ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Samba. Leksykon kieszonkowy

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Samba. Leksykon kieszonkowy Robert Eckstein, David Collier-Brown, Peter Kelly - okładka książki

Samba. Leksykon kieszonkowy Robert Eckstein, David Collier-Brown, Peter Kelly - okładka książki

Samba. Leksykon kieszonkowy Robert Eckstein, David Collier-Brown, Peter Kelly - okładka audiobooka MP3

Samba. Leksykon kieszonkowy Robert Eckstein, David Collier-Brown, Peter Kelly - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
3.0/6  Opinie: 1
Stron:
112
Druk:
oprawa miękka
Samba to triumf nad platformami: zmienia system Linux albo Unix w serwer plików i drukarek dla klientów sieci Microsoft Windows. Ułatwienie dostępu i utrzymywanie kopii zapasowych sprawia, że użytkownicy, bez obaw i pod ochroną mechanizmów bezpieczeństwa systemów Unix i Windows NT, mogą przechowywać swoje pliki w jednym miejscu. Nie będą sobie zdawać nawet sprawy, że korzystają z zasobów, sięgając do drugiego systemu.

Leksykon opisuje wszystkie opcje pliku konfiguracyjnego Samby. Zawiera także opis opcji wiersza poleceń i odpowiednie wiadomości o sposobach użycia demonów Samby (smbd i nmbd) i narzędzi w dystrybucji Samby (nmblookup, rpcclient, smbclient, smbpasswd, smbsb, smbstatus, smbtar, testparm, testprns i wersji tcpdump zdolnej do interpretacji protokołu używanego przez Sambę). Książeczka ta obejmuje wszystkie wersje Samby 2.0 i pewne opcje Samby 2.2.

Administratorzy, którzy znają Sambę i którzy potrzebują tylko zapisków a nie całej książki, leksykon ten uznają za nieoceniony. Treść książeczki oparta jest na pełnym opracowaniu Samby wydanym przez O'Reilly & Associates pod tytułem "Using Samba".

Wybrane bestsellery

0 Robert Eckstein, David Collier-Brown, Peter Kelly

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności