ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Projektowanie zorientowane obiektowo. Wzorce projektowe

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autorzy:
Alan Shalloway, James R. Trott
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.4/6  Opinie: 11
Stron:
256
Druk:
oprawa miękka
Czytaj fragment

Sprawdź nowe wydanie

Programowanie zorientowane obiektowo. Wzorce projektowe. Wydanie II
Alan Shalloway, James R. Trott
Zmień podejście do programowania - zastosuj wzorce projektowe Skorzystaj z metod modelowania obiektowego w języku UML Poznaj różne typy wzorców projektowych Wykorzystaj wzorce projektowe w swoich programach Wzorce projektowe to modele rozwiązań wielu zagadnień programistycznych, oparte na zasadach programowania obiektowego. Zastosowanie ich w projektach informatyc...
W książce omówiono programowanie obiektowe (OOP) i wzorce projektowe (design patterns) -- dwa terminy, które zrobiły ostatnio zawrotną karierę. Programowanie obiektowe jest podstawą dominujących obecnie języków programowania, takich jak C++ czy Java. Jego znajomość to jedna z podstawowych kompetencji współczesnego programisty. Kolejnym etapem wtajemniczenia są wzorce projektowe: sprawdzone sposoby radzenia sobie z typowymi zadaniami.

Kto nie pozna podstawowych zasad programowania obiektowego, nie zrozumie wzorców projektowych. Kto nie przyswoi sobie stosowanie wzorców, nie wykorzysta pełni możliwości programowania obiektowego. Dlatego oba te -- nierozerwalnie związane ze sobą zagadnienia omówiono w jednej pozycji, która uczy programowania obiektowego poprzez naukę wzorców projektowych, nie oddzielając sztucznie tych dwóch dziedzin.

  • Poznasz sprawdzone wzorce projektowe, dzięki którym popełnisz mniej błędów i szybciej zaanalizujesz problemy
  • Wykorzystasz sprawdzone metody na każdym etapie tworzenia aplikacji: od analizy, przez projektowanie, do implementacji
  • Dowiesz się jak właściwie wykorzystać programowanie obiektowe
  • Skorzystasz z przykładów zastosowań wzorców wraz z fragmentami kodu
  • Poznasz rezultaty wieloletnich praktycznych doświadczeń autorów książki
Autorzy starają się przekonać Czytelnika, że odpowiednie stosowania właściwych wzorców projektowych możliwe jest na każdym etapie tworzenia aplikacji: od analizy, przez projektowanie, do implementacji. Co więcej, pozwala ono wyrobić prawidłowe nawyki programowania obiektowego. Książka jest wspaniałym uzupełnieniem wiedzy początkujących i średnio zaawansowanych analityków, projektantów i programistów Javy, C++ i innych języków zorientowanych obiektowo.

Wybrane bestsellery

O autorach książki

2 Alan Shalloway, James R. Trott

Alan Shalloway jest założycielem, prezesem i głównym konsultantem w firmie Net Objectives zajmującej się konsultacjami informatycznymi i szkoleniami. Alan pracuje w branży informatycznej od ponad 20 lat, często występuje na konferencjach, takich jak SD Expo, Java One, OOP czy też OOPSLA. Posiada certyfikat Scrum. Jest także współautorem książki An Introduction to XML and its Family of Technologies. Shalloway jest absolwentem wydziału informatyki na MIT.

James R. Trott pracuje obecnie jako starszy konsultant w dużej instytucji finansowej. W trakcie swojej 20-letniej kariery programisty i projektanta wielokrotnie korzystał z technik analizy obiektowej i wzorców projektowych. Ukończył studia na kierunku matematyka stosowana. Posiada także tytuł MBA.

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności