ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Apache. Przewodnik encyklopedyczny. Wydanie III (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autorzy:
Ben Laurie, Peter Laurie
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.9/6  Opinie: 11
Stron:
704
Druk:
oprawa miękka
Udostępniany nieodpłatnie serwer WWW Apache obsługuje dziś ponad połowę wszystkich witryn w internecie i systematycznie zwiększa swój udział w rynku. Książka "Apache. Przewodnik encyklopedyczny. Wydanie III" autorstwa dwóch kluczowych członków Zespołu Apache, opisuje sposób pobrania, instalacji i zabezpieczania tego serwera oraz omawia popularne rozszerzenia, umożliwiające konstruowanie na jego podstawie aplikacji WWW.

Serwer Apache osiągnął rangę kompletnego systemu i skutecznie konkuruje z wszystkimi pozostałymi serwerami HTTP niezależnie od tego, czy będziemy porównywać je pod kątem oferowanych możliwości, efektywności, czy też szybkość działania. Apache jest przy tym dostępny dla wielu platform systemowych, w tym dla różnego rodzaju systemów Unix i systemów z rodziny Windows.

Prezentowana Czytelnikom trzecia już edycja książki opisuje najpopularniejsze wersje 1.3 i 2.0 serwera Apache dla systemów Windows i Unix kładąc szczególny nacisk na:

  • pobranie i kompilację oprogramowania serwera,
  • konfigurację i uruchamianie serwera w systemach Windows i Unix (obejmując też zagadnienia związane ze strukturami katalogów serwera i serwerami wirtualnymi),
  • omówienie interfejsu programowego serwera (w wersjach 1.3 i 2.0),
  • szczegółowy opis zagadnień związanych z zabezpieczeniem serwera Apache i wdrożeniem go w rozbudowanych witrynach,
  • prezentacje pełnej listy dyrektyw konfiguracyjnych,
  • informacje na temat instalacji i testowania skryptów języka Perl uruchamianych w trybie CGI oraz instalacji i korzystania z rozszerzeń, takich jak mod_perl, PHP, JServ, Tomcat i Cocoon.
Dzięki książce "Apache. Przewodnik encyklopedyczny" administratorzy witryn WWW nie mający dotychczas do czynienia z serwerem Apache mogą zapoznawać się z jego działaniem stopniowo, analizując i wdrażając przykładowe witryny prezentujące kolejne etapy konfiguracji serwera. Doświadczeni administratorzy i programiści (niezależnie od tego, czy ich środowiskiem roboczym jest system Windows, czy Unix) docenią natomiast te fragmenty książki, które składają się na kompletną i zwięzłą dokumentację całego serwera.

"Najlepsza książka o serwerze Apache jaką widziałem. To obowiązkowy podręcznik najczęściej wykorzystywanego na świecie serwera WWW" -- Chuck Murcko, członek Zespołu Apache
"Mogę z czystym sumieniem polecić tę książkę jako źródło informacji dla każdego administratora, który staje w obliczu zadania uruchomienia i skonfigurowania witryny WWW za pośrednictwem serwera Apache oraz każdego programisty tworzącego aplikacje dla tego serwera" -- E.V Bell II, recenzent Ed"s Internet Book Review

0 Ben Laurie, Peter Laurie

Zamknij

Wybierz metodę płatności