ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Projektowanie zorientowane obiektowo. Wzorce projektowe (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autorzy:
Alan Shalloway, James R. Trott
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.4/6  Opinie: 11
Stron:
256
Druk:
oprawa miękka
W książce omówiono programowanie obiektowe (OOP) i wzorce projektowe (design patterns) -- dwa terminy, które zrobiły ostatnio zawrotną karierę. Programowanie obiektowe jest podstawą dominujących obecnie języków programowania, takich jak C++ czy Java. Jego znajomość to jedna z podstawowych kompetencji współczesnego programisty. Kolejnym etapem wtajemniczenia są wzorce projektowe: sprawdzone sposoby radzenia sobie z typowymi zadaniami.

Kto nie pozna podstawowych zasad programowania obiektowego, nie zrozumie wzorców projektowych. Kto nie przyswoi sobie stosowanie wzorców, nie wykorzysta pełni możliwości programowania obiektowego. Dlatego oba te -- nierozerwalnie związane ze sobą zagadnienia omówiono w jednej pozycji, która uczy programowania obiektowego poprzez naukę wzorców projektowych, nie oddzielając sztucznie tych dwóch dziedzin.

  • Poznasz sprawdzone wzorce projektowe, dzięki którym popełnisz mniej błędów i szybciej zaanalizujesz problemy
  • Wykorzystasz sprawdzone metody na każdym etapie tworzenia aplikacji: od analizy, przez projektowanie, do implementacji
  • Dowiesz się jak właściwie wykorzystać programowanie obiektowe
  • Skorzystasz z przykładów zastosowań wzorców wraz z fragmentami kodu
  • Poznasz rezultaty wieloletnich praktycznych doświadczeń autorów książki
Autorzy starają się przekonać Czytelnika, że odpowiednie stosowania właściwych wzorców projektowych możliwe jest na każdym etapie tworzenia aplikacji: od analizy, przez projektowanie, do implementacji. Co więcej, pozwala ono wyrobić prawidłowe nawyki programowania obiektowego. Książka jest wspaniałym uzupełnieniem wiedzy początkujących i średnio zaawansowanych analityków, projektantów i programistów Javy, C++ i innych języków zorientowanych obiektowo.
0 Alan Shalloway, James R. Trott

Zamknij

Wybierz metodę płatności