków globalnych (poprzez Unikod).

W książce "Java i XML" pokazano, jak połączyć te dwie technologie i za ich pomocą budować bogate witryny internetowe, w których zawartość generowana jest dynamicznie; jak pisać oprogramowanie dla przedsiębiorstw, dzięki któremu obniża się koszty współdzielenia informacji i wymiany danych; oraz jak tworzyć inne proste i wydajne rozwiązania wymagające przenośności danych.

W książce opisano następujące tematy:

  • podstawy języka XML;
  • przetwarzanie danych XML za pomocą interfejsów SAX i DOM;
  • tworzenie nowych typów dokumentów za pomocą definicji DTD oraz schematów XML;
  • pisanie programów generujących dane XML;
  • transformacja danych XML do innych postaci za pomocą XSLT;
  • opracowywanie aplikacji wykorzystujących technologię XML-RPC;
  • korzystanie ze struktur publikacji w rodzaju Apache Cocoon;
  • korzystanie z języka XML na potrzeby konfiguracji;
  • tworzenie aplikacji typu firma-firma;
  • budowanie kanałów informacyjnych wykorzystujących technologię RSS oraz generowanych dynamicznie poprzez język XSP.
"Java i XML" to pierwsza książka, w której opisano najświeższe wersje specyfikacji DOM (DOM Level 2) oraz interfejsu SAX (SAX 2.0). To także pierwsza książka omawiająca JDOM, nowi interfejs upraszczający manipulację danymi XML z programu w Javie. Jeśli wykorzystujesz język XML lub zamierzasz, to robić w przyszłości, jeśli zaangażowany jesteś w publikację danych na stronach WWW lub opracowujesz oprogramowanie dla firm, ta książka na pewno będzie Ci służyła pomocą.
0 Brett McLaughlin

Zamknij

Wybierz metodę płatności