ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Edytor vi. Leksykon kieszonkowy

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Arnold Robbins
Edytor vi. Leksykon kieszonkowy Arnold Robbins - okładka książki

Edytor vi. Leksykon kieszonkowy Arnold Robbins - okładka książki

Edytor vi. Leksykon kieszonkowy Arnold Robbins - okładka audiobooka MP3

Edytor vi. Leksykon kieszonkowy Arnold Robbins - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
80
Druk:
oprawa miękka
Dla wielu użytkowników praca w środowisku uniksowym jest równoważna z używaniem pełnoekranowego edytora tekstowego vi dostępnego w większości systemów uniksowych. Jednak nawet osoby znające ten edytor często wykorzystują tylko nieliczne jego możliwości.

W niniejszym leksykonie można znaleźć wiele interesujących zagadnień, między innymi użycie klonów programu vi: vim, elvis, nvi oraz vile i ich rozszerzenia, takie jak edycja w wielu oknach, rozszerzone wyrażenia regularne oraz graficzny interfejs użytkownika.

Niewielka książeczka, którą trzymasz właśnie w rękach, jest wygodnym kompendium zawierającym właściwie wszystkie informacje ze znacznie grubszego podręcznika. Opisano tu poruszanie się po tekście i polecenia edycyjne, opcje wiersza poleceń oraz inne elementy edytora vi w postaci czytelnych tabel.

Arnold Robbins pochodzi z Atlanty, obecnie mieszka w Izraelu. Z zawodu jest informatykiem i autorem książek technicznych. To on jest autorem wydanej po raz drugi książki "sed & awk" wydawnictwa O'Reilly oraz nowej książki, "Learning the vi Editor". Systemu Unix używa od 1980 roku. Teraz opiekuje się programem gawk (GNU awk) i jego dokumentacją.

Wybrane bestsellery

0 Arnold Robbins

Arnold Robbins - pozostałe książki

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności